Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vandens kainos šuolio Šilutė neišvengs

Publikuota: 2012 sausio 27 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Šilutės r. savivaldybės taryba, ketvirtadienio posėdyje balsuodama prieš geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos padidinimą beveik 60 procentų, tik paspartino jos įsigaliojimą rajono vartotojams.

Už vandens branginimą nebalsavo nė vienas Tarybos narys. Vienuolika balsavo prieš, tiek pat nebalsavo (nepareiškė nuomonės). Tuo tarpu Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ketvertas su Šarūnu Laužiku priešakyje ir Arvydas Jakas iš viso atsisakė dalyvauti balsavime, prieš tai pareiškę, kad atsakomybę dėl vandens ir nuotekų tvarkymo kainos didinimo turi prisiimti rajono valdančioji koalicija.

Tačiau rajono valdantieji, nors iš anksto buvo žinoma, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (toliau – Komisija) vis tiek patvirtins naująją kainą, balsavo prieš arba nebalsavo. Jų sumanymą visą atsakomybę dėl vandens pabranginimo permesti Komisijai savo balsais dosniai parėmė opozicijoje snaudžiantys liberalcentristai ir socialdemokratai.

Komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja Loreta Kimutytė telefonu patvirtino, kad dabar jau Komisija turės priimti sprendimą dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos Šilutės rajone. Kadangi Taryba nepateikė Komisijai jokių pastabų dėl kainos dedamųjų, bet priėmė galutinį sprendimą, todėl, anot L. Kimutytės, ir Komisija nebesivargins iš naujo jų nagrinėti, bet patvirtins dar praeitų metų rudenį jos suderintą kainą – 9,72 Lt/kub.m (kaina su PVM).

„Suglaudusi pečius, Komisija naująją Šilutės vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą gali patvirtinti per kokias dvi savaites, skaičiuojant nuo tada, kai bus gautas Tarybos sprendimas“, – patikino Komisijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja.

Valdančiųjų argumentai

Šilutės „darbiečių“ lyderis Saulius Stankevičius ketvirtadienio posėdyje neslėpė, kad jo vadovaujama UAB „Šilutės vandenys“ stebėtojų taryba pritarė naujoms vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainoms, tačiau Darbo frakcija balsuojant „susilaikysianti“, nes taip buvo sutarta koalicijos pasitarime.

Pamario „tvarkiečių“ vadas, rajono mero pavaduotojas Vaidas Pavilonis frakcijos apsisprendimą nepritarti naujoms kainoms pridengė tuo pačiu koalicijos susitarimu.

Liberalų sąjūdžio Šilutės skyriaus pirmininkas Edvardas Vitkauskas priminė, kad liberalai ir toliau laikosi nuomonės, jog tokį didelį kainos šuolį lėmė ne vien tik objektyvios priežastys, bet ir bloga „Šilutės vandenų“ įmonės vadyba, todėl jie balsuosiantys prieš.

Juozas Sauspreškis visų į Tarybą išrinktų ir neseniai pažaliavusių valstiečių vardu pasiūlė balsavimą dėl naujų vandens kainų atidėti bent mėnesiui. Tačiau jo balsas taip ir nebuvo išgirstas.

J. Sauspreškio bendrapartietis Šilutės r. savivaldybės meras Virgilijus Pozingis dieną po posėdžio telefonu aiškino, kad Taryba, balsuodama prieš kainų didinimą, turėjo politinį tikslą – dar kartą atkreipti visuomenės ir įstatymų leidėjų dėmesį į savivaldybių bejėgiškumą priimant gyvybiškai svarbius sprendimus – galutinį žodį tvirtinant vandens ir šilumos kainas visada taria Komisija.

Tačiau, anot mero, tai visai nereiškia, kad Savivaldybė sėdės sudėjusi rankas. „Aiškinsimės, kodėl centralizuotai tiekiamo vandens nuostoliai dėl avarijų ir vagysčių Šilutėje vis dar siekia beveik 30 proc., ieškosime būdų, kaip juos sumažinti“, – telefonu sakė V. Pozingis.

Apie galimus koalicijos partnerių ketinimus kelti UAB „Šilutės vandenys“ direktoriaus Alfredo Markvaldo kompetencijos klausimą – apie tai netiesiogiai užsimenama liberalsąjūdiečių pasisakymuose – meras tvirtina nieko nežinantis.

4 skaitytojų komentarai
gal 2012 sausio 27d., 13:3578.61.32.120
laikas i piketa

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 2

Atsakyti

DIANA 2012 sausio 27d., 16:2882.135.247.12
GAL IR NEBEREIKIA ŠILUTĖS VALDANČIŲJŲ,TEGU VILNIUS VADOVAUJA,KAD JIE NETURI ŽODŽIO

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 22 Thumb down 0

Atsakyti

kaimo zmogus 2012 sausio 27d., 18:3584.15.187.136
KIEK TAS MARKVALDAS GALI KEROTI TEGUL EINA SULINIU SKAICIUOTI. UZ KOKE VALDZIA MES BALSAVOM. KVIECIU PIKETUI PRIE VANDENS MAFIJOS RUMU.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 4

Atsakyti

kaimo zmogus 2012 sausio 30d., 09:2484.15.177.226
Patys ponai savo namu valdose turi dviguba vandens naudojima.Kiemuose turi pasidare slaptus grezinius ir naudoja 90 procentu vandens is savo nelegalaus grezinio .Likuse daly vandens naudoja valdiska nes yra prisijunge prie miesto nuoteku sistemos IR KAS YDOMIAUSIA MOKA KAPEIKAS IR UZ NUOTEKAS IR UZ VANDENI.NES REIKIA NAUDOTIS IR BASEINAIS IR DIDELIU PLOTU LAISTYMU.o mes ubagai turim padengti ju isnaudotus kastus.SITA INFORMACIJA YRA TIKSLI.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą