Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Naftininkų kelyje į Kuršmarių pakrantę – naujos kliūtys (papildyta)

Publikuota: 2012 rugpjūčio 26 Kategorija: Aktualijos, Rajone

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau – KRAAD) iš viso atsisakė nagrinėti pakartotinai jam pateiktą derinti Lietuvos ir Danijos UAB „Minijos nafta“ naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) programą, paaiškėjus, kad ji prieštarauja žemės gelmių įstatymo nuostatoms – planuojami išgauti angliavandenilių ištekliai nėra detaliai ištirti ir patvirtinti.

Paskubėjo su PAV procedūromis

KRAAD tokį sprendimą priėmė ketvirtadienį, rugpjūčio 23 d., vadovaudamasis Lietuvos geologijos tarnybos (toliau – LGT) išaiškinimu, kad prieš pradedant planuojamos ūkinės veiklos PAV procedūrą žemės gelmių ištekliai turi būti gerai ištirti ir aprobuoti, kaip to reikalauja galiojantys teisės aktai. Tuo tarpu tokių duomenų apie Kintų kaupavietę LGT teigia neturinti.

Ir iš viso, anot LGT, nėra žinoma, ar ten yra angliavandenilių telkinys, o jeigu ir yra, tai neaišku, koks jų kiekis telkinyje, kokia jų kokybė, ar technologiškai ir ekonomiškai bus naudinga juos išgauti.

Todėl KRAAD priėjo prie išvados, kad naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) PAV programa parengta planuojamai ūkinei veiklai, kuri neatitinka žemės gelmių įstatymo nuostatų, todėl atsisakė ją nagrinėti.

Naftininkams palikta galimybė apskųsti šį KRAAD sprendimą administracinių ginčų komisijai arba administraciniam teismui.

Teismai nepadėjo

Pirmą kartą „ne“ naftininkų PAV programai KRAAD pasakė 2010 – ųjų pavasarį, paisydamas Kintų seniūnijos bendruomenės ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos nuomonės, kad naftos verslovei prie Kuršių marių – ne vieta.

Tuomet naftininkai įsuko teismų karuselę. Ją šių metų pradžioje sustabdė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo kolegija, nusprendusi, kad savivaldybės tarybos sprendimo nepritarti PAV programai būta nepakankamai motyvuoto. Todėl teismas jį panaikino, tuo pačiu įpareigodamas Tarybą iš naujo svarstyti naftininkų užsakymu parengtą PAV programą. Taip pat buvo panaikintas ir KRAAD sprendimas.

Tačiau šių metų gegužę Taryba dar kartą pasakė „ne“ naftininkų PAV programai. Priimant šį sprendimą, be Kintų seniūnijos bendruomenės nuomonės, taip pat vadovautasi Šilutės rajono strateginiu plėtros planu 2005-2014 metams, kuriame pagrindiniu prioritetu patvirtinta turizmo sektoriaus plėtra panaudojant ir išsaugant kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius, Šilutės rajono savivaldybės teritorijos bendruoju planu, kuriame nėra numatyta naftos gamyba ir net nėra pažymėta, kad toje teritorijoje yra naftos ištekliai, ir kitais argumentais. Jau nekalbant apie tai, kad „Minijos nafta“ juodojo aukso gavybos veiklą planuoja už jai suteikto Gargždų licencinio ploto ribų esančioje teritorijoje.

Pradės viską iš pradžių

UAB „Minijos nafta“ ryšių su visuomene specialistė Kristina Paukštytė – Brazdauskienė pirmadienį informavo „Šilutės ETA Žinias“, kad jų bendrovė nesiruošia skųsti KRAAD sprendimo, tačiau neketinanti ir atsitraukti.

- “Minijos nafta”, atsižvelgdama į KRAAD pastabas, artimiausiu metu ketina pradėti tiriamuosius darbus, kurių metu bus ištirta toje vietovėje glūdinti struktūra, bus apskaičiuoti bei aprobuoti ten esančių angliavandenilių ištekliai. Tik tuomet, kai visa tai bus atlikta “Minijos nafta” imsis PAV procedūrų, – rašoma naftininkų atstovės atsakyme „Šilutės ETA Žinioms“.

Vadinasi, jau visus 10 metų besitęsiančios kovos tarp Kintų seniūnijos bendruomenės ir naftininkų dėl Kuršių marių pakrantės pabaigos dar teks palaukti.

1 skaitytojų komentaras
rolling stones 2012 rugpjūčio 26d., 18:4278.61.84.129

satisfaction!!!!!!!!!!!!!

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą