Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kovotojai su vėjo malūnais jėgainių statytojams žada Strasbūro teismą

Publikuota: 2012 vasario 23 Kategorija: Rajone

Liudo Mockaus nuotr.Liudo Mockaus nuotr.

Nors Šilutės rajono apylinkės teismas trečiadienį atmetė jau antrą Vilkyčių bendruomenės centro “Viltis” prašymą stabdyti kaimynystėje, Čiūtelių, Lankupių ir Grumblių kaimuose, vykdomas vėjo jėgainių parko statybas, pamario krašto kovotojai su vėjo malūnais nesiruošia nuleisti rankų – jie ryžtingai nusiteikę eiti iki pat Europos žmogaus teisių teismo.

Šilutės teismo nutartyje, kaip ir pirmą kartą praeitais metais, teigiama, kad laikinųjų apsaugos priemonių taikymas atmestas dėl statytojų – UAB “Naujoji energija” – galimų nuostolių sustabdžius statybas, kurių Vilkyčių bendruomenė esą nesugebėtų atlyginti. Šis motyvas grindžiamas bendra projekto verte, siekiančia beveik 200 mln. litų.

Antrą kartą į Šilutės r., apylinkės teismą vilkytiškiai kreipėsi po to, kai prokurorai šių metų pradžioje atsisakė ginti viešąjį interesą, nusprendę, kad Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos išaiškinti pažeidimai – Šilutės r. savivaldybė negalėjo išduoti leidimo statyti didžiausią Lietuvoje beveik 40 megavatų galios vėjo jėgainių (17 vnt.) parką – yra neesminiai.

Vasario 29 d. vilkytiškių laukia nauja akistata su vėjo jėgainių statytojais: Klaipėdos apygardos teisme bus nagrinėjamas Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“ apeliacinis skundas dėl pernykštės Šilutės apylinkės teismo nutarties.

„Mūsų bendruomenė nepajėgi kaip lygus su lygiu kovoti su vėjo energetikais. Todėl ir į apygardos teismą nededame didelių vilčių, – neslepia bendruomenės centro „Viltis“ vadovas Darius Vilius. – Mūsų tikslas – kuo greičiau pereiti visų instancijų teismus Lietuvoje, kad galėtume kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą.“

Vilkyčių bendruomenės pirmininko teigimu, vietos gyventojai neprieštarauja vėjo jėgainių statyboms, esą jie puikiai supranta šios energetikos tikslą ir svarbą, tačiau kai tai daroma pažeidžiant pagrindinius darnaus vystymosi principus, bendruomenės nariai nusprendė netylėti.

Vakarų Lietuvoje yra daugiau vėjo energetikos plėtra nepatenkintų bendruomenių. Jos jau telkia pajėgas: kovai su vėjo malūnais steigiama bendruomenių asociacija.

D. Viliaus teigimu jau įvyko asociacijos steigiamasis susirinkimas, liko įregistruoti ją juridinių asmenų registre.

Susiję straipsniai: “Prokurorai į kovą su vėjo malūnais nesivelia”

4 skaitytojų komentarai
anonimas 2012 vasario 23d., 12:4582.135.221.179
Be to reikia uzdrausti interneta laisva spauda asvaltuoti kelius ir t.t. o jeigu kas i strasbura.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 6

Atsakyti

Reikia 2012 vasario 23d., 14:5584.32.214.124
Reikia uždrausti alternatyvią energiją, elektrą gaminti iš rusiškų dujų ir ją pirkti iš būsimos Nemano atominės elektrinės ir nereikės į Strasbūrą.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 5

Atsakyti

R.Usniškis 2012 vasario 28d., 13:1888.119.138.11

Vilkyčių bendruomenė organizuoja paprasciausą reketo akciją. Jegaine sbūtų suprojektuotos garsiojo lenktyninko žemėse tikrai triuksmas baigtųsi.

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 3

Atsakyti

Jeronimas 2012 kovo 14d., 11:5785.206.80.11

Manau, kad pyksta tie, kurie negavo pinigų iš jėgainių statytojų. Uždrauskit naudotis mobiliais telefonais, ypač vaikams (o jie turi net po kelis aparatus) , jų skleidžiamos elektromagnetinės bangos tikrai pavojingos, kovokit su girtais vairuotojais, kovokit su darbdaviais, kurie neįformina darbo sutarčių-dirba nelegalai, o ne Strasbūro teismais gąsdinkite. Matosi, kad yra noras save parodyti, tik nežino kurioj vietoj…

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą