Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutės piliečiai laimėjo dar vieną mūšį dėl Šyšos paupio medžių

Publikuota: 2011 lapkričio 23 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

Oresto Lidžiaus nuotr.Oresto Lidžiaus nuotr.

Daugiau kaip mėnesį trunkantis ginčas tarp Šilutės miesto nevyriausybininkų ir rajono savivaldybės administracijos dėl Šyšos upės pakrantėse augančių medžių, regis, pasiekė atomazgą – rajono valdžia nusileido miestelėnų reikalavimui neliesti dalies paupio želdinių, kuriuos, ruošiantis iš ES fondų finansuojamam Šyšos upės vagos ir senvagės valymo antro etapo darbų projektui, buvo užsimota iškirsti.

Trečiadienį asociacija „Šilutės gražinimo draugija“ kartu su Šyšos upės vagos ir senvagės valymo darbų techninį projektą rengiančios bendrovės „Nemuno deltos projektai“ vadovu Vytautu Adamoniu, Šilutės r. savivaldybės administracijos vyr. specialistu – gamtosaugininku Remigijum Rimkum ir Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. aplinkos apsaugos agentūros vyr. specialistu Ričardu Bandza dar sykį apžiūrėjo paupio medžius ir atrinko kelias dešimtis brandžių lapuočių, kurių miestelėnai siūlo nekirsti, kad nebūtų pažeista ekosistema ir nenukentėtų kraštovaizdis.

Oresto Lidžiaus nuotr.

Oresto Lidžiaus nuotr.

Paisydami nevyriausybininkų nuomonės, projektuotojai žada atitinkamai pakoreguoti baigiamą rengti techninį projektą.

Pagal pirminį sumanymą Šyšos pakrantėse, upės atkarpoje nuo geležinkelio tilto per upę iki Šilutės miesto ribos ties sodų bendrija „Dobilas“, ketinta iškirsti iš viso 500 medžių, visi jie paženklinti raudonos spalvos dažais.

Po šiandieninio pasivaikščiojimo Šyšos upės pakrantėmis Šilutės gražinimo draugijos nariai lengviau atsiduso – dalis paupio medžių bus išsaugota.

Tai jau ne pirmas kartas, kai miestelėnai gina savo paupio medžius nuo medkirčių pjūklų. Pernai vasarą jiems pavyko išsaugoti keliasdešimt brandžių lapuočių Šyšos upės vagos ir senvagės juosiamoje saloje, nors dėl informacijos stokos buvo susigriebta tik tada, kai pradėjo virsti medžiai.

Susiję straipsniai: “Šilutė ruošiasi naujam išpuoliui prieš Šyšos upės pakrantės medžius”“Prieš Šilutės medkirčių pjūklus – teisės aktais”

7 skaitytojų komentarai
Joo 2011 lapkričio 23d., 14:4581.7.78.91

Savo šaknimis medžiai maitinasi žemės, o viršūnėmis – kosmine energija. Todėl jie tarsi yra nuolatinėje meditacijos būsenoje. Žmonės, mokantys valdyti energijas, gali kalbėtis su medžiais ir keistis su jais energijomis.

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 18

Atsakyti

To joo 2011 lapkričio 23d., 17:36193.219.60.1
Būk geras nesikarščiuok, elkis santūriai, stenkis daug nekalbėti ir, jeigu pasiseks , niekas nepastebės, jog tu kalbiesi su medžiais…

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 21 Thumb down 10

Atsakyti

Pranas 2011 lapkričio 23d., 20:4178.61.116.40
Tai dabar savivaldybes administracijos direktore isakymu galetu papildyti medziu salinimo ir genejimo komisija papildyti naujais nariais itraukiant grazinimo draugijos narius

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 10 Thumb down 10

Atsakyti

Joo 2011 lapkričio 23d., 20:4578.59.63.123

Kažkas naudojasi mano niku, bet tai niekis, jei patinka tegul naudojasi, būsim dviese. Nors mano nikas jau egzisituoja seniau ir turiu gerų draugų. Šiaip aš norėčiau kad ateityje būtų būtų įvardyjamas tas piliečių konkretus skaičius, du ar penki. Pavadinimas sudaro klaidingą įspūdį kad jų daug bet nuotraukose matosi vos vienas kitas…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 10

Atsakyti

Mingė 2011 lapkričio 24d., 08:1978.61.27.149
Pavydžiu Šyšai, kirpti paupes plikai išminties nereikia, o dorų , kruopščių ir išmanančių “kirpėjų” išties mažai.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 13 Thumb down 8

Atsakyti

pilietis 2011 lapkričio 24d., 13:5182.135.210.42
geda kai keli pilieciai , atseit gindami , visuomenes interesus is tikruju tik kenkia jai. Tai palikim Sysos pakrantes isvis netvarkytas tegul ir buna siuklsynai, sabakstynai… Idomu ka tada ta draugija uzgiedos ir idomu kiek toje draugijoje nariu ir koki visuomenes procenta jie atstovauja. Ir isvis susidaro toks ispudis , kad jiems su psichika negerai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 9 Thumb down 10

Atsakyti

Karcema 2011 lapkričio 24d., 14:2878.61.116.40
pakviestu savivaldybe eksperta del medziu tvarkymo ir viena karta tas cirkas su grazinimo draugijos ,,specialistais” pasibaigtu.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 8

Atsakyti

Rašyti komentarą