Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilumos ūkis: mero paaiškinimas dėl biokuro pirkimo Tarybos opozicijos neįtikino

Publikuota: 2011 lapkričio 29 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

A. Gečas: V. Pozingis ne K. Donelaitis, o mes - ne jo būrai... (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)A. Gečas: V. Pozingis ne K. Donelaitis, o mes - ne jo būrai... (silutesetazinios.lt archyvo nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicija, vadovaujama pedagogo liberalcentristo Algirdo Gečo, nesulaukusi iš mero Virgilijaus Pozingio deramo UAB „Šilutės šilumos tinklai“ ir šios įmonės stebėtojų tarybos veiklos įvertinimo, atsakymų į savo iškeltus klausimus ketina ieškoti per LR Seimą ir kitas valstybines institucijas.

Susirūpino dėl biokuro pirkimo konkurso

Lapkričio 14 d. Šilutės r. savivaldybėje surengtoje spaudos konferencijoje rajono tarybos opozicija išreiškė susirūpinimą dėl savivaldybei pavaldžiai UAB „Šilutės šilumos tinklai“ žalingo biokuro pirkimo viešojo konkurso, kurį laimėjo įmonė, pasiūliusi daugiau kaip penktadaliu didesnę už vidutinę rinkos kainą.

Opozicija įsitikinusi, kad „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės stebėtojų taryba, vadovaujama rajono mero pavaduotojo „tvarkiečio“ Vaido Pavilonio, nepadarė nieko, kad biokuro pirkimo kaina būtų ne didesnė už vidutinę Lietuvos rinkoje. Todėl ji turėtų prisiimti dalį atsakomybės dėl šilumos įmonei gresiančių 900 tūkst. litų papildomų išlaidų, dėl kurių bendrovei gali tekti atsisakyti dalies planuotų investicijų, ieškoti kitų taupymo šaltinių. Galiausiai, anot opozicijos, po kurio laiko gali tekti didinti gyventojams tiekiamos šilumos kainą.

Opozicija kreipėsi į merą valstietį liaudininką V. Pozingį su prašymu atsakingai įvertinti UAB „Šilutės šilumos tinklai“ susidariusią padėtį ir šios įmonės stebėtojų tarybos veiksmus, o savo išvadas raštu pateikti artimiausiame savivaldybės tarybos posėdyje.

Mero atsakymas oponentų neįtikino

Meras, kaip buvo prašytas, savo atsakymą į opozicijos iškeltus klausimus pateikė raštu, tačiau buvo oponentų sukritikuotas.

V. Pozingio teiginį, kad Šilutės šilumos įmonės stebėtojų taryba negalėjo siūlyti bendrovei biokuro konkurso organizuoti anksčiau, nes pirmasis naujos sudėties stebėtojų tarybos posėdis įvyko tik liepos mėnesį, opozicijos lyderis A. Gečas vertina kaip paviršutinišką. Esą nauja stebėtojų taryba buvo suformuota dar gegužės mėnesį, todėl turėjusi visas galimybes anksčiau inicijuoti biokuro pirkimą ir sulaukti daugiau pasiūlymų.

A. Gečo kritikos neatlaiko ir mero paaiškinimas, kad vidutinė biokuro kaina Lietuvoje pastaraisiais metais tik didėja – nuo 54,06 Lt už pagamintą šilumos kilovatvalandę 2010 – ųjų sausį iki 74,82 Lt/MWh šių metų spalį (kainos nurodytos be PVM).

„Man šis paaiškinimas visiškai nesuprantamas, juolab kad neatsako į mūsų iškeltą klausimą, – tvirtina tarybos opozicijos vadovas. – O tai, kad biokuro kaina nuolat kyla, tik patvirtina, jog viešąjį pirkimą reikėjo organizuoti anksčiau“.

Tuo tarpu V. Pozingio samprotavimas apie tai, kad papildomos išlaidos – mažiausiai 900 tūkst. litų per metus neturės jokios įtakos šilumos įmonės investiciniams projektams ir centralizuotai tiekiamos šilumos kainai, kadangi tie šimtai tūkstančių bus kompensuoti bendrovės pelno sąskaita, A. Gečo manymu, vertas specialaus įvertinimo.

„Tokie teiginiai rodo visišką ekonomikos neišmanymą ir nerimtą požiūrį į opozicijos iškeltas problemas, – teigia politikas. – Kas yra pelnas? Kas jį sudaro? – retoriškai klausia A. Gečas. – Juk tai visų vartotojų sumokėti pinigai. Jeigu pelnas per didelis, tai mažinkim šilumos kainą, o ne didinkim sąnaudas!..“

Galiausiai apie V. Pozingio pamokymus, kad ir pati opozicija turėtų išmokti gerai ir iki galo užbaigti pradėtus darbus, o ne vien tik iš kitų reikalauti rezultato.

„Tai būdinga merui V. Pozingiui. Tai moralizavimas, mokymas, net auklėjimas, – neslepia nusivylimo rajono vadovu A. Gečas. – Bet jis pamiršta, kad nėra klasikas K. Donelaitis, todėl jam tai nelabai ir teišeina, na o mes – ne jo būrai…“

Nesiruošia nuleisti rankų

Siekdama išsiaiškinti visas biokuro pirkimo aplinkybes, Tarybos opozicija atsakymų į savo iškeltus klausimus ketina ieškoti per LR Seimą ir kitas valstybines institucijas.

„Norime iki galo viską išsiaiškinti. Tuo tarpu V. Pozingis viešai deklaruoja, kad visiškai pasitiki „Šilutės šilumos tinklų“ bendrovės direktorium A. Šauliu ir šios įmonės stebėtojų taryba. Todėl neatmesčiau galimybės, kad bus parengtas kreipimasis į mūsų kraštiečius Seimo narius ir kitas valstybines institucijas, – sakė Tarybos opozicijos vadovas A. Gečas. – Kreipsimės ir į rajono bendruomenę. Informuosime gyventojus apie ydingą savivaldybės valdymą ir ūkio tvarkymą, išsakysime aiškią savo poziciją šiuo klausimu“.

Susiję straipsniai: “Penktadaliu pabrangusius Šilutės šilumos įmonės dūmus sklaido rajono tarybos opozicija”, “Tie paslaptingi viešieji pirkimai”

5 skaitytojų komentarai
Joo 2011 lapkričio 29d., 12:3981.7.78.91
Kas ivertins ilgameti sepucio pastangas isigyti produktus “pigiausiai” kiek Joo “geru” darbu padaryta tarnaujant žmonėms…

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 4 Thumb down 4

Atsakyti

S. 2011 lapkričio 29d., 14:1188.216.84.126
Kažkada p. Šeputis ir autobusų parkui autobusus pirko.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 0

Atsakyti

Morfijus 2011 lapkričio 29d., 16:10195.182.76.59

Lai p. Gecas pateikia keliu imoniu komercinius pasiulymus su kainom viesai ir bus aisq, ar silumos tinklai apsipirko, ar rinkoje kaina yra tokia kokia yra (ivertinus pristayma ir kitas pridetines islaidas).

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 7

Atsakyti

Nepartinis 2011 lapkričio 29d., 17:0578.59.63.123
Susirinko trys buvę kochozų direktoriai ir nupirko katilinei kuro.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 0

Atsakyti

Anevas 2011 lapkričio 29d., 19:3578.61.237.27
V.Pozingio samprotavimai,kad papildomos išlaidos-mažiausiai 900tūkst. litų permokėtų jokios įtakos neturės,kad sumažėtu,mokesčiai jam nesvarbu,galim mokėt ir daugiau,gal meras pats nesupranta ką kalba,nes iš savo algos šilumos tinklams nemoka

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 14 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą