Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vandenų krašte – Pamaryje nėra kur mokyti vaikus buriuoti (nuotr.)

Publikuota: 2012 kovo 23 Kategorija: Aktualijos, Rajone

A. Speičys (kairėje) su A. Varnu nori mokyti vaikus buriuoti, bet, pasirodo, Šilutės rajone nėra kur. (Oresto Lidžiaus nuotr.)A. Speičys (kairėje) su A. Varnu nori mokyti vaikus buriuoti, bet, pasirodo, Šilutės rajone nėra kur. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Norinčiųjų išmokti ant vandens pažaboti vėją Šilutės rajone yra, deja, visame krašte, kur, kaip teigia garsusis šilutiškių šūkis, vanduo kuria gyvenimą, nėra tokios vietos (vandens telkinio), kur būtų galima saugiai mokyti vaikus ir jaunuolius buriavimo pradmenų, tvirtina Minijos kaime įsikūrusio buriuotojų klubo „Marių burės“ valdybos narys Arūnas Speičys.

Tai tik viena iš problemų, kurios šį penktadienį buvo nagrinėjamos buriuotojų iniciatyva Šilutės rajono savivaldybėje sušauktame pasitarime.

A. Speičys į Šilutę atvyko kartu su savo gamybos jachta „Ragainė II“ pasaulį apiplaukusiu Pamario Magelanu, tikruoju klubo „Marių burės“ nariu kintiškiu Andriumi Varnu. Jų pristatymo apie laivybą ir jos problemas Nemuno deltos vandens telkiniuose, įskaitant buriavimo mokymą, klausėsi Šilutės r. savivaldybės vadovai, krašto pramoginių burinių ir motorinių plaukiojimo priemonių laivavedžiai, Lietuvos vidaus vandens kelių direkcijos, Saugios laivybos inspekcijos, Nemuno deltos regioninio parko ir Šilutės rajono aplinkos apsaugos agentūros atstovai.

Nėra kur mokyti buriuoti

Anot A. Speičio, vienas iš klubo prioritetų yra buriavimo populiarinimas pamario krašte. Juolab kad šiuo metu, klubo duomenimis, burlaivio vairininko kvalifikaciją turi tik apie 20 Šilutės rajono gyventojų.

Norinčiųjų mokytis buriavimo paslapčių, klubo valdybos nario teigimu, yra, klubas „Marių burės“ Minijos kaime turi visą buriavimo mokymui reikalingą inventorių ir savanorių kvalifikuotų buriuotojų. Deja, krašte, kuriame beveik penktadalį ploto užima vanduo, nėra vandens telkinio, kur būtų galima saugiai mokyti vaikus ir jaunuolius buriavimo pradmenų.

„Pernai vasarą, kai klubas ėmėsi organizuoti bandomąją vaikų ir jaunimo buriavimo stovyklą – mokyklėlę, paaiškėjo, kad Šilutės rajone nėra pakankamai saugios ir erdvios ekvatorijos mokomiesiems plaukiojimams, – pasakojo A. Speičys. – Todėl mums su visais vaikais ir burvaltėmis teko kraustytis į Dreverną kaimyniniame Klaipėdos rajone“.

Artimiausios buriavimo mokymui tinkamos vietos, A. Speičio teigimu, būtų 300 – 400 metrų Minijos upės atkarpa nuo jachtų prieplaukos slipo pietų kryptimi ir įplauka iš Duobelės upės į Krokų lankos ežerą. Deja, Minijos upėje mokyti vaikus buriuoti pavojinga dėl pernelyg intensyvios laivybos, o Krokų lankoje, per kurią veda vienas pramoginės laivybos vandens kelias, laisvai buriuoti iš viso draudžiama.

Nori Krokų lankos

„Kur turėtume kreiptis, kad nuo birželio mėnesio galėtume pradėti Krokų lankoje mokyti vaikus buriuoti? – klausė A. Varnas. – Tėvai jau teiraujasi mūsų, ar šiemet vėl organizuosime stovyklą, bet mes nežinome, ką jiems atsakyti“.

Šilutės r. savivalbydės meras Virgilijus Pozingis irgi už tai, kad vaikai buriavimo pradmenų galėtų mokytis įplaukoje į Krokų lankos ežerą.

„Man labai keista, kad Krokų lankoje pažintinės kelionės vandens keliu per Krokų lanką galimos nuo pat navigacijos pradžios, o vaikams mokyti valdyti mažąsias burvaltes kažkodėl draudžiama,“ – stebėjosi meras.

Nemuno deltos regioninio parko direkcijos vadovas Ramūnas Lydis patikino, kad direkcija neprieštaraus vaikų mokymui buriuoti Krokų lankos ežere, jeigu aplinkos ministras tokią išlygą įtvirtins aplinkosaugos sąlygas plaukioti vidaus vandens telkiniuose reglamentuojančiame įsakyme, tuo pačiu norodydamas buriavimo entuziastams kursą, kur kreiptis jiems rūpimu reikalu.

Kurs darbo grupę

Penktadienio pasitarime buvo aptarta daugiau su laivyba pamario krašto vandenyse, jos saugumu ir vandens turizmo plėtra susijusių reikalų, įskaitant Pakalnės upės žiočių išvalymą bei burlaivių ir kitų mažųjų pramoginių laivų priėmimo ir laikymo infrastruktūros plėtrą.

Deja, ne į visus laivavedžiams iškilusius klausimus buvo atsakyta. Todėl Šilutės r. savivaldybės meras V. Pozingis pasiūlė artimiausiu metu suburti darbo grupę iš visas suinteresuotas puses atstovaujančių organizacijų ir rimtai imtis laivybos krašto vandenyse problemų sprendimos, kad, jo žodžiais tariant, daugiau nereikėtų daužyti galvos į sieną.

Oresto Lidžiaus nuotr.

6 skaitytojų komentarai
zemaytis 2012 kovo 23d., 21:3588.216.83.64
nu jei kroku lankoj leis buriuoti, tai gal ir zvejoti leiskit. jei draustinis tai draustinis. ka cia per vejus sugalvojot, geriau silutej pliaza irankit, kad vaikams butu kur nusimaudyt. Eilini karta sugalvojo kazkoks zmogelis kaip pinigu prasimanyt. ikuts tipo kluba gaus es parama ir valio visi buriuos. Pakalnes ziotis valyti labai sveikintina, tik klausimas kiek jos pagilesgi tose vietose ir marios negilios. Geriau skirvytes ziotis isvalykit, kad potvynio vanduo turetu kur nueiti

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

anonimas 2012 kovo 24d., 09:4182.135.221.179
Galetumet tokiu berasciu su savo varganom mintelem neleisti i komentarus.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 5

Atsakyti

2012 kovo 24d., 11:4884.32.214.48
Būtų tikrai neprotinga leisti jaunimui treniruotis Krokų lankoje. Jei jau pagal įstatymą čia regioninis parkas,tai ir tvarka atitinkama turi būti.Yra gi marios-prašom ,treniruokitės.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

Pranas 2012 kovo 24d., 13:5478.61.116.40
Kroku lanka yra zoologinis-botaninis draustinis Nemuno deltos regioniniame parke. O treniruotis galetu Kintu tvenkiniuose

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 6

Atsakyti

Kitas 2012 kovo 26d., 07:20195.182.76.59

Pranui, kaip Jūs įsivaizduojat jahtą Kintų tvenkinyje. Ten labai seklu net su gelda nepaplauksi.
Nereikia prisigalvoti nesąmonių, o Krokų lankoje gal būt ir užtektų gylio. Regioninis parkas, draustinis, bet kodėl pas mus tiek apribojimų. Gal žuvelė į marias pabėgs. Juokinga.

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 3

Atsakyti

to kitas 2012 kovo 26d., 14:4282.135.210.42

ar pasidomejot kokiomis burinemis valtimis (jachtomis jas nepavadinsi) treniruojasi vaikai , grimzle ir koks gylis yra tvenkiniuose. Tarp kitko tvenkiniu plotas yra apie 100ha

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą