Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pagaliau išmušė ir Šilutės H. Šojaus dvaro valanda

Publikuota: 2012 kovo 30 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės miesto H. Šojaus dvaro pastatų komplekso ir teritorijos sutvarkymo bei pritaikymo viešiems turizmo poreikiams rangos konkursą laimėjo Klaipėdoje registruota UAB „Konsolė“. Su ja jau pasirašyta rangos sutartis.

Nors šios bendrovės pasiūlytoji kaina – per 9,23 mln. litų ir nebuvo mažiausia, tačiau pigiau už „Konsolę“ pasišovusių padirbėti bendrovių – uostamiesčio UAB „Pamario restauratorius“ ir Šilutės UAB „Žibai“ – paraiškos buvo atmestos, nes jos nepateikė savivaldybei visų būtinų dokumentų. Dėl tos pačios priežasties iš konkurencinės kovos teko pasitraukti ir Kaune registruotai UAB „Avona“.

Dar dvi konkurse dalyvavusios įmonės – UAB “LitCon” (Vilnius) ir UAB „Hidrostatyba“ (Klaipėda) – per daug užsiprašė, – per 10,85 ir beveik 12,46 mln. Lt., – todėl galutinėje viešųjų pirkimų komisijos patvirtintoje eilėje jų pasiūlymai liko antroje ir trečioje vietose.

Konkursą laimėjusi bendrovė turės iki kitų metų pavasario rekonstruoti restauratorių dar nepaliestą K. Šojaus dvaro centrinių rūmų dalį, kai kuriuos kitus dvaro pastatų komplekso statinius ir sutvarkyti dvaro sodybos teritoriją.

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Oficialiai nepatvirtintomis žiniomis, „Konsolė“ subrangovais H. Šojaus dvaro pastatų komplekso ir teritorijos sutvarkymo bei pritaikymo viešiems turizmo poreikiams projektui įgyvendinti ketina kviestis dvi vietines statybų bendroves – konkurse dalyvavusią UAB „Žibai“ ir UAB „Statybų valdymo sprendimai“, kurių savininkai ir vadovai yra Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai.

Šilutės visuomenininkai savo ruožtu siūlosi sutvarkyti medinio H. Šojaus dvaro kluono griuvėsius ir teritoriją. Kitą savaitę planuojamas asociacijos „Šilutės gražinimo draugija“ narių susitikimas su už kultūros paveldą atsakingais savivaldybės tarnautojais. Bus toliau tariamasi, kada ir kaip organizuoti darbus.

Kadangi pinigų tam nėra, Šilutės gražinimo draugijos manymu, kluono likučius išardyti ir teritoriją sutvarkyti būtų galima talkų būdu, prie kurių, tikimasi, neatsisakytų prisidėti ir H. Šojaus dvaro sutvarkymo rangos darbų konkursą laimėjusi įmonė.

2004 m. buvo parengtas dvaro kluono avarinės grėsmės pašalinimo, restauravimo ir pritaikymo renginių salei bei Šilutės muziejaus buities ekspozicijai techninis projektas, kuriame, anot savivaldybės Kultūros skyriaus, ne tik numatyta daržinę demontuoti ir atstatyti pagal turimą ikonografinę medžiagą, bet ir nurodyti šio statinio saugomi elementai.

Šia dokumentacija būtų vadovaujamasi tvarkant kluono griuvėsius: vertingi daržinės elementai būtų kataloguojami ir saugomi, kol atsiras galimybė ją atstatyti.

1 skaitytojų komentaras
Petras 2012 balandžio 1d., 21:0778.59.12.185
Tai kaip čia ištikrųjų yra? Laimi įmonė, ji darbų neatlieka. Iš karto bus samdomi subrangovai. Atsakingų už nekokybiškai atliktus darbus vėl nebus rasta. Pavyzdys – Vydūno gimnazija (didesnės aferos nesugalvosi). Būtų įdomu sužinoti, kiek darbų ištikrųjų atliks UAB “Konsolė” darbuotojai. Visa ši schema, su nepateiktais dokumetais konkurso dalyvių, elemntarus susitarimas tarp įmonių. Ir, žinoma, pabirs “atkatai” kam reikia. Sveikinu Šilutiškius su nauja afera.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą