Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atviras laiškas Šilutės krašto žmonėms

Publikuota: 2010 vasario 25 Kategorija: Aktualijos

E. Masiulis (liberalai.lt nuotr.)E. Masiulis (liberalai.lt nuotr.)

Mieli Šilutės krašto žmonės, būdamas klaipėdiečiu puikiai pažįstu unikalų Lietuvos kampelį, kuriame gyvenate, taip pat gerai žinau ir kasmetinę krašto problemą – pavasarinius potvynius, kurie sukelia milžiniškus kliuvinius susisiekimui, nuostolius, dažnai ir sukelia pavojų.

Man apmaudu, kad kasmet užliejamo “Šilutės – Rusnės” kelio pravažiavimo problema sprendžiama jau vos ne dvi dešimtis metų. Manau, kad ši problema turi būti išspręsta kuo greičiau, todėl su ministerijos specialistais siūlome realų ir įgyvendinamą sprendimą.

Palaikau vietinę iniciatyvą vietoj sudėtingos ir brangios estakados projektavimo ir statybos planų ieškoti įgyvendinamų sprendimų. Todėl raginu vietos valdžią vietoje “auksinės” estakados planavimo, projektuotojams pavesti kuo skubiau išnagrinėti galimybę šalia kelio pastatyti lengvų konstrukcijų estakadą, kuria potvynio metu galėtų saugiai ir patogiai važiuoti transporto priemonės. Kitu metų laiku eismas vyktų įprastai – keliu. Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistų nuomone, toks sprendimas įmanomas ir svarbiausia – įgyvendinamas.

Jau pusmetį kryptingai dirbame siekdami rasti realų ir greitą problemos sprendimą. Net geriausiais ekonomikos klestėjimo laikais valstybė negalėjo sau leisti skirti 40 milijonų litų fundamentaliai estakadai, kurios statyba užtruktų ne vienerius metus, o vien projektavimo darbai kainuotų beveik milijoną.

Apmaudu, kad vietos valdžia klaidina gyventojus, neteisingai interpretuodama ministerijos poziciją ir mano žodžius. Taip, padedame spręsti krašto problemas, patys siūlome greitai pastatomos lengvos estakados idėją, tačiau nepritariame lėšų švaistymui brangiems “auksinio” statinio projektavimo darbams, kurių rezultatai ilgiems metams guls valdininkų stalčiuose, nes grandiozinėms statyboms lėšų nebus dar labai ilgai.

Susirūpinimą kelia Viešųjų pirkimų tarnybos išvada, kad estakados “Šilutės – Rusnės” kelyje techninio projektavimo darbus rajono savivaldybė pirko pažeisdama įstatymo reikalavimus. Tai meta šešėlį ant grandiozinio projekto ir jo šalininkų bei dar labiau atitolina jo įgyvendinimo galimybes.

Estakados Šilutės krašto žmonėms reikia dabar. Todėl raginu Šilutės rajono savivaldybės vadovus atsigręžti į gyventojų interesus ir ieškoti greito bei realaus estakados pastatymo sprendimo.

Susisiekimo ministras Eligijus Masiulis

1 skaitytojų komentaras
Romas 2010 vasario 25d., 22:5088.118.30.33

Kaip suprasti, taigi Lauzikas rašė kad Masiulis pritarė ir ieškos pinigu puse mln. kur truksta projektavimui. Tai kažkuris ryškiai apsimelavo..

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą