Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šyšos upė vis dar kenčia nuo teršėjų (daugiau nuotr.)

Publikuota: 2012 liepos 13 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Ketvirtadienį įvyko ekologinis žygis baidarėmis Šyšos upe. (Oresto Lidžiaus nuotr.)Ketvirtadienį įvyko ekologinis žygis baidarėmis Šyšos upe. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Per Šilutės rajoną ir miestą vingiuojančios Šyšos upės vagos valymui išleisti milijonai greitai nueis perniek, jeigu mes patys ją ir toliau taip teršime savo nutekamaisiais vandenimis ir visokiomis šiukšlėmis, kurių, kaip įsitikino ketvirtadienį įvykusio ekologinio žygio dalyviai, šiame vandens telkinyje nemažėja.

Komanda

Asociacijos „Šilutės gražinimo draugija“ nariai su bendraminčiais – iš viso 10 žmonių. Jie penkiomis dvivietėmis baidarėmis nuplaukė apie 8 kilometrus nuo Jonaičių tilto iki Šilutės miesto senojo turgaus aikštės.

Maršrutas

Tiesiog įspūdingas. Norintiems patirti nepakartojamų įspūdžių, nebūtina trenktis kažkur toli – Šyšos upės vingiai su krantų atodangomis tiesiog užburia.

Būtų iš viso nuostabu keliauti šia upe, jeigu ne tos šiukšlės…

Šiukšlės

Šyšos upėje jų vis dar be galo daug, ypač Šilutės miesto teritorijoje. Stiklinių butelių, plastmasinių „bambalių“, įvairių pakuočių ir netgi žaislų – nors vežimu vežk. Ko gero, vieno dar ir neužtektų…

Ekologinio žygio dalyviai, nors iš upės išgriebtomis šiukšlėmis ir pripildė dešimt 120 litrų talpos maišų, tačiau tik apvalė Šyšos vandens paviršių. Kad visiškai išvaduotume ją nuo šiukšlių, reikia keliskart didesnės entuziastų komandos ir… visų gyventojų supratimo, kad Šyša – visų mūsų upė…

Vamzdžiai ir…

Negali sakyti, kad jų labai daug. Tačiau, kaip byloja liaudies išmintis, ir vienas šaukštas deguto statinę medaus pagadina.

Būtų dar visai neblogai, jeigu į Šyšos upę būtų nuvestas tik vienas vamzdis. Deja, žygio dalyviai jų suskaičiavo daugiau kaip 10. Kam jie skirti ir kas jais srūva į upę, tegul aiškinasi gamtosaugininkai (jiems bus perduotos visos fotografijos su aprašymais). Bet dėl vieno vamzdžio, to, kuris išlindęs iš dešiniojo kranto už Grabupių gyvenvietės, žiūrint nuo Šilutės, galime būti tikri – iš jo į upę tekantis vandenėlis dvokia srutomis. Jau nekalbant apie mazutu permirkusius krantus ties Macikais ir prie Šilutės ligoninės.

Nors pastaroji problema žinoma jau daug metų, tačiau neatrodo, kad kam nors, išskyrus tuos kelis entuziastus, dėl to skaudėtų galvą. Deja.

Ir dar. Už Macikų, vėlgi žvelgiant nuo Šilutės, greta privačios valdos, nemaža kairiojo Šyšos kranto atkarpa „sutvirtinta“ statybiniu laužu, o vienas iš „Dobilo“ sodų bendrijos savivinkų upės pakrantėje, už savo tvoros, yra atsikratęs asbestinio šiferio duženų.

Tad panašu, kad Šilutės gamtosaugininkams iš tiesų dar yra ką veikti Šyšos upės pakrantėse.

Padėka

Nuoširdus ačiū Šilutės baidarių centrui, sutikusiam būti šio ekologinio žygio partneriu, – už baidares, jų pristatymą į pradinį žygio tašką kartu su visa komanda ir keliautojų sutikimą Šilutėje.

Daugiau apie Šilutės baidarių centrą…

Nuotraukos:

Maršrutas

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Šiukšlės

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Vamzdžiai ir…

Oresto Lidžiaus nuotr.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Miksas

Edvardo Lukošiaus nuotr.

12 skaitytojų komentarų
s 2012 liepos 12d., 20:1184.15.176.181
Pamačius tokia mūsų Šyša gėda pasidaro, kaip mes nevertinam to ką turim.
tik turiu klausima, gal kas atsakys. O ties kuria upės vieta kabo nuotraukose matytas kabantis tiltas?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 3

Atsakyti

admin 2012 liepos 12d., 20:4784.15.186.233
Kažkur ties Grabupiais.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Jonas 2012 liepos 12d., 20:5378.61.116.40

Sysa lygtai neteka pro Grabupius

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 9

Pranas 2012 liepos 12d., 20:5078.61.116.40
kiek daug medziu privirtusiu i upe, kada jie bus isimti.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 7 Thumb down 5

Atsakyti

Gaila 2012 liepos 13d., 06:0378.59.63.123
Gala kad nenufotografavo pačią didžiausią kloaką iš Šilutės vandenų valymo įrenginių. Pamatytume dėl ko taip žiauriai pabrango geriamasis vanduo (nes visiem Šilutės rajono gyventojams reikia padengti tos kloakos uždirbtą baudą).

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 9 Thumb down 3

Atsakyti

Andrius 2012 liepos 13d., 07:1685.206.11.243

kai vaziuoju gaudyti upetakiu – braidau ir po sysa ir po susti. Patikekit, tu vamzdziu yra tikrai daug, bet is daugumos ju bega skaidrus vanduo. manau kad tai kazkokie tai drenazo vamzdziai.

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Žakas Yvas Kusto 2012 liepos 13d., 08:1281.7.78.91
Anksčiau gamta baugino žmogų,o dabar žmogus baugina gamtą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Anevas 2012 liepos 13d., 08:3278.61.237.27

Na ir baidarininkai,žalieji,kaip “adamsai”po šūdą Šyšoje murdotės ir grįžtate su šypsena veide ką pamatėte?Būtumėte su tomis šiukšlėmis nors vieną vamzdį užkimšę!

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 20

Atsakyti

Stasys 2012 liepos 13d., 11:265.20.105.0
Anevai, tau saulutė šiek tiek pakaitino galvelę, kad tokias nesąmones rašinėji.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 5

Atsakyti

Rinkėja-Anevui 2012 liepos 13d., 17:3778.61.35.108
Žalieji murdosi po Šyšos š…, nes politikai, kuriuos ant šakių kaip š… savo komentaruose keli (ypač Jaką) nesugeba priversti dirbti vykdomąją valdžią. Pavyzdžiui, gamtosaugininką R.Rimkų. Šilutės tarybos nariai tesugeba tik su šypsena veide lipti į provincijos scenas ir kabinti makaronus žmonėms ant ausų. Geriau savo pasturgaliais Šyšos kloakas užremtų, nauda bent būtų. Nes ‘kanceliarines’ išmokas gauna tik už oro gadinimą.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 5

Atsakyti

edward's 2012 liepos 16d., 20:5678.61.102.93

Sysa- musu upe
norite prsideti ,padiskuoti,

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 3

Atsakyti

Zymantas 2012 lapkričio 21d., 22:2777.79.62.110

Nuomone nekomentuojama su ja skaitomasi, taigi, jei jau plaukioji su tikslu pasirinkdami tikslu marsruta ieskoti tikruju Silutes Sysos terseju, tai surade darome isvadas protokoluodami viso zygio pastebetus negerumus ir iteikiant visa pluosta tyrimo rezultatus su filmo reprodukcija ir paimtus vandens meginius is nutekejimo vamzdynu, is kuriu nuo tekuliai tiesiogiai nubega i Sysos upe, tuomet gal ir butu pasiirstymas pagirtinas ir netik pagirtinas, taciau butu skatinti premijomis ir butu priimami i Lietuvos garbes pilieciu sarasus, o si syki aciu kad bent pasiplaukiojote ir tarsi pasiepete tai ka pamatete, kas jau penkiasdesimt su virsum metu aisku ir be baidarininku, Silutes Zmones jau su tuo reiskiniu yra susigyvene ir dargi valgyta sugauta zuvis, kuri jau tarsi narkomane, nieko nekenkia, nes ir pats Silutiskis jau sotus ir organizmas prisitaikes prie nuodijimo, ir igaves tarsi priesnuodzio,kas gali pasakyti, kad netiesa, ojei nesvarus Sysos vanduo Silutiskiams kaip vaistas nuo bet kokiu bakteriju, kuriuos gauna nuo prekybos lentynu esanciu produktu.

Įvertink komentarą: Thumb up 0 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą