Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės valdančiuosius skaldo nesutarimai dėl vandens kainos

Publikuota: 2012 sausio 24 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Šilutei gresia beveik 60 proc. didesnė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)Šilutei gresia beveik 60 proc. didesnė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kaina. (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Kai kurių Šilutės r. savivaldybės tarybos daugumai atstovaujančių politikų mėginimas iššokti aukščiau bambos, balsuojant prieš Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos jau palaimintą geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainos branginimą beveik 60 proc. – iki 9,72 Lt/kub.m (kaina su PVM), gali atsigręžti prieš pačią rajono valdančiąją koaliciją.

Tokios galimybės neatmeta ir pats Šilutės liberalų sąjūdžio skyriaus pirmininkas Edvardas Vitkauskas, kuris vienas iš pirmųjų rajono valdančiosios koalicijos partnerių viešai pareiškė, kad nepritaria tokiam rekordiškai dideliam mokesčio už vandenį ir nuotekų tvarkymą kėlimui.

„Opozicija gali pasinaudoti susidariusia situacija ir balsuoti už vandens branginimą vien tam, kad įkaltų pleištą į valdančiosios koalicijos vienybę, – samprotavo politikas. – Tačiau mūsų partijos skyriaus taryba jau priėmė sprendimą – įpareigojo mus (E. Vitkauską ir Joną Purlį – aut. pastaba) balsuoti prieš arba prašyti atidėti šio sprendimo priėmimą, tuo pačiu įpareigojant „Šilutės vandenų“ vadovus parengti planą, kaip sumažinti vien tik nuo įmonės vadybos ir darbo organizavimo priklausančią vandens ir nuotekų tvarkymo kainos dedamosios dalį. Todėl Taryboje mes taip ir balsuosime. Net ir tuo atveju, jeigu kiti koalicijos partneriai balsuos kitaip“.

Pasak E. Vitkausko, tokį liberalų sprendimą lėmė įsitikinimas, kad prie tokio kainos šuolio prisidėjo ne tik energetinių išteklių brangimas, planuojamos milijoninės investicijos vandentvarkos ūkiui plėsti bei stambių vartotojų praradimas, bet ir bloga „Šilutės vandenų“ įmonės vadyba.

Šilutės „darbiečių“ lyderis Saulius Stankevičius, kuris Ekonomikos ir finansų komitete taip pat atvirai reiškė nepasitenkinimą dėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos didinimo daugiau kaip pusantro karto, po UAB „Šilutės vandenys“ stebėtojų tarybos posėdžio pakeitė nuomonę. Anot politiko, įmonė įrodė, kad jai būtent tiek reikia kelti savo paslaugų kainą, todėl jo vadovaujama Stebėtojų taryba pritarė naujiems įkainiams.

Nepaisant to, S. Stankevičiaus teigimu, galutinis sprendimas, kaip balsuoti dėl naujos vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainos, bus priimtas rajono valdančiosios koalicijos posėdyje, kuris planuojamas šį trečiadienį.

Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas „tvarkietis“ Vaidas Pavilonis taip pat neskuba atskleisti visų savo kortų, tvirtindamas, kad, nors asmeniškai jam toks kainos kėlimas ir nepatinka, tačiau Taryboje balsuos taip, kaip bus sutarta koalicijos posėdyje.

Rajono meras, Šilutės valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus pirmininkas Virgilijus Pozingis priekaištų vandens tiekimo įmonei neturi.

Prie vieningos nuomonės dar nėra priėjusi ir Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija. Anot opozicijos lyderio liberalcentristo Algirdo Gečo, „Šilutės vandenys“ taip ir nesugebėjo pagrįsti, kodėl vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą reikia didinti būtent 59 proc., todėl dalis opozicinių partijų atstovų pasisako prieš naujus įkainius. Tačiau, A. Gečo teigimu, esama ir nuomonės, kad Taryba neturėtų žlugdyti savo įmonės.

Deja, vietos politikų galios kaip nors paveikti vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainą ties šia vieta ir baigiasi, – jeigu Tarybos dauguma vis dėlto nuspręstų balsuoti prieš naujus įkainius, juos, kaip paprastai tokiais atvejais, vienašališkai patvirtins Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija.

Taryboje dėl naujų vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo kainų turėtų būti balsuojama šį ketvirtadienį.

10 skaitytojų komentarų
petras 2012 sausio 24d., 12:5084.15.189.79
gryni zmoniu kraugeriai

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 30 Thumb down 3

Atsakyti

pranas 2012 sausio 24d., 13:4784.32.208.227

uab Silutes rambynas buvo vienas didziausiu Silutes vandenu klientu. kai jo nebeliko prireike branginti vandeni.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 17

Atsakyti

Nepartinis II 2012 sausio 25d., 11:4088.119.138.11
Visa atsakomybė rajono politikams esantiems UAB “Šilutės vandenys” stebėtojų tarybai. Taigi valdančiosios koalicijos uolūs partneriai liberalsąjūdiečiai E.Vitkauskas ir J.Purlys pirmiausia turi atgailauti o tik paskui rodytis, kaip principingumą. Visas jų žaidimas tik tik dėl akių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 9

Atsakyti

nepartiniam II 2012 sausio 26d., 19:0062.212.202.6
Jei liberalsajudieciai ir atgailautu, ar ant galvos atsistotu… paciam nebutu gerai, juk paprasciausiai neapkenti tu ju. O gal pats turi kokiu problemu?

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 8

Atsakyti

šilutiškis 2012 sausio 25d., 12:2678.61.28.183
Nejaugi žmonės dėl pastangų sutaupyti išlaidas turi būti taip skaudžiai baudžiami. Jeigu pamename, gyventojai, įvedus apskaitą buvo skatinami suvartoti vandens tiek kiek jiems reikia (tai yra ir pataupyti). Taip pat taupo ir įmonės, organizacijos. Žodžiu, visi. Tik ne “Šilutės vandenys”. Ten kalta tik nevykusi vadyba ir likęs tarybinis mastymas: mes monopolininkai, tai darom, ką norim. Bet pažvelkim, kiek pas juos neūkiškumo: kokia nors mažytė avarija likviduojama keletą dienų (nors darbo ten gal valandai), kiek sykių į tą pačią vietą vyksta avarinė tarnyba, ir kiek sykių profilaktiškai tikrinamas tas pats šulinys. O pažiūrėkime, kaip sulėtintai (laike) vykdomi investiciniai projektai (ypač iš ES pinigų). Pavyzdys: projektas Armalėnų km. Paprastas žmogus su savo technika per tą patį laiką būtų padaręs žymiai daugiau nei visi dabar ten dirbantys (o gal tik stumiantys laiką- kadangi už laiką mokami pinigai, o ne už padarytą operatyviai darbą). Taip organizuojantys ir atliekantys darbą užsienio valstybėse jau senai būtų atleisti ir išvaikyti. Manau toks likimas turėtų būti ir apkerpijusiems “Šilutės vandenims.
O žiūrėk ir pinigų atsiras ir nereiks kelti įkainių.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 33 Thumb down 3

Atsakyti

petras 2012 sausio 25d., 13:0484.15.180.103
Patys ponai savo namu valdose turi dviguba vandens naudojima.Kiemuose turi pasidare slaptus grezinius ir naudoja 90 procentu vandens is savo nelegalaus grezinio .Likuse daly vandens naudoja valdiska nes yra prisijunge prie miesto nuoteku sistemos IR KAS YDOMIAUSIA MOKA KAPEIKAS IR UZ NUOTEKAS IR UZ VANDENI.NES REIKIA NAUDOTIS IR BASEINAIS IR DIDELIU PLOTU LAISTYMU.o mes ubagai turim padengti ju isnaudotus kastus.SITA INFORMACIJA YRA TIKSLI.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 8

Atsakyti

JONAS 2012 sausio 25d., 13:2584.15.180.103
CE PARASYTA GRYNA TIESA;;;;;;;;;;;;;

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 17 Thumb down 6

Atsakyti

kaimo zmogus 2012 sausio 25d., 17:2884.15.185.88
lietuva viena is valstybiu turinti daugiausiai atsinaujinanciu ir svariausiu vandens istekliu.MARKVALDAS SU SAVO SUTVE MYZDAMI JU NEATNAUJINA ,TAI KOKE TEISE TURI KELTI KAINA.GREITAI IR SULINIUS APMOKESTINS.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 16 Thumb down 3

Atsakyti

mastytojas 2012 sausio 25d., 20:3884.15.188.204
Man gaila šilutės žmonių kiek jie dar kęs tas nesąmones, nejau neatėjo laikas tam ,,bespredelui,,

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 19 Thumb down 4

Atsakyti

pranas 2012 sausio 26d., 09:3384.32.208.227
sprendimai eina is savivaldybes administracijos… ir kokius projektus vykdyti ir kokius klientus ,siuo atveju, rambyna paleisti, taip kad visi sprendimai , o po ju ir pasekmes pareina is savivaldybes rumu.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 18 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą