Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Automobilių eismas avaringame kelio ruože papildomai nebus ribojamas

Publikuota: 2011 lapkričio 25 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Andriaus Vaišnoro nuotr.Andriaus Vaišnoro nuotr.

Po didelį atgarsį visuomenėje šią savaitę sukėlusios avarijos ant iškilaus tilto per Tenenio upę, ties Miestalių kaimu, Šilutės rajone, kurioje buvo sunkiai sužaloti du žmonės, šio rajono savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas, savivaldybės administracijos Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas paniro į apmąstymus, kokių papildomų priemonių dar reikėtų imtis šiame kelio ruože, kad ateityje būtų išvengta tokių nelaimių. Juolab, kad ant šio tilto jau yra įvykusi ne viena skaudi avarija.

Kadangi šiame kelio iš Šilutės į Klaipėdą ruože automobilių greitis abiem kryptimis apribotas kelio ženklais iki 70 km/h, o važiuojamoji dalis per vidurį dar pažymėta ištisine linija, draudžiančia lenkti, tai Eismo saugumo komisijos (toliau – ESK) pirmininkui kilo mintis pastatyti apibus tilto „Stop“ ženklus. Esą mašinos būtų priverstos sustoti, ir būtų išvengta jų susidūrimo ant tilto.

R. Renčeliausko pasiūlymui pastatyti abipus tilto per Tenenio upę „Stop“ ženklus kiti Eismo saugumo komisijos nariai nepritarė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

R. Renčeliausko pasiūlymui pastatyti abipus tilto per Tenenio upę „Stop“ ženklus kiti Eismo saugumo komisijos nariai nepritarė. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Penktadienį R. Renčeliauskas savo įžvalgomis pasidalijo su kitais ESK nariais – Šilutės seniūnijos, policijos ir kelių tarnybos atstovais. Tačiau pastarieji šias valdininko siūlomas priemones įvertino kaip perteklines – šiame kelio ruože ir taip pakanka kelio ženklų eismo saugumui užtikrinti, tereikia jų paisyti…

Juolab kad važiuojamoji dalis ant tilto pakankamai plati dviem mašinoms prasilenkti.

Klaipėdos regiono kelių valstybinės įmonės Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas informavo komisijos narius, kad galbūt jau kitais metais prasidės šio krašto kelio atkarpos nuo Šilutės miesto iki Saugų gyvenvietės rekonstrukcijos darbai. Bus ne tik platinama važiuojamoji dalis, bet ir tas nelaimingas tiltas per Tenenio upę, prieš jį bus supilta aukštesnė kelio sankasa.

Todėl ESK nusprendė, kad eismo sąlygų šiame avaringame kelio ruože kol kas nereikia keisti.

Pradžioje minėta avarija įvyko antradienio vakare, kai 48 metų automobilio „Škoda” vairuotoja neleistinoje vietoje pradėjo lenkimo manevrą.

Kretingiškė, lenkdama ta pačia kryptimi važiuojantį krovininį mikroautobusą, kirto ištisinę ženklinimo liniją, užvažiavo ant tilto ir susidūrė su priešpriešiais atvažiuojančiu vienatūriu „Opel Zafira”.

Pastarojo automobilio vairuotojas, pamatęs netikėtai išnirusią kliūtį, staigiai stabdė, tačiau susidūrimo neišvengė.

„Opel” po kaktomušos rėžėsi į tilto turėklus, o „Škoda” kliudė lenkiamą mikroautobusą.

„Opel” vairuotojas, 44 metų Šilutės rajono gyventojas patyrė daugybinius kaulų lūžius. Jis išvežtas į Klaipėdos ligoninę. Jo laukia ilgas gydymo ir reabilitacijos kursas.

Tuo tarpu avarijos kaltininkė Klaipėdos regiono prekybos tinklo „Maxima” direktorė liko suspausta deformuotame automobilyje.

Atskubėjusių gelbėtojų išvaduota moteris buvo skubiai nugabenta į Šilutės ligoninės reanimacijos skyrių, o po poros valandų pervežta į uostamiesčio ligoninę.

4 skaitytojų komentarai
Joo 2011 lapkričio 25d., 14:0381.7.78.91
Tik zmogus atitrukes nuo realybes galejo siuluti dar du STOP siame ruoze.Kadangi keiktis negrazu,tai patylesiu……………………………………

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 1

Atsakyti

Joo 2011 lapkričio 25d., 16:4281.7.78.91
jau žinau kam padekoti už STOP per Veiviržą

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 3

Atsakyti

taip 2011 lapkričio 25d., 17:0878.59.63.123
Pritariu Joo. Ką reikės praleisti sustojus prie stop ženklo? Ar Teneniu plaukiančias žuvis? Idiotiskumui iš tiesų platūs dirvonai. Bet manau prie kelio ženklinimo čia padėtų priešais tiltą iš abiejų pusių pastatyti ženklai “Lenkti draudžiama” Tai iš tiesų atkreiptų dėmesį į pavojingą ruožą ir šiek tiek drausmintų greičio mėgėjus. O ištisinis ženklinimas ir greičio ribojimas savo funkcijų neatlieka, nes tų linijų ir greičio ribojimo ženklų sočiai pristayta ten, kur nereikia.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 2

Atsakyti

vairuotoja 2011 lapkričio 26d., 13:0278.61.146.153

Ten tik padetu greičio matuoklis arba kamera.

Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 2

Atsakyti

Rašyti komentarą