Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Žvejams: įkainiai už žalą žuvų ištekliams didinami iki dešimties kartų

Publikuota: 2013 sausio 28 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis šiandien nustatė naujus bazinius įkainius žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti – jie padidinti nuo kelių iki dešimties kartų. Didinant įkainius, buvo atsižvelgta ir į Mėgėjų žvejybos tarybos rekomendacijas, praneša Aplinkos ministerija.

Ministerijoje surengtoje spaudos konferencijoje aplinkos viceministras Linas Jonauskas sakė, kad daugiausiai, dešimt kartų, padidėjo įkainiai už itin vertingas žuvis – lašišas ir šlakius. Skaičiuojant žalą už tokią neteisėtai sugautą žuvį, ji bus įkainota nebe 200 litų kaip lig šiol, o 2000 litų.

Žalos įkainiai už neteisėtai sugautą aštriašnipį eršketą, šamą, ungurį ar skersnukį padidinti penkis kartus. Brakonierius už tokią žuvį turės atlyginti jau nebe 200 Lt, o 1000 Lt žalą. Penkis kartus brangiau įkainotas ir neteisėtai sugautas kiršlys, lydeka, margasis upėtakis, salatis, sykas, sterkas, ūsorius, vėgėlė. Įkainis už tokią žuvį padidintas nuo 100 Lt iki 500 litų. Taip pat penkis kartus didesnis ieškinys bus pateiktas ir už neteisėtai sugautą baltąjį amūrą, karpį, karšį, lyną, meknę, otą, plačiakaktį, šapalą, žiobrį – nebe 40 Lt, o 200 litų už kiekvieną žuvį.

Įkainiai už mažiau vertingas žuvis taip pat padidinti kelis kartus. Pavyzdžiui, už neteisėtai sugautų menkių ar stintų kilogramą reikės atlyginti nebe 20 Lt, o 50 Lt žalą, už plekšnių kilogramą – nebe 5 Lt, o 20 Lt, už strimelių ar šprotų kilogramą – nebe 2 Lt, o 10 Lt.

Pažymėtina, kad, jeigu pažeidimas padarytas ichtiologiniame draustinyje ar gamtiniame rezervate, taikomas trigubas žalos įkainis. Pavyzdžiui, už kiekvieną neteisėtai sugautą šlakį ar lašišą Minijos upėje, Jūros ar Šventosios upėse (ichtiologinio draustinio teritorijoje) teks atlyginti po 6 tūkst. Lt žalą; už kiekvieną kiršlį, lydeką, upėtakį, salatį, ūsorių ar vėgėlę teks – po 1,5 tūkst. Lt; už ungurį ar šamą – po 3 tūkst. litų. Žvejas, neteisėtai sugavęs dešimt karšių Minijoje ar Kuršių mariose tarp Atmatos ir Skirvytės upių mažesniu kaip vieno kilometro atstumu nuo kranto turės atlyginti 6 tūkst. Lt. žalą.

Aplinkos ministerijos nuomone, gerokai didesni bazini įkainiai žuvų ištekliams padarytai žalai apskaičiuoti turėtų skatinti žvejus mėgėjus ir žvejus verslininkus laikytis žvejybos taisyklių, padėti veiksmingiau kovoti su brakonieriavimu. Šie įkainiai įsigalios artimiausiu metu, kai tik bus paskelbti „Valstybės žiniose“.

am.lt

4 skaitytojų komentarai
mėgėjas 2013 sausio 28d., 17:4078.61.84.129
tikiuosi, kad šios baudos galios visiems mirtingiesiems: mėgėjams ir verslininkams. O gal ir vėl gamtosauga džiūgaus ir trimituos nuskalpavusi kokį pensininką su meškerykočiu ir nekaltai užmerks akutes, nepamatydamos Marias užtvėrusius tinklus ……..

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 1

Atsakyti

Kitas ,,Mėgėjas" :) 2013 sausio 28d., 20:0778.61.57.176

Tai dabar! …
Kažin ar pensininkams lengvatų nebus? O kaip nepilnačiai, gal tegu anūks traukia, o aš tik žiūrėsiu, kad vaiks į neįkristų. ..
:)

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

kriziukas 2013 sausio 30d., 17:1688.216.120.109

Puiki nauja šluota,tik klausimas ar ilgai taip gerai šluos.Per skystos aplinkosaugininkų blauzdos,o ir sujuda tik po spyrio į šikną.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

,,Kriziukui" 2013 sausio 30d., 21:2878.61.57.176

Ne teip labai svarbu ar stiprios kojos, svarbu kas tarp jų!
Gal ir minkštų yr, ale geriau nei visai nieka…

O dėl to kad: ,,sujuda tik po spyrio į šikną” – tai tu, kriziuk, savo keistus pomėgius pasilik sau ir nesigarsink. Bo pas mus tokių nemėgsta…

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą