Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Endzinui: žemės ūkio ministras ledlaužio irgi nepirks

Publikuota: 2010 kovo 31 Kategorija: Nuo'monės

ledlaužis, blogspot.com nuotr.Prašau neužpykti už tą nuotrauką, kuria “Šilutės ETA žiniose” buvo iliustruota informacija apie Jūsų iškeltą iniciatyvą pirkti laivą ledams Nemuno žemupyje laužyti, kurią nusprendžiau pridėti ir prie šių pasvarstymų. Mat man ji labiausiai asocijuojasi su vietos valdžios mėginimais suvaldyti gamtos stichiją ir Jūsų bandymais pralaužti ledus Vilniuje.

Man, eiliniui Nemuno potvynio “vartotojui”, sudėtinga nuspręsti, kas geriau: ledus sprogdinti, kaip šį pavasarį, juos traiškyti tam pritaikytu laivu, kaip Jūs siūlot, ar viską palikti gamtai pačiai tvarkytis.

Pastarasis atvejis man, pabrėžiu, eiliniui potvynio “vartotojui”, arčiausiai širdies. Bet kas čia paisys mano nuomonės, kai Dievo – šiuo atveju įsikūnijusio net 14 – oje asmenų – ausies nė Jūsų balsas nepasiekė.

Kalbu apie žemės ūkio ministrą Kazį Starkevičių, kuris sekmadienį lankydamasis potvynio zonoje pareiškė, kad jo vadovaujama ministerija ledlaužių pirkti neketina. Prieš jį ledlaužio pirkimo gražiai nusikratė Vidaus reikalų ministerija…

Kiek naudos davė ledų sprogdinimas Nemuno žiotyse praeitą savaitę, niekas negali pasakyti. O įvairios nuomonės apie galimą žalą jau sklando po potvynio skandinamą kraštą. Viena versija itin įdomi: kalbama, kad ledo lyčių išpuolį prieš Nidą sukėlė ne kas kitas, o Nemuno žiočių sprogdinimas priešingoje Kuršių marių pusėje…

Bet jeigu Šilutės r. savivaldybė ir kitąmet nuspręs sprogdinti ledus Nemuno žiotyse, – tai tegul ir sprogdina.

Praeis dar kiek metų ir baltarusiai ims šildyti Neries upę, rusai – Nemuno vandenį. Tai, žiūrėk, nebereikės mums nei ledlaužio, nei trotilo. Užteks kirvuko, kaip toje nuotraukoje.

Pagarbiai,

Orestas

2 skaitytojų komentarai
Audrius Endzinas 2010 balandžio 1d., 12:39193.219.60.35

Nuotrauka ,,su šarmu”. Būtų neprotinga pykti ten, kur galima juoktis. O mintys rimtos, apie tai galvoti reikia.
Yra sukurta pakankamai potvynio padarinių sukeltiems nuostoliams sumažinti skirtų programų. Tik visos jos be finansavimo. Kartais tai – į gerą. Kartais – nelabai.
Aišku tik, kad prieš pasirenkant nuolatinio gyvenimo vietą turime gerai pagalvoti …

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

skirmantas 2010 balandžio 2d., 09:3488.216.82.83

Biurokratai turbūt negali ramiai sėdėti ir žiūrėti kaip gamta pati susitvarko su potvyniu. Taip norisi pastatyti kokį nors tiltą ar nupirkti ledlaužį. Kas gali paneigti, kad dėl taip gerai suderinto gryštamojo ryšio ( t.y. otkatų). Pats geriausias biurokratas tas kuris nieko nedaro.Siūlyčiau net algas jiems pristatyti į namus.
Jeigu jie nebūtų tiek daug “dirbę” tai ir krizė būtų švelnesnė.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą