Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atliekų tvarkymas: dumblas kyla į paviršių

Publikuota: 2012 liepos 16 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

D. Skrupskelienė (kairėje) atskleidė, kad savivaldybei išrašomos sąskaitos ir už šiukšlių išvežimą iš Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, Klaipėdos regiono kelių įmonei bei Šilutės miškų urėdijai priskirtų teritorijų.(Oresto Lidžiaus nuotr.)D. Skrupskelienė (kairėje) atskleidė, kad savivaldybei išrašomos sąskaitos ir už šiukšlių išvežimą iš Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, Klaipėdos regiono kelių įmonei bei Šilutės miškų urėdijai priskirtų teritorijų.(Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės piliečių įtarimai, kad šiukšlių versle pamario krašte ne viskas švaru, pasitvirtino.

Komunalinių paslaugų bendrovės „Ecoservice“ komercijos direktorė Daiva Skrupskelienė pirmadienį įvykusiame Šilutės rajono savivaldybės ir seniūnijų vadovų pasitarime atskleidė, kad įmonė nėra pasirašiusi sutarčių nei su Nemuno deltos regioninio parko direkcija, nei su Klaipėdos regiono kelių įmone, nei su Šilutės miškų urėdija, todėl sąskaitos už joms priskirtose teritorijose susikaupusių atliekų surinkimą ir tvarkymą regioniniame sąvartyne Dumpiuose pateikiamos vietinę rinkliavą administruojančiai savivaldybei.

Tačiau tai tik viena iš galimų priežasčių, kodėl savivaldybė vis labiau klimpsta į skolas šiukšlių vežėjams ir tvarkytojams. Tiek „Ecoservice“ atstovei, tiek ir Šilutės r. savivaldybės vadovams dabar jau kyla abejonių ir dėl kai kurių fizinių bei juridinių asmenų, mokančių už savo deklaruotą sukauptų šiukšlių kiekį, sąžiningumo.

D. Skrupskelienė teigė žinanti atvejų, kai įmonių deklaruojamų sukauptų šiukšlių kiekiai per trumpą laiką sumažėjo net 5 kartus. Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyriaus vyriausiasis specialistas Artūras Losius sakė irgi pastebėjęs keistą tendenciją: nors įmonės deklaruoja vis mažiau atliekų, tačiau bendras rajone surenkamų šiukšlių kiekis nemažėja…

Iš taršos integruotos prevencijos ir kontrolės (TIPK) leidimus turinčių Šilutės rajono įmonių sutartį su „Ecoservice“ turi tik „Šilutės baldai“ ir „Šilutės vandenys“. O kaip kitos (ir neturinčios TIPK leidimų) tvarko savo atliekas? – tai dar vienas klausimas, į kurį teks atsakyti savivaldybės administracijai, kuriai naujoji savivaldybės valdžia nustatė aiškų tikslą – įvesti tvarką komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo sektoriuje. Tad laukime tęsinio.

Įvedus rajone vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą, iš Šilutės rajono į regioninį sąvartyną išvežamų šiukšlių kiekis padidėjo apie pusantro karto – nuo 800 iki maždaug 1200 tonų per mėnesį ir nemažėja jau trečius metus iš eilės, dėl to rinkliavą administruojančios savivaldybės įsiskolinimas šiukšlių surinkėjams ir tvarkytojams kasmet padidėja apie 0,5 mln. litų.

Apie Šilutės rajono savivaldybės valdžios pirmuosius pasiekimus įvedant tvarką šiukšlių versle „Šilutės ETA Žinios“ rašė str. „Atliekų tvarkymas: Šilutės valdžia imasi griežtesnės kontrolės“.

Ne į temą

G. V., naujasis Šilutės „Žvejų užeigos“ savininkas, telefonu apie savo veiklos planus centriniame miesto parke: „Ką norėsim, tą ir įkursim…“

Oresto Lidžiaus nuotr.

11 skaitytojų komentarų
Edvardas Jurjonas 2012 liepos 16d., 19:5278.61.102.93
Silutes savivaldybes aplinkosaugininko Remigijaus Rimkaus viltys pabranginti 50 procentu atlieku tvakymo mokesti ir taip pateisinti savo nusikalstama neveiksnuma bliuksta? Trejus metus nekontroliuotas
“ecosevice” imones veikla kyla i pavirsiu. Nuo pavasario ikurta iniciatyvine grupe atlieku tvarkymo problemai spresti rinko medziaga apie galimus pazeidimus atlieku tvarkymo versle. Teko aplinkosaugininui irodyti, kad Dumpiu savartyne siuksles sveriamos tik ivaziuojant, o isvaziuojant ne, jis to nezinojo. Jam siuksles smirdi ir jis niekada nebuvo pakiles i savartyna paziureti kaip siuksles tvarkomos, tuo labiau, kad savartyno virsuje veikia siuksliu rusiavimo irenginys. Apie siuksliu rusiavimo irengini Siluteje musu iniciatyvine grupe masto kaip realia galimybe mazinant atlieku tvarkymo mokesti. Motyvas, kad atlieku tvarkymo mokestis kitur yra didesnis yra apgaule, nes Klaipedos rajono ir Ketingos rajono atieku tvarkymo mokestis yra toks pats, skiriasi tik 2-3 procentus, bet ne 50 procentu. Musu prasymas pateikti juridiniu ir fiziniu atlieku turetoju sarasa buvo ignoruotas.I klausimus apie atlieku tvarkyma buvo prasoma pateikti rastu, lyg mes butume kokie tai prasytojai. Tokia tvarka yra Lietuvoje, o as noreciau, kad visumenei aktualus klausimai nebutu vilkinami. Noriu kad visi dirbtu savo darba ir mus nelaikytu kvailiais.
Nieko asmenisko gerb. Remigijau, bet padaryk kas nuo taves priklauso.
Pagarbiai
Edvardas Jurjonas

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 32 Thumb down 2

Atsakyti

Nepartinis 2012 liepos 16d., 19:5478.59.63.123

Je i savivaldybė nustatytų gyventojams pririnkti didesnės talpos konteinerį tuomet surenkamų atlliekų kiekis padidėtų ne pusantro bet du ar tris kartus.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 8

Atsakyti

Tadas Blinda 2012 liepos 17d., 08:5181.7.78.91
G. V., naujasis Šilutės „Žvejų užeigos“ savininkas, telefonu apie savo veiklos planus centriniame miesto parke: „Ką norėsim, tą ir įkursim…“
Kuo skubiau išsiūsti saskaita su vienu procentu nk mokesčiu ir vėl paklausti to paties. Yra visi svertai, reikia tik dirbti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 3

Atsakyti

Rinkėja 2012 liepos 17d., 10:4078.61.35.108
Rinkliavos įvedimo už komunalinių atliekų tvarkymą konsultavimo ir analizės paslaugos, kurias pirko Šilutės savivaldybė, o gamtosaugininkas R. Rimkus iš 2009 metų Specialiosios aplinkos apsaugos rėmimo programos(SAARP) tam skyrė 24 tūkst. litų, – nedavė lauktos naudos. Pinigai buvo išmesti į balą, nes “analizė ir konsultavimas” buvo niekiniai, rinkliava neišsprendė svarbiausio uždavinio – apvalyti nuo teršimo aplinką . Ji – kaip jovalynė pamaryje buvo ir liko iki šiol, savivaldybę užgulė išpūstų sąskaitų mokestiniai reikalavimai iš KRATC, o kaltų – nera. Tegul R.Rimkus iš savo kišenės grąžina į SAARP 24 tūkst. litų, gal tai privers pradėti dirbti , o ne demagogija nekompetenciją dangstyti. Manau, Šilutės savivaldybės kontrolieriai turėtų krupščiai patikrinti SAARP lėšų naudojimo efektyvumą ir pagrįstumą.O politikai – įvertinti ekologinę situaciją rajone ir pareikalauti atsakomybės iš gamtosaugos specialisto, kuris ima algą, bet nejaučia atsakomybės už penkerius metus iš eilės rajoną ištikusių ekologinių avarijų ir atliekų tvarkymo chaosą…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 2

Atsakyti

2012 liepos 17d., 14:3088.119.138.11

Atstokit nuo gamtosaugininko. Jis tik sraiktelis. Rankenėles kaip jam dirbti sukinėjo kiti asmenys – rajono vadovai.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 12

Atsakyti

nežiniukas 2012 liepos 17d., 15:0481.7.78.91
Na ir kas tokie sukinėjo?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 3

Atsakyti

Nepartinis 2012 liepos 17d., 16:0678.59.63.123
Litai, lengvai patenkantys į nuosavą kišenę.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 1

Atsakyti

stebėtojas 2012 liepos 17d., 19:4078.61.235.47
Lengva dirbti, kai kaltę galima suversti viršininkams. Bet įstatymai kalba kitaip: neteisėtus viršininkų reikalavimus galima nevykdyti.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

siaip 2012 liepos 17d., 21:0978.61.113.143
jau šiukšlių vežėjai sugeba ir nevisus konteinerius išvežti. š.m. liepos 11d. Armalėnuose vienas iš keturių liko kažkodėl neišvežtas…. nors aišku visi keturi kaip išvežti pazymeti….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 2

Atsakyti

Virkytiškis 2012 liepos 18d., 08:4582.135.210.98
Virkytų kaime tik iš pusės kaimo sodybų išveža taip kaip priklauso.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 1

Atsakyti

Valdas 2012 liepos 18d., 10:50193.219.60.1
Ar jus naivus ar jus nesuprantate kas cia vyksta. Juk buves vicemeras V. Pavilonis labai jau sauke, kad ateis ir padarys tvarka siuksliu klausimu siluteje. Tik metus uzpakali trynes kabinete ir pinigus emes nieko nedare. Atejus naujai valdziai merei Davai Zebelienei neveltui pastarasis ja taip puole. Idomu kur STT ir kitos tarnybos, kad tokiu politiku kaip Pavilionis nesuima, o gal nesuima todel, kad stovi seimuno gretimo rajono uznugaris ir pats ten giliai ikrites.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą