Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kovos laukas – Kintai: naftininkai pradeda iš naujo

Publikuota: 2012 rugpjūčio 10 Kategorija: Aktualijos, Rajone

ve.lt nuotr.ve.lt nuotr.

Lietuvos ir Danijos UAB „Minijos nafta“, nepaisydama Kintų seniūnijos bendruomenės ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos ne vieną kartą garsiai pareikšto nepritarimo jos užsakymu parengtai naftos gavybos Gargždų licencinio ploto pietvakarinėje dalyje (Kintų objekte) poveikio aplinkai vertinimo (toliau – PAV) programai, kyla į naują žygį išsvajotos Kuršių marių pakrantės.

PAV programai jau pritarė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, pagal savo kompetenciją išnagrinėjusi ją „Natura 2000“ ir nacionalinių saugomų teritorijų bei jose saugomų gamtinių vertybių aspektu. Artimiausiu metu programą iš naujo nagrinės Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (toliau – KRAAD), kuriam gali tekti priimti galutinį sprendimą.

Kintų seniūnijos bendruomenė tikisi, kad KRAAD ir šį kartą atsižvelgs į Šilutės r. savivaldybės poziciją PAV programos atžvilgiu, bei bylinėjimosi teismuose metu išaiškėjusį faktą, kad UAB „Minijos nafta“ juodojo aukso gavybos veiklą planuoja už jai suteikto Gargždų licencinio ploto ribų esančioje teritorijoje.

Savivaldybės taryba per pastaruosius dvejus metus du kartus atmetė PAV programą, paisydama Kintų seniūnijos bendruomenės nuomonės ir vadovaudamasi Šilutės rajono strateginiu plėtros planu 2005-2014 metams, kuriame pagrindiniu prioritetu patvirtinta turizmo sektoriaus plėtra panaudojant ir išsaugant kultūrinį-istorinį paveldą bei unikalius Pamario krašto gamtos išteklius, Šilutės rajono savivaldybės teritorijos bendruoju planu, kuriame nėra numatyta naftos gamyba ir net nėra pažymėta, kad toje teritorijoje yra naftos ištekliai, ir kitais argumentais. Pastarąjį kartą PAV programa buvo atmesta šių metų gegužės gale.

Kova tarp Kintų seniūnijos bendruomenės ir naftininkų dėl Kuršių marių pakrantės tęsiasi jau 10 metų.

Susiję str.: „Šilutės rajono taryba – prieš naftininkų užmačias Kintuose“, „Kintai pozicijos nekeičia: naftos verslovei pamaryje – ne!“, „lrytas.lt: naftininkams kelio prie marių neatveria ir siūlomi milijonai“

Ne į temą

Salako (Zarasų r.) jaunimas Šilutėje. (Rugpjūčio 10 d., penktadienis)

Oresto Lidžiaus nuotr.

Rašyti komentarą