Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

G. Skobo bylą apygardos teismas nagrinės iš naujo

Publikuota: 2009 gruodžio 22 Kategorija: Atpildas, Teisėtvarka

Lietuvos apeliacinis teismas (LAT) panaikino Vilniaus apygardos teismo 2006 m. gruodžio 7 d. nutartį, kuria iš Šilutės kilusiam Gintarui Skobui (gim. 1965 m.) dėl senaties buvo nutraukta baudžiamoji byla dėl dalyvavimo prieš keliolika metų gaujos vykdytuose nusikaltimuose, ir grąžino ją iš naujo nagrinėti tam pačiam apygardos teismui, praneša LAT.

Apeliacinės instancijos teismas nustatė, kad nagrinėjant bylą pirmojoje instancijoje G. Skobui inkriminuojamos veikos buvo kvalifikuojamos pagal naująjį Baudžiamąjį kodeksą, tačiau senaties klausimai buvo sprendžiami vadovaujantis senuoju Baudžiamuoju kodeksu, o pagal teismų praktiką vienu metu taikyti du kodeksus neleidžiama. Todėl pirmosios instancijos teismas turės šią baudžiamąją bylą nagrinėti iš naujo.

Kolegija atkreipė dėmesį ir į kitus skundžiamos nutarties trūkumus, susijusius su G. Skobui inkriminuotų veikų kvalifikavimu bei vaidmens inkriminuojamuose nusikaltimuose vertinimu.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija nesvarstė ir nepasisakė dėl prokuroro apeliacinės instancijos teisme išsakyto prašymo priimti G. Skobui apkaltinamąjį nuosprendį, nes tokio prašymo nėra prokuroro apeliaciniame skunde, o Lietuvos Respublikos Baudžiamojo proceso kodeksas neleidžia asmens, kuriam baudžiamoji byla nutraukta, padėties pabloginti labiau nei to prašoma apeliaciniame skunde.

Gintaras Skobas buvo kaltinamas tuo, kad dėl savanaudiškų paskatų organizavo pasikėsinimą kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu nužudyti du žmones bei pats kartu su kitu banditų gaujos dalyviu dalyvavo šių nusikaltimų padaryme. Dėl senaties byla jo atžvilgiu 2006 m. buvo nutraukta.

Nuosprendį apskundęs prokuroras prašė panaikinti Vilniaus apygardos teismo nutartį, kuria nutraukta baudžiamoji byla G. Skobo atžvilgiu, ir perduoti bylą nagrinėti iš naujo pirmosios instancijos teismui. Tuo tarpu G. Skobas apeliaciniame skunde prašė pakeisti 2006 m. gruodžio 7 d. nutartį nutraukti bylą jo atžvilgiu ir pašalinti iš jos išvadas apie tai, jog jis kartu su kitais nuteistaisiais šioje byloje buvo ginkluotos gaujos narys ir dalyvavo jos daromuose nusikaltimuose. G. Skobas teigia nedalyvavęs banditų gaujoje bei šios gaujos daromuose nusikaltimuose, jam nebuvo žinoma apie tokios gaujos egzistavimą, o byloje nėra įrodyta, kad tokia gauja apskritai buvo.

Rašyti komentarą