Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

lrt.lt: stintmetis Rusnėje kiršina žvejus

Publikuota: 2012 kovo 30 Kategorija: Aktualijos, Iš'spaudos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Itin gausiais laimikiais Rusnėje prasidėjęs stintmetis kiršina žvejus. Įmonės piktinasi, kad pigių leidimų prisipirkę mėgėjai trukdo traukti tinklus, praneša LTV “Panorama” ir lrt.lt.

Žvejai mėgėjai sako turį tokias pat teises, kaip ir žvejybos įmonių darbuotojai. Beje, mėgėjai – galvos skausmas ir vietos valdžiai, kuriai, pasibaigus stintmečiui, tenka rūpintis, kaip surinkti tonas šiukšlių.

Daugiau nei savaitę besitęsiantis stintmetis seniai bebuvo toks geras.

„Žvejams šie metai be galo dosnūs, gamta motulė apdovanojo visus. Visiems, blogiems ir geriems, davė. Visi patenkinti. Be galo daug žuvies“, – džiaugėsi individualios žvejybos įmonės savininkas Arūnas Jarmolajevas.

Per naktį tinklus rusniškiai traukia iki aštuonių kartų.

„Šiemet aš daugiausiai buvau pagavęs apie pusę tonos stintų. Kiti, tuo tarpu, net traktorinėmis priekabomis kone septynių tonų laimikį gabeno“, – pasakojo individualios žvejybos įmonės žvejys Giedrius Griciūnas.

Kilogramas stintų Rusnės turguje kainuoja apie penkis-šešis litus, o patys žvejai ją parduoda litu pigiau.

Laimikiais šį pavasarį džiaugiasi ir krantus nutūpę mėgėjai. Dienomis jų kiek mažiau, o naktį esą prie Skirvytės upės – ankšta.

Kaip atskleidė vienas kalbintas žvejys mėgėjas, žuvies gausiau būna kas ketverius metus. Nors potvynis buvo nedidelis, stintų tikrai yra, jas, anot žvejo, galima gaudyti nors ir su meškere.

Gausiai pasirodžiusios stintos ne tik džiugina, bet ir kiršina žvejus. Verslininkai piktinasi, kad už žvejybos leidimą sumokę vos 10 litų, mėgėjai jaučiasi šeimininkais ir trukdo verslinę žvejybą.

Verslininkai sako, kad priėmus mėgėjiškos žūklės įstatymo pataisą, pagal kurią prioritetą numatoma skirti mėgėjiškai žvejybai, jie bus itin skriaudžiami.

„Verslinė žvejyba tarsi ir balansuojama – ji sumažinta 19 įmonių. Tuo tarpu mėgėjiška žvejyba yra chaotiška. Nežinome nei kiek mėgėjų žvejoja, nei kiek jie žuvies sugauna. Tai verslininkus labai jaudina“, – kalbėjo žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ vadovė Sigutė Jakubauskienė.

Žvejai mėgėjai erzina ir vietos gyventojus, nes, pasimėgavę žvejyba, palieka kalnus šiukšlių.

„Stinta praeis ir mes jau telkiame žmones kartu su mūsų darbuotojais, regioninio parko, eko servisu, rinkti pakrantėse paliktų šiukšlių“, – sakė Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė.

Po stintų sezono, kuris trunka dvi tris savaites, iš pakrančių išvežama iki keturių tonų šiukšlių.

lrt.lt

2 skaitytojų komentarai
Andrius 2012 kovo 30d., 08:5285.206.11.243
Piktina :) mane piktina tai, kad istrauke tona stintu zvejai i zurnala uzraso vos 20 ar 30 kg. Ir tai daro visi be isimties, o kur dar pagautos kitos zuvys, kurias turetu paleist… karsius, lydekas, slakius bega ir slepia automobiliuose ar krumuose. Patys pazeidimu daro begales, o loja cia ir vaidina nuskriaustus.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 2

Atsakyti

Ir aš manau. 2012 kovo 30d., 11:1988.119.138.11
Tegu neverkia Drobnienė ar kiti kad yra siuksliu. Juk po kiokios sventės taipogi tenka rinkti siuksles, bet kaskodel del to neverkaujama. Žvejai megejai atneša didele nauda Rusnės ir kitu miesteliu prwekybininkams. Prekyba tas dvi tris savaites suaktyvėja kelis kartus. Valdininkai , tik nebandykit sugalvoti kokiu nors apribojimų arba tik jums patogių tvarkų. O tai gausis taip kaip ir visada – piliečiams viskas draudžiama o valdininkams patogu ir paprasta.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 3

Atsakyti

Rašyti komentarą