Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kinijos universitete bus mokoma lietuvių kalbos

Publikuota: 2010 kovo 23 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Nuo šio rudens Pekino užsienio studijų universiteto Kinijoje studentai galės studijuoti lietuvių kalbą, pranešė lrt.lt.

Nuo rugsėjo 40 šio universiteto studentų grupė lietuvių kalbą galės rinktis kaip pasirenkamą studijų dalyką. Vėliau šiame universitete planuojama sukurti ir lietuvių kalbos studijų programą.

Toks susitarimas pasiektas šiame universitete lankantis Lietuvos Respublikos nepaprastajam ir įgaliotajam ambasadoriui Kinijoje Rokui Bernotui ir Vilniaus universiteto (VU) tarptautinių reikalų prorektoriui Rimantui Vaitkui.

Pekino užsienio studijų universitete siūloma studijuoti 49 užsienio kalbas. Universitetas į savo studijų programas siekia įtraukti visas oficialias Europos Sąjungos (ES) šalių kalbas, ne išimtis ir lietuvių kalba.

Anot R. Vaitkaus, VU Kinijos universitetą aprūpintų lietuvių kalbos mokomąja medžiaga – žodynais, knygomis, audiovizualinėmis priemonėmis.

“Į Kiniją mokyti lietuvių kalbos vyktų ir VU dėstytojas. 2011 m. Lietuvoje numatyta surengti vasaros kalbos kursus Kinijos studentams, tai padėtų geriau įtvirtinti praktines žinias”, – kalbėjo R. Vaitkus.

VU pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kinijos Liaoningo universitetu, kuris yra Šenyango mieste. Liaoningo universitetas yra Konfucijaus instituto, kurį VU planuojama atidaryti šių metų rudenį, steigimo partneris. Tai bus vienintelis institutas Baltijos valstybėse, kuris vykdys kinų kalbos ir kultūros neformalaus švietimo programą, plės kinų kalbos mokymą ir kinų kultūros studijas VU Orientalistikos centre. Konfucijaus institutai, kurių steigimu rūpinasi Konfucijaus institutų valdyba (Hanban) Pekine, veikia 88 pasaulio šalyse.

Rašyti komentarą