Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės savivaldybės taryba: lakmuso popierėlis paruoštas

Publikuota: 2013 vasario 22 Kategorija: Nuo'monės

Kitą savaitę turėtų paaiškėti, ar Šilutės rajono išrinktiesiems – Savivaldybės tarybos nariams šiuo sunkmečiu – Šilutėje jis, pasirodo, ne tik tęsiasi, bet ir vis gilėja – užteks valios bent iš dalies pažaboti savo aistrą išlaidauti Savivaldybės biudžeto sąskaita.

Žinoma, tai taikoma ne visiems išrinktiesiems, bet tik tiems, kurie savo išlaidas, – dažnai, drįstu teigti, neva – susijusias su Tarybos nario veikla, sugeba taip įforminti, kad kiekvieno iš jų pokalbiai telefonu, kanceliarinės prekės ir mašinų degalai Savivaldybės biudžetui kiekvieną mėnesį atsieina po (arba beveik po) 1000 litų.

Vienas Tarybos narių merės Daivos Žebelienės vadovaujamai darbo grupei naujos redakcijos Savivaldybės tarybos veiklos reglamentui (toliau – Reglamentas) parengti pateikė pasiūlymą maksimalias kompensacijas Tarybos nariams už išlaidas, susijusias su Tarybos nario veikla, sumažinti 200 litų – iki 800 Lt per mėnesį. Tačiau naujojo Reglamento projekte, kuris jau įtrauktas į kitą savaitę, vasario 28 d., vyksiančio posėdžio darbotvarkę, palikta ta pati 1000 Lt suma.

Tarybos sekretorė Gintarė Tamašauskė, kuri taip pat yra prieš tai minėtos darbo grupės narė, tvirtina, kad Tarybos nario pasiūlymas sumažinti Tarybos nariams „parlamentinių“ išlaidų maksimumą buvo gautas jau po paskutinio darbo grupės posėdžio, esą todėl jis liko nesvarstytas. Tačiau, anot Tarybos sekretorės, niekas nedraudžia tam politikui savo pasiūlymą pateikti Tarybos posėdyje, svarstant naujojo Reglamento projektą.

Kaip pasielgs Taryba, jeigu toks pasiūlymas vis dėlto bus pateiktas, pamatysime kitą ketvirtadienį. Nebent Tarybos nariai, ar bent jau didžioji dalis, teiksis anksčiau pareikšti savo nuomonę dėl „parlamentinių“ išlaidų sumažinimo. Mat vakar, ketvirtadienį, aš visiems be išimties Tarybos nariams elektroniniu paštu išsiunčiau tokį klausimą: ar Jūs pritartumėte maksimalios išlaidų, susijusių su Savivaldybės tarybos nario veikla, kompensacijos sumažinimui bent keliais šimtais litų? Taip pat paprašiau nurodyti priežastį, kodėl jie pritartų arba nepritartų tokiam Tarybos veiklos reglamento pakeitimui.

Iki šio ryto, tiksliau, iki pusės vienuoliktos, dar nebuvau gavęs nė vieno atsakymo. Bet nesiruošiu ginti Dievą į medį – palauksiu. Laiko jiems apsispręsti dar yra. Kaip ir dėl to, kas jie patys yra ir kam atstovauja Taryboje.

Tikrai nenoriu nieko įžeisti, – finansinė Savivaldybės padėtis išties labai sudėtinga – šių metų rajono biudžeto projekte vienos skylės, – tačiau bent jau asmeniškai man pastarieji klausimai iki pat šiol neduoda ramybės. O po pastarojo Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio jie mane dar labiau ėmė persekioti.

Kitą dieną po Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio gavau el.laiškelį. „Ar situacija su beglobiais vaikais neaktuali? Juk buvai posėdyje,“ – kaip priekaištą man drėbtelėjo už inkognito kaukės pasislėpęs žmogus – greičiausiai kažkas iš dalyvavusiųjų tame posėdyje.

Ką tokiam gali atsakyti? Ar kas nors pasikeis, jeigu parašysiu, kad Saugų vaikų globos namai atsidūrė ties praraja, bet Tarybos nariams į tai nusispjauti? Nė velnio, niekas nepasikeis. Tik bus dar daugiau pykčio ir paburnojimų už nugaros, kad Orestas šioks, toks ir dar anoks. Todėl, mano manymu, „katrės“ (tokiu vardu man prisistatė el.laiškelio autorė (-ius)) klausimą geriau būtų peradresuoti Tarybos nariams, tiems patiems mūsų išrinktiesiems, kuriems mes, rinkėjai patikėjome spręsti Savivaldybės – tikrai ne savo- problemas.

Ar mūsų politikams Saugų vaikų globos namų likimas bent kiek rūpi? – sąžiningai sakau, nesu įsitikinęs. Kaip ir dėl to, kad jie yra tie, kuriems įstatymai suteikia įgaliojimus ir svertus spręsti Savivaldybės reikalus, kai to tikrai reikia.

Bet grįžkime prie Saugų vaikų namų. Šių metų Savivaldybės biudžeto projekte šiai įstaigai numatytas finansavimas sudaro vos apie 60 proc. visiems metams reikalingų lėšų – tiek, kiek, vykdydama savo įsipareigojimus, žada skirti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Savivaldybės indėlis – kol kas visiškas nulis. Nors po mėnesio kito Saugų vaikų globos namams ims grėsti badas tiesiogine to žodžio prasme, Ekonomikos ir finansų komitete tesugebėta nedrąsiai kabintis už vilties, kad daugiau pinigų šiai įstaigai pavyks surasti vėliau…

Daug pasako ir Tarybos nario Stepono Kazlausko žodžiai: „Buvo klaida Savivaldybei perimti Saugų vaikų globos namus…“

Panašiai ir su bendrojo lavinimo mokyklomis. Jų ūkinės dalies finansavimui, įskaitant visais išlaidas už komunalines paslaugas, šiemet numatyta skirti tik 25 proc. metams reikalingų lėšų. Jau nekalbant apie jų bendrą įsiskolinimą už komunalines paslaugas, kuris šių metų sausio 1 d. siekė jau 2,4 mln. Lt. Deja, komiteto nariams šie skaičiai įspūdžio nepadarė ir nepaskatino pasukti galvas, kaip iš tos pelkės išsikapanoti. Vietoj to buvo iškeltas klausimas, beje, to paties S. Kazlausko: ar mokytojams ir per gripo epidemiją, kai mokyklose nevyksta pamokos, skaičiuojamas darbo užmokestis?..

Konkrečių esminių pasiūlymų dėl Savivaldybės biudžeto projekto, anot Tarybos sekretorės, iš politikų nebuvo sulaukta ir kituose komitetuose, nei specialiai biudžeto projektui aptarti skirtuose susirinkimuose.

Reglamento pakeitimas, sumažinant išlaidų, susijusių su Tarybos nario veikla, maksimumą vienu kitu šimtu litų, mūsų pasaulėlio – Šilutės r. savivaldybės, savaime suprantama, neišgelbės. Savivaldybės padėtis ne kažin kiek pagerėtų, jeigu Taryba rastų savyje valios ir administracijos vadovų priemokoms prie jų pareiginių algų sumažinti, ir visam administracijos aparatui persijoti, tikruosius grūdus išvalant nuo pelų. Vis dėlto tai būtų gražus solidarumo su kitais gestas ir įrodymas, kad aš neteisus, manydamas, jog jiems ant visko nusispjauti.

Geriau jau šiuo atveju būčiau neteisus.

Be pykčio,
Orestas

P.S. Vos nepamiršau. Negaliu neparašyti sakinio iš ciklo „Šilutės savivaldybė: visiškai slaptai“. Taigi, vakar, atėjus į „Chevron“ atstovo susitikimą su Savivaldybės vadovais, valdžios koridoriuose buvau sutiktas su klausimu: „Tai vis dėlto suuodei?“…

Dabar jau viskas.

7 skaitytojų komentarai
povilas 2013 vasario 22d., 13:0788.118.206.73
Na būkim biedni, bet teisingi, už darbą reikia atsilyginti. Na savivaldybės gi aparatas ne iš idėjos dirba. Na va taip sistema ir išsigimsta, i tarybos narius patenka tik idomiu vadovai ir kiti suinteruosi asmenys, kurie cia eina ne is idejos, o kad butu galima savus reikalus susidelioti. Tad jiems tos kanceliarines tik kai papildomi pinigai saldainiams. Taip taryba tampa, kaip papildomas irankis … O gal pasigilinkim is esmes, kiek reikia pasiruosti, kiek perskaityti, isigilinti ir susidelioti. Dabar tvarka tokia: keli zinantys ir skaitantys, o visi kiti tik aveles, kurie ziuri kaip lyderiai balsuoja….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 1

Atsakyti

Juozas Erlickas 2013 vasario 22d., 15:0481.7.78.91
Yra tipų, kurie giriasi: širdį atidaviau žmonėms! Mulki! Tu pinigus pirma atiduok. Beširdžių pas mus ir taip per akis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 1

Atsakyti

Bagdonas 2013 vasario 22d., 15:3381.7.78.191
Mano manimu ne cia ieskoti reikia priekabiu del 1000 Lt.Ar bus mokama tiek ar maziau skolu nesumazinsi niekaip.Geriau Orestai pasidomek rimtesnem eferom:) Gal tapsi pirmu Silutes zurnalistu kuris sugebes issifruoti kad tai ne tik visiskai ”SLAPTAI”,Bet kad ”MISIJA NEIMANOMA”.Va cia kaip skaitovas tave ir palaikyciau.Sekmes.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 1

Atsakyti

Mates 2013 vasario 22d., 15:345.20.114.210
Ohoho koks S. Kazlauskas iškalbingas. Prikišo čia mokytojus, kurie ir taip krūvių neturi. Juokingiausia, kad prieš rinkimus važinėjosi su Valinsku pasireklamuoti ir visus mokytojus nuglostė, kaip geriausius draugus, žadėjo, kad visada juos užstos, nes žino mokyklų ir mokytojų problemas. Girdėjau gandą, kad per tuos reklaminius vizitus jis buvo labai dosnus. Pinigais…:)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 1

Atsakyti

:) 2013 vasario 22d., 16:1888.119.253.65
Pripažįstant tarybos nario tiesą – klaidą, reikėtų pripažinti, jog už klaidingai, nekokybiškai atliekamas paslaugas mokamas sumažintas (minimalus) atlygis. Na o minimalus atlygis nuo šių metų yra vienas tūkstantis litų. :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 0

Atsakyti

manau 2013 vasario 22d., 16:3681.7.78.91
Tarybos nariai kurie pateikė ataskaitas apie 2012 metų veklą:
Albina Bumblauskienė
Algirdas Gečas
Vytautas Laurinaitis
Vladas Kainovaitis
Genovaitė Kimbrienė
Šarūnas Laužikas
Vaidas Pavilonis
Virgilijus Pozingis
Juozas Sauspreškis
Stasė Skutulienė
Alfonsas Vanagas
Saulius Vytuvis
Likusieji tarybos nariai neturėtu gauti išmokų už patirtas išlaidas vasario mėnesį, nes ataskaitos turėjo būti pateiktos iki vasario 1 dienos.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 1

Atsakyti

povilas 2013 vasario 22d., 22:5178.61.227.84
va va daugiau visuomenes tegu paskaito tas ataskaita, pamatys ko nemate, toks retorinis klausimas kokios cia gali buti ataskaitos ir kam jos idomios? Vieni nuo kitu nusirasineja, kaip kokiame darzelyje.

Pagrindine ataskaita ir kontrole butu jei pati silutes visuomene butu aktyvesne ir kreiptusi i tarybos narius su savomis problemomis ir pasiulymais. Jie gi tam dirba, kad atstovautu musu visu valia.

Bet jai tikrai norisi tikros ataskaitos, zvilgtelekite i tarybos posedziu ataskaitas ir pamatysite kas uz ka balsavo. Atskiros va ataskaitos tik noretusi is stebeju tarybos pirmininku, kurie priziuri ivairias institucijas. Kokie buvo teigiami sprendimai priimti, kokie buvo praziopsoti sprendimai, kalbant apie valstybiniu istaigu iprociu tapusi nora milijonus kaupti didziausias palukanas mokanciame banke.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą