Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

lrytas.lt: Nemuno žemupio seklumas užgulė žemsiurbė

Publikuota: 2012 spalio 15 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Tik pusdienį penktadienį Nemuno žemupyje sušvito saulė, laivų neblaškė vėjai, ir upėje ties Uostadvariu visu korpuso ir gruntolaidžio ilgiu išsirangė žemsiurbė „Nemuno 11“. Ji užgulė dugno seklumas. Variklių gaudesys dusliu aidu ritosi link žiočių, iki kurių – tik trys kilometrai. Per jas iš Kuršių marių link Minijos žiočių vis sklendė pramoginiai laivai, vienišos jachtos ir žvejų kateriai.

„Žemsiurbė pagilins laivakelį į Uostadvario žiemos uostą, kad dugno sąnašos netrukdytų “, – užkalbintas sakė vietinis gyventojas, ilgametis vidaus vandens kelių prižiūrėtojas kapitonas Steponas Gintalas. Pasak jo, kai šis laivakelis bus garantinio 1,5 metro gylio, žemsiurbę vilkikas per žiotis nutemps į dešinįjį intaką Miniją. Ši pakankamai gili upė įteka į Atmatą kitapus Uostadvario.

Bet ir čia vietomis formuojasi seklumos, jas reikia pašalinti. Minija nuo žiočių iki Lankupių yra 9 km ilgio valstybinės reikšmės vidaus vandens kelias. Juo iki Povilų ir Mingės prieplaukų nuolat kursuoja maži ir dideli, 80-120 žmonių galintys talpinti, turistinius maršrutus aptarnaujantys laivai.

Skaityti daugiau…

Rašyti komentarą