Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Lietuviai irgi sprogdins Kuršių marias

Publikuota: 2010 kovo 25 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Ledų sprogdinimas Lėvens upėje. (LTV stopkadras)Ledų sprogdinimas Lėvens upėje. (LTV stopkadras)

Ketvirtadienio rytą į neeilinį posėdį susirinkę Šilutės r. savivaldybės Ekstremalių situacijų valdymo centro (toliau – ESVC) nariai priėmė sprendimą sprogdinti Kuršių marių ledą ties Atmatos upės žiotimis.

Šilutiškiams apsispręsti padėjo RF Kaliningrado sritis, kuri trečiadienio vakare detonavo sprogmenų užtaisus savo teritoriniuose vandenyse ties kitos Nemuno upės atšakos – Skirvytės žiotimis.

Apie rusų mėginimą suvaldyti potvynį ir jo rezultatus Šilutės ESVC informavo Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vadovas Algirdas Kloviškis. Pasak jo, šį rytą RF specialiosios tarnybos pranešė, kad po ledo sprogdinimo Skirvytės žiotyse vanduo šioje upėje nustojo kilti. Todėl A. Kloviškis siūlė ir mums pamėginti išjudinti marių ledus sprogstamaisiais užtaisais.

kariai pasiruošę sprogdinti ledus. O. Lidžiaus nuotr.LDK Birutės MPB TMUOP vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Steponavičius informavo ESVC narius, kad išminuotojai jau važiuoja į pamarį. Anot jo, tam, kad jie galėtų sudrebinti Kuršmarias, tereikia ESVC sprendimo sprogdinti ledus ir kokių 6 – 8 val. pasiruošti.

Prireikė vos pusvaldančio, kad Šilutės ESCV priimtų sprendimą sprogdinti ledus Atmatos upės žiotyse, kad būtų išvengta galimos ekstremalios situacijos. Sprogdinimo darbams vadovaus Ekstremalių situacijų operacijų centras, kurio vadovu paskirtas Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotojas Rimantas Mačijauskas.

Po posėdžio plk. leit. M. Steponavičius sakė “Šilutės ETA žinioms”, kad ledas Atmatos upės žiotyse bus sprogdinamas dar šiandien. Žinoma, jeigu gamta nepateiks kokių staigmenų.

Sprogdintojams talkins Valstybės sienos apsaugos tarnyba, ji žada skirti laivą su oro pagalve “Christina” ir sraigtasparnį.

Sprogdinimo darbams vadovaus R. Mačijauskas (kairėje).Posėdyje buvo aptarta ir galimybė sprogdinti ledus Minijos upės žiotyse. Tačiau buvo nuspręsta neskubėti.

Trečiadienį ties Panemune žemyn upe pajudėję ledai susigrūdo ties Nausėdų kaimu (Pagėgių sav.). Nuo Nausėdų iki marių Nemuną vis dar kausto ledas. Upė užšalusi ir aukščiau Panemunės. Kuršių marios – irgi po ledu. Yra properšų.

Ketvirtadienio ryto (8 val.) duomenimis, Nemuno vanduo ties Panemune per parą pakilo 38 cm, Šilininkuose – 57 cm, ties Rusne – 16 cm.

Vandens gylis potvynio užlietame kelio iš Šilutės į Rusnę ruože 9 val. pasiekė 41 cm. Vanduo ten ir toliau kyla.

Lengvieji automobiliai per vandenį gabenami specialiais tralais, maršrutinių autobusų keleiviai – kariniu MAN markės sukvežimiu, pritaikytu žmonėms vežti.

1 skaitytojų komentaras
vaidotas 2010 kovo 25d., 11:31195.182.76.59

Sunkvežimis Man šįryt taip ir nepasirodė Rusnėje, tad aštuntos valandos auotbuso laukę žmonės turėjo sukti galvas kaip pasiekti Šilutę, kad nors ir pavėlavus atsirasti darbuose ir moksluose. Žiūrėsim kaip bus vakare :) .

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą