Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Prognozuojama potvynio pradžia – šios savaitės pabaiga

Publikuota: 2012 kovo 14 Kategorija: Aktualijos

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Ugniagesiai gelbėtojai stebi situaciją galimose potvynio vietose.

Valstybinės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, kariuomenė, policija, pasienio tarnyba, ministerijos ir savivaldybės yra pasiruošusios padėti gyventojams nuo galimo pavasarinio potvynio, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Pasak sinoptikų, pagal vandens atsargas sniege potvynis turėtų būtį mažesnis už vidutinį. Kadangi ledas storas, vandens lygį gali padidinti ledų sangrūdos, ypač Nemuno žemupyje ir Neryje žemiau Jonavos.

Jie prognozuoja potvynio pradžią šios savaitės pabaigoje.

Šilutėje valstybinių institucijų atstovai dar kartą aptarė savo pasiruošimo pavasario potvyniams planus, išsakė pastabas bei pristatė pasiūlymus, kaip būtų galima užtikrinti kuo efektyvesnę pagalbą pamario gyventojams.

Šiuo metu Šilutės rajone yra apsemta keturiolika rajoninių kelių, kurių bendras ilgis – 23, 19 km. Šiais keliais gyventojams eismas draudžiamas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, įvertinęs pastarųjų metų įvykius, yra pasirengę padėti Kauno, Jonavos, Panevėžio, Prienų ir kitų savivaldybių gyventojams, per kurių teritorijas teka didžiosios šalies upės ir yra pavojus kilti potvyniui. Jei prireiks, bus siunčiama departamento ekstremaliųjų situacijų operacijų centro Mobilioji pajėgų koordinavimo grupė, kuri valdys civilinės saugos sistemos pajėgas ir koordinuos jų veiksmus potvynio zonoje.

Kovo 12 d. prireikė ugniagesių gelbėtojų pagalbos Kauno ir Jonavos savivaldybių rajono gyventojams. Antradienio vakare buvo pastebėtas vandens kilimas Jonavos rajone. Vanduo apsėmė 20 sklypų sodų bendrijoje ,,Žilvitis“ ir 30 sklypų sodo bendrijoje ,,Dailininkas“. Nors šiandien jis po truputį slūgsta, ugniagesiai gelbėtojai budi šiose sodų bendrijose, taip pat jie budi Radikių ir Naujasodžių kaimuose, Kauno rajone. Be to, ugniagesiai gelbėtojai kartu su civilinės saugos specialistais atliko galimos potvynio zonos žvalgybą, taip pat buvo perspėti joje esantys gyventojai apie galimą pavojų. Ties šiais kaimais Neries upėje vandens lygis nepakitęs ir ledai dar nepajudėję.

PAGD

Rašyti komentarą