Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Energetikai įspėja apie pavojus potvynio zonoje

Publikuota: 2010 kovo 24 Kategorija: Aktualijos

O. Lidžiaus nuotr.O. Lidžiaus nuotr.

Šalį užklupus pavasariniams potvyniams, bendrovės VST specialistai informuoja gyventojus apie galimus pavojus bei prašo būti atsargiems bei laikytis pagrindinių saugos reikalavimų.

Siekiant išvengti nelaimingų atsitikimų ir nuostolių potvynio metu kylant vandens lygiui, gyventojai turėtų kuo skubiau sustabdyti elektros energijos tiekimą išjungiant savo namuose įvadinį (automatinį) jungiklį.

Potvynio atveju elektros energijos tiekimą išoriniame tinkle saugiai sustabdyti gali tik skirstomųjų tinklų specialistai.

Pavojus gyvybei gali kilti, jei potvynio metu yra nuverčiamos elektros oro linijų atramos ir nutraukiami laidai. Todėl primename gyventojams, kad būtina laikytis saugaus elgesio reikalavimų. Tik saugus elgesys gali padėti išvengti nelaimingų atsitikimų, teigiama bendrovės pranešime.

Saugaus elgesio rekomendacijos:

Pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą ar elektros energijos linijos atvado laidą, jokiu būdu negalima jo liesti ir priartėti arčiau jo kaip 8 metrai.

Negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus, būtina nedelsiant pranešti avarinei tarnybai arba bendruoju pagalbos telefonu 112.

Siekiant padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būtina laikytis atsargumo ir iškviesti greitąją pagalbą telefonu 112.

Rašyti komentarą