Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

„Biofuture“ – prieš Šyša: nejaugi vėl?..

Publikuota: 2012 liepos 27 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.silutesetazinios.lt asociatyvi nuotr.

Penktadienį po pietų vienos Šilutės krašto naujienų svetainės korespondentė, vaikštinėdama Šyšos pakrante, užfiksavo galimai iš Šilutės biodegalų įmonės į upę plūstančią balzganą srovę.

Iš karto buvo iškviesta Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistė Galina Misevičienė, kuri paėmė vandens mėginius ties galimos taršos šaltiniu bei apie 500 metrų pasroviui, ties geležinkelio tiltu, ir nedelsdama išvežė į Jūrinių tyrimų departamento laboratoriją Klaipėdoje.

Aplinkos apsaugos pareigūnė prisipažino, kad šis incidentas jai prilygo perkūnui iš giedro dangaus.

„Dar vakar perėjau visus paupius, ir viskas buvo gerai. Apsidžiaugiau, kad bus ramus savaitgalis. Bet še tau, kad nori, – neslėpė apmaudo G. Misevičienė. – Kai pranešė apie srūvančius teršalus, pamaniau, kad teka iš gamybos įrenginių aušinimo sistemos išleistuvo. Bet tekėjo iš tos vietos, kur po vandeniu į upę išvestas oficialus įmonės lietaus kanalizacijos vamzdis. Man tai pasirodė labai keista, nes jau kelios dienos kai nelyja“.

Aplinkosaugininkės teigimu, šiandien jai nebuvo suteikta galimybė apžiūrėti įmonės teritoriją, be to, ji labai skubėjusi nuvežti vandens mėginius į Klaipėdos laboratoriją. Todėl AB „Biofuture“ patikrinimą ji ketinanti pratęsti pirmadienį.

„Viena yra gerai, kad deguonies kiekis Šyšos vandenyje po jo visiško susimaišymo su teršalais, tai yra 500 metrų pasroviui nuo galimo taršos šaltinio (matuota ties geležinkelio tiltu – red. pastaba) išliko normalus, – telefonu sakė G. Misevičienė. – Normali deguonies koncentracija šiandien buvo ir prie mūsų agentūros“.

Matyt, į Šyšos upę buvo išmestas sąlyginai nedidelis kiekis teršalų.

Tačiau bioetanolio įmonei šis faktas vis tiek neteikia garbės. Juolab kad prieš kelis metus ji šiuose baruose buvo kaip reikiant pasižymėjusi – nuo jos teršalų Šyšoje tūkstančiais dvėsė žuvys, gedo miesto nuotekų valymo įrenginiai…

Su AB „Biofuture“ vadovybe „Šilutės ETA Žinioms“ šiandien nepavyko susisiekti.

Penktadienį po pietų aplinkosaugininkės paimtų upės vandens mėginių tyrimo rezultatų tikimasi sulaukti po savaitės.

11 skaitytojų komentarų
@ 2012 liepos 27d., 21:5688.152.185.97
Valstybine gamtos apsauga, nesvarbu kai juos kitaip pavadinti, elgiasi kaip mazi vaikai vaiku darzelyje. begiodami su megintuveliais salia Sysos, kad pasemti is upes tyrimui skirto skyscio. Niekas ES daugiau taip su pakliuvusiais ir jau nubaustais tersejais nesielgia. AB Biofuture savininkas privalo, net priimdamas asmeniska atsakomybe, pasirasyti sutarti, kad visi skysciai bus pries isleidziant i upe praleidziami pro jutiklius, kurie automatiskai pranesa jei nuoteku skysciai pasiekia nustatytas koncentracijos ribas , tiek deguonies, tiek angliavandeniu ar pH-koncentracijos. Tokie jutikliai bei analizatoriai ir ju matavimo vieta yra uzplombuoti ir prieinami tik valstybes gamtos apsaugos tarnautojams. Ir viskas – labai paprastai, tuo ir baigsis visos komedijos sisiijusios su Biofutures tersalais i Sysa.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 3

Atsakyti

Taip, 2012 liepos 28d., 07:2978.61.35.108
MG Baltic koncernas, valdantis “Biofuture”, turi pakankamai kapitalo valdyti televizijų kanalus, bet stinga įrengti automatinę jutiklių sistemą, kontroliuojančią teršalų patekimą į aplinką? Beje,vienas jų vadovų, tiesiogiai atsakingas už šios įmonės veiklą, jau pasiskelbė su konservatorių sąrašu kopsiantis į Seimą. Šilutės konservatorių lyderis, buvęs rajono administracijos direktoriumi, o dabar – mero pavaduotojas Šarūnas Laužikas viešai(žodžiu ir raštu) yra pasižadėjęs – jei dar bent kartą “Biofuture” paleis teršalus į upę, jos uždarymo ant Šyšos kranto bus reikalaujama Vyriausybės lygiu. Su visais savo marmalais tegul keliasi kur nori,jei saugi gamyba – aukštasis pilotažas. Dabar – žodis rajono valdžiai. Laikas ultimatumą įvykdyti. Klaipėdos regiono AD departamentui – atimti iš “Biofuture” TIPK ir uždrausti imti vandenį iš Šyšos. Bet įtariu, kad ir šį kartą garo užteks tik švilpukui…Šilutė ir Šyšos dvokas -amžina simbiozė?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 3

Atsakyti

Jonas 2012 liepos 28d., 08:0978.61.116.40
visame pasaulyje yra imami meginiai ir tiriami laboratorijose ir baudziama uz nustatytu isleidziamu normatyvu virsijima, o ne uz deguoni , angliavandenilius ir ph, mastyk ka rasai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 0

Atsakyti

to Jonui 2012 liepos 28d., 22:5588.152.185.97

nors kiek kontroliuotu Biofuture, ka isleidzia i gamta, padarytu nors elementariausia nuoteku analize su elementariausiais tiesiogiai veikianciais skysciu analizatoriais. Nors taip butu galima laiku sustabdyti suterstas nuotekas i Sysa (visai nekalbu apie tiesiogine COD -analize ir kitus reikalingus analizatorius sitame gamybos procese, nes Silutes Biofuture netures po siai dienai lesu isigyti toki analizatoriu). Na gal jus Jonai ir specialistas, tai pasiulyciau pasidometi kaip susidoroja su sita problema panasios imones gaminacios bioetanoli, pvz. Vokietijoje Kruger WABAG. Jie ten tikrai nelaksto su megintuveliu i laboratorija ir laukia atsakymo po savaites. Tikrai ne.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

@ 2012 liepos 28d., 10:1488.152.185.97
priduriu, ta pati turetu padaryti ir Markvaldas jo vadovaujamoj istaigoj, o nesiterlioti laboratorijoje su megintuveliais ir uzrasineti piestuku analiziu duomenis i knygute . Nuoteku kontrolei skirta siuolaikine matavimo autonomine aparatura, su teisiskai pripazintais analizatoriais, yra ne tokia brangi palyginus su gamtai padaryta zala. Tegul Silutes valdzia maziau isleidzia kelionems ar kokiems vakareliams skirtu lesu ir investuoja i tokia prevencine aparatura. Mes ramiau miegosim ir nebijosim leisti vaiku Sysoj maudytis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Nepartinis 2012 liepos 28d., 21:4578.59.63.123

Tai geriau tas Markvaldas tavo tualete pastato tokį įrenginį. @, keistai mąstai. Pats atsiprašant kakoji į vandenį ir nori kad saugiai tam pačiam vandenyje maudytusi tavo paties vaikai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 8

Atsakyti

lllm 2012 liepos 30d., 08:0684.46.242.60

Iskur tu zinai Nepartini kas kiek kakoja i ta vandeni beto zmones moka uz nuotekas ir ju valyma ,o jei ju kaskas nevalo cia kitas klausimas,reikia paprasciausiai griestu salygu imonems ,o ne juokingu baudu kurias gali moketi kad ir kasdiena,jei uz tokius pazeidimus butu stabdoma veikla manau visai kitaip imoniu vadovai ziuretu i tarsa tada jie patys butu suinteresuoti daryti tyrimus ir viska sekti ,kad tai neivyktu, o dabar sumoka baudas kelis tukstancius ir toliau varo,vadinas per svelnios ir neveiksmingos priemones musu salyje arba tiems kas turi pinigu ir itakos tos priemones netaikomos,antra gamtosaugininkai neatlieka savo darbo kaip turi buti arba yra uzkisti kisiukais kad nieko nematytu ir jiems nusispjaut i mus supancia aplinka ir ekologija

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Aldona 2012 liepos 28d., 14:345.20.110.57
Kai važiuoji pro stadijoną Šilutės pasisukus į Aušros sodus, yra vienaoje vietoje perkastas kelias ir nutiesta kažkokia kanalizacija ten ir galimas neleistinas nuotekų nutekejimas į kanalą,o paskui netoli į ŠYŠĄ.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 5 Thumb down 4

Atsakyti

raimis 2012 liepos 29d., 11:1684.15.178.3
Manau, jau imonei turetu galioti kaltumo prezumpcija, kiek gi galima?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

lllm 2012 liepos 30d., 08:1484.46.242.60

Ir beje ka aplinkosaugininkai veikia jei korespondentai ir visi kiti zmones mato o jie kazkodel nemato gal kaska reikia keist,kad praregetu?

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

to lllm 2012 liepos 30d., 11:1081.191.90.149

Pats tūpiausias komentaras. Atspindintis postsovietinio lietuvio mentalitetą. Neįsižeiskit.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą