Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

S. Skutulienės politinių įkapių siuvėjai daro pertrauką

Publikuota: 2012 spalio 12 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Etikos komisija sprendimo priėmimą dėl Tarybos narės S. Skutulienės įgaliojimų nutraukimo anksčiau laiko atidėjo kitai savaitei. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Etikos komisija sprendimo priėmimą dėl Tarybos narės S. Skutulienės įgaliojimų nutraukimo anksčiau laiko atidėjo kitai savaitei. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Etikos komisija sprendimo priėmimą dėl Tarybos narės Stasės Skutulienės įgaliojimų nutraukimo anksčiau laiko atidėjo kitai savaitei.

Politines įkapes S. Skutulienei sukirpo buvę jos bendražygiai socialdemokratai. Pastarieji užsimanė atimti iš savo buvusios lyderės Tarybos nario mandatą už tai, kad ši praleido penkis iš eilės Tarybos posėdžius.

Su tokiu pareiškimu socdemų frakcija kreipėsi į merę Daivą Žebelienę ir Tarybą rugsėjo pabaigoje įvykusio posėdžio metu. Tarybos pirmininkė D. Žebelienė socialdemokratų pareiškimą savo ruožtu perdavė Etikos komisijai svarstyti.

Tarybos nario Juozo Sauspreškio vadovaujama Etikos komisija į posėdį rinkosi šį penktadienį. Jame dalyvavo tik trys komisijos nariai iš penkių. Vienas jų – Alfonsas Vanagas priklauso Tarybos socdemų frakcijai, kurios pareiškimo svarstyti kaip tik ir susirinko Etikos komisija, todėl jam tarsi ir derėjo nusišalinti, tačiau šis politikas, J. Sauspreškio padrąsintas – esą jis tik dalyvaus svarstyme, bet nebalsuos, – liko prie posėdžių stalo.

Tačiau balsuoti ir neprireikė, mat komisija bendru sutarimu nusprendė neskubėti teisti S. Skutulienės, bet paprašyti jos iki kito ketvirtadienio pateikti įrodymus, kad ji nuo birželio 12 d. iki rugsėjo 21 d. iš tikrųjų gydėsi.

Šilutės r. savivaldybės tarybos veiklos reglamente (28 str. 6 p.) įtvirtinta nuostata, kad Tarybos nariai privalo informuoti Tarybos sekretoriatą apie nedalyvavimą posėdyje ne vėliau kaip 1 val. iki posėdžio ir nurodyti nedalyvavimo priežastis.

S. Skutulienė keturiais atvejais iš penkių šią prievolę (ar dalį jos – red. pastaba) įvykdė – apie savo nedalyvavimą posėdžiuose ji iš anksto pranešė telefonu Tarybos sekretoriatui.

Pagal Lietuvos Respublikos savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą Savivaldybės tarybos nario įgaliojimai nutrūksta arba jis netenka teisės eiti Savivaldybės tarybos nario pareigas, kai „jis be pateisinamos priežasties praleidžia iš eilės 3 Savivaldybės tarybos posėdžius, – pagal Savivaldybės tarybos Etikos komisijos teikimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą“ (87 str. 3 p.).

Į kitą posėdį komisija planuoja rinktis po savaitės, kitą penktadienį. Į jį bus kviečiama ir pati S. Skutulienė.

Susiję str.: “Šilutės Taryboje žvanga kardai, laužomos ietys…”

3 skaitytojų komentarai
Anevas 2012 spalio 12d., 19:0578.61.237.27
J.Sausprekšio vadovaujama Etikos komisija primena jumoristinę laidą “dviračio žinios” kur buvo komisija “ETIK MAT”.gal tikrai Sasė.S serga?Jai padėti gal savivaldybė galėtu?Kokią pašalpą išeitinę išmokėti?Iki kito penktadienio posėdžio,galima taip ir numirti?Buvęs vicemeras Vaidas.P.nesirupina savo buvusia kolege,nėra nei” garbės ,nei tvarkos,nei teisingumo,permokėjome 900 tūst. litų ir nieko tokio…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 4

Atsakyti

Anevui ir ne tik jam 2012 spalio 13d., 16:2478.61.57.176

Per silpni dantys valkataujantiems šunims kaulą graužti. Bet unkšti ir loti jie gali. Taip pat padlaižūniškai uodegas vizginti, pabrukti ir seilėtis – išgirdę stipresnį pasikeitusio šeimininko pasakymą.

Čia ne apie gerbiamus politikus, susitelkusius į kokią nors komisiją etiką verinti (tarsi patys būtų be nuodėmės). Čia tiesiog pamastymas, visai be pykčio ar apmaudo, apie rudenėjančios gamtos paskatintus, besivalkiojančius savo minčių tamsumoje padarus. Kurie nori, o kartsykiais ir gali, prikakinti kitiems ant kelio…

Nemanau, kad Ievos dukros visuomet teisios. Bet būna situacijų, kai tas neteisumo teismas praranda prasmę. O teisėjams užtraukia nepamatuojamai didesnę nešlovę nei galimai prasižengėlei. Ir net ne už patį verdiktą (,,nuodėmės” įvardininimą), o už procesą, kurio vertė laike – tik revanšo paskatinta akimirka saldaus keršto, liekanti vėliau kartėliu ir savigrauža, ilgus metus persekiojančia nešlove ir galiausiai paprastu sąžinės klausimu sau pačiam: ar reikėjo?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 9

Atsakyti

ACHA 2012 spalio 17d., 12:2788.119.138.11

J.Sauspreskiui reikėtu ne RTIKMAT komisijai o pamokslininku būti.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Rašyti komentarą