Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės valdantieji kerta oponentams per pakinklius

Publikuota: 2011 lapkričio 24 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

Šilutės rajono valdančiųjų pareiškimas pribloškė opozicijos lyderį A. Gečą (dešinėje). (Oresto Lidžiaus nuotr.)Šilutės rajono valdančiųjų pareiškimas pribloškė opozicijos lyderį A. Gečą (dešinėje). (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Šilutės r. savivaldybės tarybos valdačioji dauguma ketvirtadienio posėdyje oficialiai pareiškė nepasitikėjimą Kontrolės komiteto pirmininkui, vienam iš Artūro Zuoko sąjungos TAIP steigėjų Arvydui Jakui.

Nepasitikėjimo pareiškimą perskaitė dešinioji rajono mero valstiečio liaudininko Virgilijaus Pozingio ranka – vicemeras „tvarkietis“ Vaidas Pavilonis.

Rajono valdančiųjų 15 – tukas kaltina A. Jaką vietos savivaldos įstatymo ir savivaldybės tarybos reglamento nepaisymu organizuojant Kontrolės komiteto veiklą. Esą dėl to lapkričio 7 d. dauguma komiteto narių – išskirtinai valdančiosios koalicijos atstovai – nepatvirtino posėdžio darbotvarkės, todėl posėdis buvo sužlugdytas.

Nepasitikėjimo pareiškimą perskaitė mero pavaduotojas V. Pavilonis. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Nepasitikėjimo pareiškimą perskaitė mero pavaduotojas V. Pavilonis. (Oresto Lidžiaus nuotr.)

Atsižvelgdami į tai ir kitus (nepasitikėjimo pareiškime nutylėtus) Kontrolės komiteto veiklos trūkumus bei kilusias abejones, rajono valdantieji pareiškė nepasitikėjimą Kontrolės komiteto pirmininku A. Jaku ir pasiūlė opozicijai deleguoti į šias pareigas kitą savo atstovą.

Beje, pats A. Jakas šiuo metu yra išvykęs, todėl ketvirtadienio posėdyje nedalyvavo.

Sukorė visus šunis…

Tačiau yra ir kita šios istorijos pusė: tą lapkričo 7 d. mero pavaduotoja Stasė Skutulienė pareiškė, kad bene penkis mėnesius veikiantis komitetas nevykdo Tarybos veiklos reglamento reikalavimo kartą per ketvirtį išklausyti, kaip Kontrolės ir audito tarnybai sekasi vykdyti šių metų veiklos planą. Esą todėl ji negalinti pritarti ir šios tarnybos kitų metų veiklos planui.

Kiti darbotvarkės klausimai, anot S. Skutulienės, iš viso nebuvo paruošti, – esą ji laiku negavo visos posėdžio medžiagos, – todėl ji neturėjusi galimybės su ja susipažinti ir susiformuoti nuomonę.

Mero pavaduotoja dėl visko buvo linkusi apkaltinti komiteto pirmininką A. Jaką, nors su informacijos į darbotvarkę įtrauktais klausimais pateikimu komitetui labiausiai vilkino ne jis, bet savivaldybės administracija ir Tarybos sekretoriatas – dalį daugiau kaip prieš mėnesį prašytos informacijos pats komiteto pirmininkas sulaukė tik prieš posėdį, o į prieš savaitę į darbotvarkę įtrauktą klausimą dėl biokuro viešųjų pirkimų konkurso savivaldybei pavaldžioje UAB „Šilutės šilumos tinklai“ administracija iš viso nesiteikė atsakyti.

Nepaisant to, kiti trys komiteto nariai iš rajono valdančiosios koalicijos – Saulius Stankevičius, Genovaitė Kimbrienė ir Gintaras Bružas – palaikė S. Skutulienės siūlymą iš viso netvirtinti posėdžio darbotvarkės. Todėl priešingoje šios politinės kovos barikadų pusėje likusiems dviem opozicijos atstovams – A. Jakui ir Šarūnui Laužikui teliko pripažinti pralaimėjimą ir užbaigti posėdį jam dar nė neprasidėjus.

Opozicija įžvelgia grėsmių

Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderis liberalcentristas Algirdas Gečas po posėdžio prisipažino, kad rajono valdančiųjų pareiškimas dėl nepasitikėjimo Kontrolės komiteto pirmininku jį tiesiog pribloškė.

„Man tai buvo labai keista ir netikėta. Kontrolės komitetas, ypač jo pirmininkas yra svarbi figūra, kurią į šias pareigas skiria Taryba opozicijos siūlymu. Tai tam tikra demokratijos išraiška, kuriai šiandien buvo suduotas skaudus smūgis, – sakė A. Gečas. Jis taip pat prisiminė valdančiųjų pastangomis sužlugdytą lapkričio 7 d. posėdį, kuriame Kontrolės komitetas, be kita ko, ketino paliesti ir tarybos daugumai jautrų biokuro pirkimo Šilutės miesto katilinei klausimą. – Šiandien pamatėme, kad rajono valdantieji nori suduoti smūgį opozicijai, kuri kelia valdžios darbo trūkumus ir spragas, kad ši negalėtų aktyviai veikti“.

Antra vertus, anot A. Gečo, nederėtų pamiršti, kad artinasi rinkimai į Seimą, kuriems, jokia paslaptis, ruošiasi ir A. Jakas. Todėl nuvetrę šį politiką ir komiteto pirminko pareigų, valdantieji apribotų jo galimybes aktyviai veikti ir reikštis. A. Gečas neabejoja, kad kažkam tai būtų labai paranku.

Galiausiai, pasak opozicijos lyderio, tokie valdančiųjų išpuoliai tik dar kartą įrodo, kad tarybos dauguma siekia visiškai išstumti oponentus iš savivaldybės valdymo.

„Prisiminkime savivaldybei pavaldžių įmonių stebėtojų tarybas, kuriose mums taip ir neatsirado vietos. Dabar šalinami mūsų komitetų pirmininkai. Todėl kyla reali grėsmė, kad Šilutėje greitai turėsime tokią pat tvarką, kaip kaimyninėje savivaldybėje (Pagėgiuose – aut. pastaba)“, – nuogąstauja Šilutės r. savivaldybės tarybos opozicijos lyderis A. Gečas.

Klibina ir Etikos komisijos pirmininkę

Tačiau A. Jakas – ne vienintelis rajono tarybos opozicijos narys, iš po kurio valdančioji koalicija norėtų išspirti vadovo kėdę. Tarybos daugumos nemalonę yra užsitraukusi ir Etikos komisijos pirmininkė konservatorė Vincenta Bubilienė, kuri šį rudenį galimai pažeidė ligos režimą.

Rajono meras V. Pozingis tiesiai šviesiai politikės paklausė, ar ji neketinanti pati trauktis iš Etikos komisijos pirmininko pareigų. Tačiau taip laukiamo atsakymo ketvirtadienio posėdyje jis nesulaukė, nes V. Bubilienei prireikė daugiau laiko apsispręsti.

20 skaitytojų komentarų
Stebėtojas 2011 lapkričio 24d., 19:1088.216.83.11
Žiūrint į straipsnyje pateiktą nuotrauką su rajono „intelektualų“ trejetuku (trūksta ketvirto), kyla tik vienintelis noras, kad jie neprisistatinėtų mūsų rajono atstovais, juolab, kad Pagėgių vasalas ir neatstovauja niekam, jis tiesiog vykdo nurodymus. Tokio monkurtinio sąstato šilutės savivaldyėje dar nebuvo.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 7

Atsakyti

Ekspertas 2011 lapkričio 24d., 20:4284.32.215.37
O sąstato šiknoj sėdi Endzino marionetės .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 28 Thumb down 6

Atsakyti

Nustebęs 2011 lapkričio 24d., 21:4484.32.215.247

Nuo kada moralistas A.Gečas opozicijos lyderis?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 20

Atsakyti

Zigis 2011 lapkričio 25d., 11:3384.15.186.15

Manau pažeidinėti įstatymų nevalia niekam. Teisingai siūlo V.Pavilonis. Palaikau visu šimtu procentų.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 20

Atsakyti

akivaizdu 2011 lapkričio 25d., 11:4888.118.202.130

opozicijai, žinoma, kyla grėsmė, kad bus tokia pat tvarka kaip ir jų neįvardintoje kaimyninėje savivaldybėje – tai yra kai politikai iš tiesų dirba ir dirba žmonėms, o ne saviems interesams. Neabejoju, kad ir tarybos opozicijoje yra tokių asmenų, tačiau ne vienas iš jų šiandien pirmininkauja kontrolės komitetui. Taigi tokie pareiškimai, kad problema yra tai, jog bandoma įvesti tvarką ir iš tiesų dirbti produktyviai, yra mažų mažiausiai nesolidūs

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 15

Atsakyti

hm, 2011 lapkričio 25d., 11:5384.15.186.63
kvepia neskaniai. Nešioti rakštį užpakaly nemalonu. Kur kas geriau pasistengti, kad ji ten nepatektų.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 12 Thumb down 0

Atsakyti

Saulius 2011 lapkričio 25d., 12:0182.135.207.101

Šaunuoliai tvarkiečiai, taip ir toliau dirkite:)

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 5 Thumb down 24

Atsakyti

Va taip 2011 lapkričio 25d., 12:0282.135.207.101

Už Tvarką ir teisingumą už Lietuvą.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 26

Atsakyti

Už TT 2011 lapkričio 25d., 12:0482.135.207.101

Taip ir turi dirbti valdančioji dauguma, turi būti tvarka mieste

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 22

Atsakyti

aira 2011 lapkričio 25d., 12:2946.249.171.24

tvarka ir teisingumas, sie du zodziai pasako viska. jei norime lietuvoje teisiybes, tvarkos ir teisingumo turime balsuoti uz juos.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 24

Atsakyti

Jonas J. 2011 lapkričio 25d., 12:42195.182.76.59

Labas.
Tik prašau jau “nevaryti” ant Sekretoriato. Mes matom, ko nepadarom, ir priimam realias pastabas. Bet rašant, kad informacijos nepateikė Tarybos sekretoriatas, būtų gražu, jeigu parašytumėte – o kas kada ir ko ar ką prašė pateikti? Gaila, bet jokių konkrečių pageidavimų nebuvo.
O šiaip siųlau perskaityti Tarybos veiklos reglamento 15 str. apie Komitetų darbo tvarką ir pirmininkų įgaliojimus. Tada bus aiškiau, bent jau tiems, kas skeptiškai (nepatikliai) vertina kitų nuomones ir nori savarankiškai mąstyti.
Gero savaitgalio, mums visiems.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 11

Atsakyti

Rita 2011 lapkričio 25d., 12:5288.118.110.250

Tai čia viskas aišku, kad TAIPistai – neperspektyvi partija, susikūrusi kaip valinskininkai prieš Seimo rinkimus dėl savo naudos… “Tvarkietis” vicemeras šaunuolis, kad stengiasi dėl tvarkos ir teisingumo.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 20

Atsakyti

šilutiškis 2011 lapkričio 25d., 13:0878.61.235.47
Jonui J. Jūs gana padorus asmenybė, bet Jūsų informacija ,,kvepia” biurokratiniu naftalinu, arogantiškumu, užgaulumu, o mes Jus iš savo mokesčių išlaikome, mes – duondaviai. Jūs dirbate už algą, o visi čia rašantieji (įskaitant ir straipsnio autorių) teikia informaciją tokią, kokią gauna iš Jūsų ir Jūsų tarnybų. Nusileiskite iki lygių tarp lygių, o nelygesniųjų…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 25 Thumb down 1

Atsakyti

Sima 2011 lapkričio 25d., 14:18195.182.70.113

Mes jau atsikandę visokių taipistų, kubilistų, prisikėlėlių ir visokių kitokių. Galime pasitikėti tik tvarkiečiais!

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 26

Atsakyti

jooa 2011 lapkričio 25d., 15:3984.15.191.160
Na tvarkieciai komentatoriai žiūriu pas jus išties geležinė Tvarka. O kaip su Teisingumu?

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 1

Atsakyti

Opozicijos lyderiui 2011 lapkričio 25d., 16:4178.62.16.129

Tau nereikėtų bijoti, kad tvarka Šilutėje bus kaip Pagėgiuose – čia viskas gerai. Kai ir Šilutę valdys Tvarka ir teisingumas, ramiau atsikvėps ir jūsų rajono žmonės.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 23

Atsakyti

Silutiskis 2011 lapkričio 25d., 17:2078.61.116.40
gal tokia tvarka Pagegiuose tinka, bet tik ne Siluteje

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 23 Thumb down 2

Atsakyti

Pagėgiškis- šilutiškiams 2011 lapkričio 25d., 17:3284.15.191.160
taip taip kai Šilutę pradės valdyti Tvarka ir teisingumas gyvensime visi taip gerai kaip ir Komskiai, Povilionis, Ida -gausime geras algas, plaukiosime jachtomis, poilsiausime geriausiose kurortuose, su darbiniais vizitais važinėsime į Turkiją…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 2

Atsakyti

Anevas 2011 lapkričio 25d., 17:5778.61.237.27
Kontrolės komiteto pirmininkas A.Jakas tik užkliuvo V.Pavilonį dėl kuro pirkimo,S.Stankevičių dėl muziejaus remonto,siūlyčiau kontrolės komiteto pirmininku išrinkt ką kuris aklas,kurčias,privalumas jei dar nebilys…tada savivaldybei dirbt lengviau bus,tikrai Pagėgius aplenksim

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 20 Thumb down 4

Atsakyti

Stulp. 2011 lapkričio 25d., 22:4878.61.57.176

Ko nerimsta Abonentinė šunauja?
A, kaulą atėmė. Ir gerai padrė. Padarė Abonentą, taip padarė, kad tas net išvažiavo.
Įdomu, kieno dabar eilė? Ta prasme kas dabar bus padarytas – gal tas, kur daugiausiai loja?

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 12

Atsakyti

Rašyti komentarą