Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Politikų tribūna: Edvaro Vitkausko objektyve – pozityvėjanti Šilutė

Publikuota: 2012 rugpjūčio 24 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vasara jau priartėjo prie pabaigos, ir derlių skaičiuoti verta ne tik aruoduose. Šiandien kalbiname Šilutės rajono savivaldybės tarybos narį, verslininką, visuomenininką ir Liberalų Sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininką Edvardą Vitkauską.

- Kokius darbus, pradėtus Taryboje valdant naujajai koalicijai, vertinate kaip svarbiausius?

- Dirbame viso labo porą mėnesių, tad pirmieji žingsniai buvo peržiūrėti visus vykdomus ir „užsigulėjusius“, užstrigusius darbus, projektus. Kaip matote, žiniasklaida mirga nuo abejotino teisėtumo, apgailėtinos kokybės statybos darbų rajono bendruomenių visuomeniniuose pastatuose – Ž.Naumiestyje, Vainute, Juknaičiuose, Inkakliuose, H.Šojaus dvare, M.Jankaus mokykloj… Kitas žingsnis – neatidėliotinas savivaldybės išlaidų ir pajamų subalansavimas: tai biudžetą eilę metų siurbiančios šiukšlių surinkimo sistemos tvarkymas, pastangos UAB„Autobusų parkas“ paversti pelningu ir t.t.

- Minijos naftininkams vėl pradėjus atakuoti kintiškius, pasigirdo visuomenės balsų, kad kurortinės teritorijos statuso suteikimas yra uždelstas sąmoningai. Kaip tai pakomentuotumėte?

- Kurortinės teritorijos statusas turi dvi medalio puses: iš vienos pusės tai įsipareigojimai – savivalda turėtų parengti tam tikrus planus, laikytis tose teritorijose tam tikros tvarkos, apribojimos kai kurios ūkinės veiklos (naftos gavybos, pavyzdžiui). Iš kitos pusės – tai kasmetinė valstybės finansinė parama (šiuo metu keturioms kurortinėms teritorijos kasmet skiriama, berods, 800 tūkst. litų), aiški galimybė pretenduoti į didesnes ES fondų lėšas, lyginant su paprastomis, kurorto teritorijų neturinčiomis savivaldybėmis. Kadangi mes, Liberalų sąjūdžio partiečiai, buvome šio kurortinio statuso iniciatoriai (pirmuosius žingsnius aktyviai žengė Raimondas Plikšnys), tad, manau, šiek tiek suveikė „politinis pavydas“ su pretekstu „reikia viską gerai apsvarstyti“. Norisi tikėti, kad naujai koalicijai politinės išminties nepritrūks, ir artimiausiu metu turėtume pajudėti teisinga linkme, juolab, kad Minijos naftininkai, regis, bando pasinaudoti mūsų dvejojimu.

- Tai kokios visgi galimybės Šilutės rajone turėti kurortinę teritoriją?

- Nesunku pastebėti vienos iš keturių, turinčių šį statusą, savivaldybės – Anykščių laimėjimus turizmo plėtros, įvairiausių renginių, investicijų gausos srityse. Nemanau, kad mes turime prastesnes sąlygas turizmo vystymosi kryptyse nei Zarasų, Anykščių, Trakų ar Ignalinos savivaldybės, jau turinčios kurortinės teritorijos statusą. Manau, Šilutės rajonas daug unikalesnis savo geografine padėtim ir gamtine įvairove.

- Šilutiškiai gali džiaugtis – šilumos kaina nuo ateinančio sezono mažės. Jūsų komentaras.

- Kuomet šiluma brangsta, sakoma, kad kalta valdžia ir politikai, kuomet šiluma pinga – „kaltas“ Liberalų sąjūdis (juokiasi). Jei rimtai, tai išties dauguma politikų kimba į atlapus šilumos tinklų administracijai, kad padėtis gerėtų. Nupiešiu jums penkerių metų perspektyvą – šiluma turėtų pigti kiekvienais metais bent po 1 ct., ir, manau, pasieks 20 ct. už kilovatvalalandę,. Tai sakau kaip žmogus, suprantantis ekonominius rodiklius. Nuo šių metų su „EKSA“ pastatais ir beveik tūkstančiu kv. m. jungiuosi prie Šilutės šilumos tinklų – galbūt tai svarus įrodymas, kad aš esu įsitkinęs, jog šilumos kaina nebedidės?

- Dabar apie miesto veidą: Šilutės senosios dalies architektūra – unikali, džiuginanti tiek miestelėnų, tiek svečių akį, tačiau su metais vis labiau nykstanti. Ar savivaldybės planuose yra Šilutės senamiesčio atnaujinimas?

- Šilutės senosios dalies architektūrą palyginčiau su geru, kokybišku vynu, kuris su metais tampa didesne vertybe, nyksta ši vertybė tiek nuo kiauro stogo, tiek nuo statybininko plaktuko.. Išsaugosim šias vertybes, paruošdami tinkamus projektus, parinkdami kompetentingus statybininkus ir, aišku, gaudami tam tinkamą finansavimą. Artėja naujas ES finansavimo savo šalims etapas 2014 – 2020 m., ir mes tam nedelsiant turime ruoštis.

Mūsų skyriaus partiečių iniciatyva rajone neseniai lankėsi Vidaus reikalų ministerijos Regioninės politikos departamento direktorius, buvęs šilutiškis Arūnas Plikšnys. Jis pristatė galimybę iš VRM administruojamų fondų gauti finansavimą, kuris gali siekti 20 mln. litų. Savivaldybė turi visus būtinus resursus projektų paruošimui, tad laimėtas finansavimas bus panaudotas būtent Šilutės senamiesčio renovacijai.

silutesliberalai.lt inf.

9 skaitytojų komentarai
Ziga 2012 rugpjūčio 25d., 14:1878.61.21.28
Kažkaip negirdėti atgailos, kad dėl tų pačių liberalsajūdiečių pusantrų metų savivaldybę valdė Pozingis o stankevičius statybose tvarkėsi.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 4

Atsakyti

joo 2012 rugpjūčio 25d., 20:37178.236.197.66
Jei arklys ėda, geria, kapsto žemę, varto akis ar net žvengia, bet netraukia vežimo – neverta eiti į bažinyčią ir atlikti atgailą, kad suklydai pirkdamas.
Geriau arklį pakeisti kitu – vežimas pajudės greičiau

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Klausimelis 2012 rugpjūčio 26d., 11:5478.61.21.28
Ar tai nereiškia, kad nelabai savarankiškas ir mažai nuovokus libsajudiečių lyderis E.Vitkauskas turėtų pats atsistatydinti iš skyriaus pirmininko pareigų?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 6

Taip, 2012 rugpjūčio 25d., 21:2778.61.35.108
“žiniasklaida mirga nuo abejotino teisėtumo, apgailėtinos kokybės statybos darbų rajono bendruomenių visuomeniniuose pastatuose”… Betgi, p.Vitkauskai, savivaldybėje už visas biudžetines statybas yra atsakingas valdininkas, ūkio ir statybų skyriaus vedėjas socialdemokratas Stasys Šeputis. Gal algą jis gauna už tai, kad tų apgailėtinų dalykų nematytų? Žiniasklaidoje pranešimų apie broką statybose ir renovacijos projektuose pilna seniai, bet S.Šepučiui – kad nors plaukas nuo galvos. Administracija ir taryba toleruoja, tik nežinote kodėl?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 2

Atsakyti

Nuomone 2012 rugpjūčio 25d., 22:0078.61.28.171
Hmzzzz, tik kelis menesius valdzioje??? Tai, kad liberalu sajudis ir prie anos koalicijos buvo. Trumpa atmintis pas ponuli… :) ))

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 3

Atsakyti

vilnietis 2012 rugpjūčio 27d., 13:3084.15.189.17
Jei ne liberalų sąjūdis, ir toliau pozingiai , komskiai ir stankevičiai būtų tvarkęsi. Ir dabar Jūsų jakai šimelioniai bei laužikai subin..atsiprašau opozicijoj sėdėtų, o Jums vis ir taip negeraiiii ir anaip negerai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

. 2012 rugpjūčio 26d., 10:0181.7.78.91

Edvaro Vitkausko

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 4

Atsakyti

Nuomonė 2012 rugpjūčio 28d., 10:2188.119.138.11
Neveta spardyti gulinčio. E Vitkauskui tikriausiai ir taip koktu, kad jis buvo pasiklydęs su politikos avantiuristais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 0

Atsakyti

nuomonei 2012 rugsėjo 1d., 20:3788.118.204.31

Naujasis politikierius ne gulintis, o išsidrėbęs nugalėtojo fotelyje. Išmetė smirdėti pradėjusį pozinginį merą; stankėvičių, kuriam vis negana, su jo gražuole medūza admin. direktore ; nukirto dvi iš keturių slibino komskinio galvas ir visa tai padarė turėdamas du tarybos narius? Aišku savęs nepamiršo- pasiėmė partijai riebiausią postą- adm. direktoriaus.

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą