Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pamario žvejų “šumacheriai” sudomino LNK televiziją

Publikuota: 2012 kovo 01 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Pamario žvejai moka ne tik tinklus statyti, jais žuvį gaudyti, bet ir mašinas konstruoti. Tuo įsitikino LNK laidos „Ne vienas kelyje“ kūrybinė grupė, apsilankiusi Ventėje ir Kintuose. Pasakojimą apie auksarankius žiūrovai išvys sekmadienį 17 val. per LNK.

Pasibaigus žiemos sezonui, vakarus žvejai praleidžia garažuose. Dirba po vieną, tylomis, slepia savo kūrinius, kad prasidėjus žiemai, ant ledo išvairuotų savo naują mašiną, nustebindamas ir konkurentus ir iš miestų atvykusius žvejus mėgėjus.

Gražią dieną, kai prie marių suplūsta didmiesčių žvejai, ant ledo išvažiuoja keliasdešimt mistiškai atrodančių mašinų. Daugelis jų panašios į tas, rodomas filmuose apie pasaulio pabaigą, kuomet ant žemės lieka tik keli šimtai gyventojų ir sąvartynuose iš likučių jie ima kurti mašinas.

Vietiniai konstruktoriai ir dizaineriai prisipažįsta, kad visi projektai ir kėbulo dizainai gimsta jų pačių galvose. Galbūt vieną kitą idėją jei atranda žurnaluose apie automobilius ar internete pamato tai, ką sukūrė panašių mašinų konstruktoriai Latvijoje, Rusijoje ir kitose šalyse. Tokios transporto priemonės yra labai populiarios visose šalyse, kur užšąla dideli vandens plotai ir žvejams reikia privažiuoti iki žvejybos vietų.

Lietuvoje šios mašinos vadinamos šumacheriais, kitose šalyse turi kitokius pavadinimus, Tačiau jų paskirtis vienoda, o konstruktorių užduotis – sukurti kuo lengvesnę mašiną, kad įlūžus ledui ji tarnautų kaip laivas ir neskęstų.

“Vakarų ekspresas”

3 skaitytojų komentarai
Pamarietis 2012 kovo 2d., 21:0678.61.11.54

Tegul ,,Šumacheriai” pasuka galvas ir sukonstruoja roges, kurios tarnautų žvejams kaip laivas ir neskęstų. Nes praeitą sekmadienį galėjo paskandinti virš dešimt žvejų, kuriuos ,,Šumakeris” įvežė į properšą.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Įdomu 2012 kovo 3d., 09:4188.118.204.144
Kaip visi pyko, kad aplinkosaugininkai nubaudė besivažinėjančius ant ledo, dabar vėl pykstama, kad vos nenuskandino žvejų. Geriausia profilaktika prieš tokias nelaimes būtų – tai užsimokėti už išgelbėjimą, tai žvejai galbūt pagalvos prieš eidami ant ledo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 1

Atsakyti

Pamarietis 2012 kovo 4d., 16:0978.61.11.54

Gerb. pasivadinęs įdomu.
Jeigu nesi žiemos atrakcijų: sporto, žvejybos ir tt….. nereikėtų reikštis jog tavo nelaimė toli. Tad susimokėk šiandien……………

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

Rašyti komentarą