Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Chevron“ kryžiaus žygio nežada

Publikuota: 2013 vasario 21 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Iš dešinės: Šilutės r. savivaldybės merė D. Žebelienė, 'Chevron' dukterinės įmonės vadovas G. Ankenbauer. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Iš dešinės: Šilutės r. savivaldybės merė D. Žebelienė, 'Chevron' dukterinės įmonės vadovas G. Ankenbauer. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Energetikos milžinės bendrovės “Chevron” dukterinės įmonės “Chevron Exploration & Production Lietuva” generalinis direktorius Gilbert Ankenbauer teigia, kad vadinamųjų molio skalūnų telkinių žvalgyba Šilutės-Tauragės plote Vakarų Lietuvoje bus vykdoma civilizuotai, tai yra bus paisoma visų aplinkosaugos reikalavimų ir vietos bendruomenių interesų.

Ketvirtadienį „Chevron“ bendrovės atstovas susitiko su Šilutės rajono savivaldybės vadovais. Kartu su juo į Šilutę atvyko geologai Ignas Vaičeliūnas ir Saulius Gulbinskas.

G. Ankenbauer pristatė 135 – tus veiklos metus skaičiuojančios „Chevron“ bendrovę, akcentuodamas dvi pagrindines vertybes, kuriomis esą savo darbe visada vadovaujasi ši energetikos milžinė – tai aplinkosauga ir bendradarbiavimas su vietos bendruomenėmis.

„Mūsų pagrindinės vertybės yra apsaugoti žmones ir gamtą. Negalime dirbti taip, kad būtų sugriauta mūsų reputacija, – teigė G. Ankenbauer. – Dabartinės technologijos leidžia pasiekti to, kad verslas ir žemės ūkis nesikirstų vienas su kitu“.

Geologas I. Vaičeliūnas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Geologas I. Vaičeliūnas. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šiuos savo žodžius „Chevron“ atstovas pagrindė teiginiu, kad nėra nė vieno dokumentuoto fakto, jog šios bendrovės gręžiniai (esą JAV jų priskaičiuojama apie 1 mln.) būtų užteršę aplinką, juolab gruntinius vandenis.

G. Ankenbauer tvirtino, kad Lietuvoje nebus vykdoma jokių eksperimentų – esą bus naudojama tik pažangiausia ir aplinkai draugiška technologija, kuri, anot jo, jau kuris laikas naudojama ir Lietuvoje, įskaitant ir hidraulinį žemė gelmių plėšymą.

„Chevron“ dukterinės įmonės vadovas pabrėžė, kad ši bendrovė, plėtodama savo verslą, visada bendradarbiauja su vietos žmonėmis ir verslo įmonėmis, investuoja į vietos bendruomenių gerovę, kuria darbo vietas.

G. Ankenbauer patikino, kad „Chevron“ veikla Vakarų Lietuvoje bus vieša ir skaidri. Bus rengiami susitikimai su gyventojais, kurių žemėse planuojama ieškoti skalūninių dujų: žmonėms pristatys technologijas, su jais bus aptartos žalos, patirtos dėl skalūninių dujų žvalgybinių darbų, kompensavimo sąlygos.

Išsamiau apie skalūninių dujų paieškose ir gavyboje naudojamas technologijas Šilutės r. savivaldybės vadovams papasakojo geologas I. Vaičeliūnas. Jis garantavo, kad vykdant šiuos darbus mūsų naudojamam gruntiniam vandeniui nekils jokių grėsmių. Pirmiausia todėl, kad dujos išgaunamos kelis kartus didesniame gylyje už gruntinį vandenį, o gręžinių konstrukcija esanti tokia, kad iš žemės gelmių į paviršių kylančioms dujoms nėra jokios galimybės patekti į požeminį vandenį.

Cheminės medžiagos, naudojamos skalūninių dujų gavyboje, dėl kurių pastaruoju metu laužoma tiek daug iečių, geologo teigimu, tėra priemonės, naudojamos buityje ir net maisto bei gėrimų, taip pat kosmetikos pramonėje.

Kitaip sakant, „Chevron“ ir geologai žada, kad Vakarų Lietuvoje bus vykdoma tik draugiška aplinkai ir žmonėms veikla (nebent įvyktų rimta avarija, nuo kurių, deja, niekas nėra apsaugotas – red. pastaba).

Bet taip būtų, jeigu būtų ką siurbti iš žemės gelmių. Esą dabar planuojama vykdyti tik skalūninių dujų paieškos darbus, kurių metu kas 50 metrų kelių metrų gylyje bus sprogdinami lengvi užtaisai  (žalos melioracijos įrenginiams ir kt.  kompensavimo sąlygos turėtų būti aptartos individualiose sutartyse su gyventojais – red. pastaba), ir tik po to paaiškės, ar yra prasmės vykdyti čia dujų gavybą.

Panašu, kad „Chevron“ pasimokė iš bendrovės „LL investicijos” klaidų. Pastaroji įmonė, besirengianti žemė gelmių žvalgybai Rietavo plote, į kurį patenka ir dalis Šilutės rajono, pradėjo nuo sutarčių pasirašymo su žemių savininkais per trečius asmenis, deramai nepristatę planuojamų vykdyti darbų, todėl čia kilo didelis vietos gyventojų nepasitenkinimas, kurį numalšinti dabar bus ne taip jau ir lengva.

Ir Šilutės r. savivaldybėje „LL investicijos“ pasirodė tik po to, kai rajono gyventojai pradėjo skųstis, jog buvo apgauti pasirašant sutartis dėl naudingųjų iškasenų paieškos darbų jų žemėse.

Susiję str.: “Skalūninių dujų baubas vis labiau užvaldo Vakarų Lietuvą”,
“lrytas.lt.: Skalūnų dujos įvarė pleištą tarp ūkininkų”,
“delfi.lt: jei būtų problemų dėl skalūnų dujų, tai atsilieptų po 25-ių metų”

Taip pat susijęs: simasius.popo.lt: “Skaldūnai – pavojingiausia iškasena Lietuvoje

10 skaitytojų komentarų
Omg 2013 vasario 22d., 08:4778.61.249.187
Subobejusi mere ir tie vyrai itartinai ziuri…:))) (be pykcio)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 9

Atsakyti

Nuomone 2013 vasario 22d., 11:0288.118.206.73
Nu jo, ne kazka, sunku atskirti kuri ta mere, visi cia su vyrisku kirpimu. Gal jai kirpeja reik pakeist?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 3

Atsakyti

moteriske 2013 vasario 22d., 13:4478.61.249.187
Susipykusi su stiliumi,nerasta :) ))

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 3

Atsakyti

zinau 2013 vasario 23d., 11:58109.91.49.199

jei Chevron vietoj biocido mondamina sprogimo metu vartotu, taip kaip daro Austrai, viskas butu gerai. Nebutu pavojingu pasekmiu gamtai. Tegul pasidomi musu mokslininkai sita technologija ir pasimokina

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Nesupratau 2013 vasario 24d., 22:3078.61.57.176

Tai čia dėl sprogdinimų ieškant visa šita nesamonė ar dėl dujų gavybos? Visi kažin ko rėkia, o dėl ko rėkia taip ir neaišku.
Ar dėl karvių, kad pieno neduos, ar kad dujininkai pinigų nenori mokėt per žemę važiuodami, ar dar dėl kokio nieko?

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 2

Atsakyti

Nu Juo :) 2013 vasario 24d., 22:3578.61.57.176

Nu juo. Po tokių komentarų Merė kažin ką turėtų bausti :)
O tau, Orestai, šakės. Į savivaldybę durys užrakintos…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 1

Atsakyti

:( 2013 vasario 25d., 08:3782.135.211.147

nebutina reaguoti i kvailus komentarus.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

darda 2013 vasario 25d., 10:0278.61.84.129

nuo kada p. Gulbinskas tapo geologu???
pries 10 metų, siekdamas įrodyti, kad naftos gavyba nekenks Kintams, įrodinėjo, kad Pamaryje vyraujantys vėjai yra rytų krypčių ir visus dūmus ir nuodus nuneš į marias…..
Įdomu, ką dabar įrodinėja……

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

:) 2013 vasario 25d., 10:2288.119.253.65

Žinoma, kad taip. Kvailas komentaras yra kvailas komentaras…
Tačiau ignoravimas taip pat reakcija…

Geriausia, jei būtų dalykinė reakcija į problemą, o ne į komentarus.
Dabar atrodo, kad valstybės dotaciją gaunantis regionas, rajono vadovė, teigia, jog valstybei nereikia papildomų pajamų ( na jei neteigia, tai santūriai pritardama tyli).
Išeitų, jog esama savivaldybės finansinė situacija tenkina rajono vadovę.
Na o jei netenkina, tai reikia taip ir pasakyti, aiškiai ir suprantamai.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

:) to :) 2013 vasario 26d., 13:3788.119.253.65

,, Išeitų jog esama finansinė situacija tenkina rajono vadovę” – ar tikrai?

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą