Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vienas Šilutės vicemeras jau atsikando visuomeninių pareigų

Publikuota: 2013 sausio 16 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Balčytis: 'Už darbą turi būti mokama'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)A. Balčytis: 'Už darbą turi būti mokama'. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Už darbą vardan tos… vis dėlto turi būti mokama, – prie tokios išvados galiausiai priėjo socialdemokratas Algirdas Balčytis, vienas iš dviejų Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojų, prieš gerą pusmetį savo noru sutikusių eiti šias pareigas visuomeniniais pagrindais.

Šilutės r. savivaldybė turi du mero pavaduotojus (abu jie visuomeniniai – red. pastaba) – tai A. Balčytis ir rajono konservatorių lyderis Šarūnas Laužikas. Į šias pareigas jiedu buvo paskirti praeitų metų birželio mėnesį, praėjus savaitei po Šilutės r. savivaldybės valdžios perversmo.

A. Balčytis ir Š. Laužikas, sutikę darbuotis Savivaldybėje be atlyginimo, tuomet buvo pristatyti vos ne kaip naujai suformuotos merės Daivos Žebelienės koalicijos geros valios ambasadoriai, pirmi prisiėmę sau kone iki paskutinio siūlo praskolinto rajono biudžeto lėšų taupymo naštą.

Tačiau Šilutės valdžiai neilgai sekėsi taupyti politinio pasitikėjimo valdininkų sąskaita. Vos po 4 mėnesių, praeitų metų spalį, Savivaldybės tarybos dauguma solidžiais priedais pamalonino administracijos vadovybę: direktoriui Raimundui Ambrozaičiui buvo skirta 50 proc. pareiginės algos dydžio priemoka, o jo pavaduotojams Vygantui Kamarauskui ir Alvidui Šimelioniui – po 40 proc.

Vienas iš argumentų dėl tokių priemokų skyrimo administracijos vadovams buvo maždaug toks: Savivaldybės biudžetas dėl to nenukentės, nes mero pavaduotojai dirba visuomeniniais pagrindais…

Dabar A. Balčytis ėmė kelti galvą.

Anot vicemero, dirbti Savivaldybėje epizodiškai (kaip Š. Laužikas – red. pastaba) jam neišeina, o už visą darbo dieną norėtų gauti atlyginimą.

„Ką gali padaryti pripuldamas? – telefonu retoriškai klausė mero pavaduotojas A. Balčytis. – Jeigu nori ką nors padaryti, tai reikia juodai dirbti. Ir galvoju, kad už darbą kiekvieną dieną nuo ryto iki vakaro turi būti mokama.“

Kiek norėtų gauti už savo darbą Savivaldybėje, A. Balčytis teigė dar negalvojęs.

Merė D. Žebelienė teigia palankiai vertinanti A. Balčyčio darbą Savivaldybėje, esą šis vicemeras savo pareigas vykdo labai atsakingai, todėl ji, kaip žmogus, neprieštarautų, kad jam būtų mokamas atlyginimas. „Bet jis žinojo, kokiomis sąlygomis eina į tas pareigas,“ – telefonu pridūrė merė.

Ar A. Balčyčio norui gauti Savivaldybėje atlyginimą bus lemta išsipildyti, priklausys nuo jo partnerių rajono valdančiojoje koalicijoje sprendimo.

Š. Laužikas tokio noro kol kas nepareiškė.

Beje, abiem mero pavaduotojams, kaip ir kitiems Tarybos nariams, iš Savivaldybės biudžeto kompensuojamos išlaidos, susijusios su Tarybos nario veikla, – iki 1000 litų per mėnesį.

Susiję str.: “Be komentarų: Šilutės r. savivaldybės taryba: „Vaaažiuojam!..“”

8 skaitytojų komentarai
juozas 2013 sausio 16d., 13:2482.135.211.147
geriau jau tu vicemeru visai nebutu, tai nereiktu ir moketi, o ju nauda tai tik jiems atrodo , kad jie naudingi. Lauzikas nei dirba, nei algos gauna, tik kam jam tas vice reikalingas?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 34 Thumb down 4

Atsakyti

:) 2013 sausio 16d., 14:0888.119.253.65

Nesutinku. Reikalingi vicemerai. Ir Šilutėje labai gerai, kad du patyre politikai talkina merei, kuri taip pat ne pėsčia!
Tačiau perskaitęs straipsnį susidariau nuomonę, jog vienas vicemeras tarsi geresnis, ar atsakingiau verttinantis patikėtas pareigas – todėl jam reikia mokėti atlyginimą. Na o tam, blogesniam – neverta.
Abejoju ar taip yra iš tikrųjų, bet būtų labai įdomu sužinoti.
Orestai, gal kaip visada, be pykčio, galėtum pakomentuoti ar išreikšti savo subtilią nuomonę?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 15 Thumb down 22

Atsakyti

silutiskis 2013 sausio 16d., 14:4588.118.206.21
O tai vicemerui jau atsibodo gelbeti savivaldybe, ar kaip cia dabar suprasti ta kilnu nora gauti atlyginima? Bet palaukit, tai is kokiu tada lesu bus mokami priedai administracijai?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 27 Thumb down 2

Atsakyti

D.P. 2013 sausio 16d., 15:3178.61.76.156
Taigi čia seni vilkai. Pradžioj apie taupymą šnekėjo, visais kanalais skelbėsi, kad jau sprendimus rado ir biudžeto skolas per pusmetį užlopys, jūs tik užsnūskit , o jie jau ir algas ir priedus susidėlios, paminėsit

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 26 Thumb down 4

Atsakyti

2013 sausio 16d., 17:4681.7.78.91
Galima būtų svarstyti apie minimalų atlyginimą 1000Lt, na o jegu nori didesnio negu daug dirbančių gauna, tai reikėtų iš administracijos vadovų ir atsiimti priedus kuriuos nuo savęs ir skyrė :)

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 2

Atsakyti

L.A. 2013 sausio 16d., 18:365.20.106.18
As galvuociau ka vicemers biski apsirika.Ans galvuoja,ka savivaldybie daug daugiau tureja buti laisvu(nu tuokių, kaip saka, niekienuo) pinigu i ta algiki turies mazai prasmies.Uo daba pasiruoda,da vicemerui reikies bijuoti,ka nepaleistu neapmuokamu atuostuogu.Gryns juoks i daugiau nieka.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 2

Atsakyti

Laisvadienis 2013 sausio 17d., 08:2382.135.210.98
Ans sutiko but pavaduotoju visuomeniniais pagrindais – lyg tiesa.
Jei netenkina tokios pareigos su tokiu “atlyginimu”, tai gal atsistatydina – lyg butu teisinga.
Manau, atsirastu kitu asmenu norinciu dirbti pavaduotojais visuomeninias pagrindais – kas paneiks.
Pakeiciamu nera, gal nereiktu taip susireiksminti A.B., a?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 1

Atsakyti

sAULIUS 2013 sausio 19d., 18:5078.61.168.41
pala Algirdai, o ka tu dirbi? Nulekei i Danija malunu pasiziureti ar cia darbas?, sporto ir pramogu komplekso nestatai, baseino nestatai, dabar apie astakada i Rusne svaigsti !!!!, ka tu is viso dirbi, s… malejau?. Tau , kaip ir kitiems tarybos mulkiams, net to 1000 lt nera uz ka moketi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą