Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutė nenuleidžia rankų kovoje prieš nepilnamečių girtuokliavimą

Publikuota: 2012 kovo 19 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Įvykdžiusi anksčiau pasitvirtintas kovos prieš nepilnamečių girtuokliavimą priemones, Šilutės rajono savivaldybės Narkotikų kontrolės komisija (pirmininkė mero pavaduotoja Stasė Skutulienė) šio pirmadienio posėdyje užsibrėžė sau naujų tikslų: bus griežtinama prekybos alkoholiu ir jaunimo (ir ne tik) susibūrimo vietų kontrolė, suplanuotos išvykos į Saugų vaikų globos namus ir reabilitacijos centrą „Gabrielius“ Juknaičių seniūnijoje, toliau bus dirbama su nepilnamečių tėvais, skatinant juos labiau rūpintis savo atžalų ugdymų.

Šilutės r. savivaldybė per pastaruosius kelis mėnesius nemažai nuveikė – kiek leidžia jos galimybės – stengdamasi sumažinti alkoholio prieinamumą nepilnamečiams: rajono taryba sugriežtino licencijų verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais išdavimo tvarką, rajono prekybininkai ir visuomeninio maitinimo verslininkai buvo pakviesti pasirašyti Garbės susitarimą dėl prekybą svaigalais reglamentuojančių įstatymų paisymo savo veikloje. Deja, jį sutiko pasirašyti tik kelios verslo įmonės…

Tuo tarpu policijos turimi duomenys apie išaiškintus nepilnamečių girtuokliavimo atvejus ir toliau nežada nieko gera: per šių metų pirmus du mėnesius administracine tvarka už alkoholinių gėrimų vartojimą, turėjimą ar girto pasirodymą viešoje vietoje Šilutės rajone nubausti 24 pilnametystės dar nesulaukę paaugliai ir (ar) jų tėvai (ar globėjai) – tai 2,7 karto daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Todėl Narkotikų kontrolės komisija nusprendė, kad atėjo laikas imtis ir griežtesnių priemonių: bus dažniau rengiami reidai į Šilutės autobusų stotį, M. Jankaus pagrindinės mokyklos kaimynystėje esančius užkampius ir kitas jaunimo susibūrimo vietas, kurių Šilutės rajone jau priskaičiuojama beveik 40. Tačiau, kaip pripažįsta policijos pareigūnai, jų gali būti gerokai daugiau.

Mero pavaduotoja S. Skutulienė jau aplankė apie 10 rajono švietimo įstaigų ir sako pastebėjusi, kad mokinių tėvai į nepilnamečių girtuokliavimo (ir rūkymo) problemą reaguoja gana supratingai. Todėl susitikimai su mokinių tėvais bus rengiami ir toliau.

Be to, balandžio mėnesį komisija ketina apsilankyti Saugų vaikų globos namuose, kiek vėliau – ir reabilitacijos centre „Gabrielius“.

Policija taip pat nesiruošia sėdėti sudėjusi rankų. „Dirbsime pagal savo išgales, – komisiją patikino Šilutės viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyriausiasis tyrėjas Gedas Zagorskas, žadantis daugiau dėmesio skirti ir bendradarbiavimui su Socialinės paramos skyriaus specialistais. – Tačiau didesnės atsakomybės tikimės ir iš gyventojų. Būtų labai gerai, kad apie visus girtavimo viešose vietose (ne tik nepilnamečius) atvejus žmonės praneštų bendruoju pagalbos telefono numeriu 112“.

3 skaitytojų komentarai
Komisijos pirmininkei 2012 kovo 19d., 22:4288.118.204.142
Prašome įtraukti į priklausomybės nuo alkoholio priemonių programą ne tik nepilnamečius bet ir savo ęsamą vadovą Virginijų ir buvusį vadovą Arvydą. Jie galėtų papasokoti mokyklose kaip pavojinga užimant mero postą tapti priklausomu nuo alkoholio.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 7

Atsakyti

Ir dar 2012 kovo 20d., 14:2882.135.221.179
Kaip priklausomybė sutrukdo miesto vadovui atvykti į tokią šventę, kaip Kovo 11 oji.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 8 Thumb down 2

Atsakyti

Pažanga 2012 kovo 20d., 22:0678.61.165.5
Labai gaila, kad savivaldybės Narkotikų komisijos veikla -tik skambūs žodžiai ir pažadai.
Kur reali veikla? Kas praktiškai nuveikta? Pavargome nuo tuščių kalbų.
Didesnius reikalavimus kelti pačiai savivaldybės Narkotikų komisijos veiklai ir jos pirmininkei.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą