Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Ugniagesiai rengia akciją „Būk saugus, moksleivi“

Publikuota: 2011 spalio 20 Kategorija: Gaisrai, Teisėtvarka

PAGD nuotr.PAGD nuotr.

Galime pasidžiaugti, kad per šiuos metus rajone kilusiuose gaisruose nenukentėjo vaikai.

Tačiau Respublikos statistika daug liūdnesnė: per 9 šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 10075 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius padidėjo 0,46 proc. Gaisruose žuvo 96 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 162), iš jų 1 vaikas, o 176 gyventojai (150) patyrė traumų.

Žuvusiųjų skaičius galėjo būti kur kas didesnis, jeigu ne laiku atskubėję ugniagesiai. Gaisrų metu jie išgelbėjo 172 piliečius, tarp jų 13 vaikų. Miestuose žuvo 35 gyventojai, o miesteliuose ir kaimo vietovėse – 61.

Daugelio nelaimių būtų išvengta, jeigu vaikai namuose nebūtų buvę palikti vieni be suaugusiųjų priežiūros. Kaip rodo kelerių metų vaikų žūčių gaisruose statistika, dažniausiai žūsta ikimokyklinio amžiaus vaikai, kurie dar neturi elementariausių žinių, kaip elgtis kilus pavojui. Todėl suaugusieji saugaus elgesio su ugnimi taisyklių vaikus turėtų mokyti nuo pat kūdikystės.

Net patys mažiausieji turėtų žinoti, kaip elgtis tada, kai kambaryje kas nors dega ar prisirenka dūmų. Jiems reikia išaiškinti, kad gaisro metu pavojinga slėptis po lova ar spintoje, o būtina nedelsiant išeiti iš degančios patalpos, šauktis pagalbos ir kviesti suaugusiuosius. Vaikams iš anksto reikėtų paaiškinti, kaip iškviesti ugniagesius, kam pranešti apie nelaimę, kaip išbėgti iš degančio namo, kuo ir kaip gesinti nedidelį gaisro židinį. Padėti vaikams pažinti jiems gresiančius pavojus ir būdus, kaip jų išvengti, geriausiai žaidimo forma, pasitelkus vaikų vaizduotę, o ne draudimais.

Ugdant sąmoningą vaikų atsargumą, jiems reikėtų papasakoti apie konkrečius įvykius, su ugnimi susijusius nelaimingus atsitikimus bei sektinus pavyzdžius. Tačiau būtina atminti, jog asmeninis pavyzdys yra vienas svarbiausių auklėjimo metodų, nes vaikai nuolat stebi ir yra linkę mėgdžioti suaugusiųjų elgesį. Šią vaiko savybę reikėtų panaudoti auklėjimo tikslu: išeinant iš namų kartu su juo reikia apžiūrėti, ar išjungti visi elektros prietaisai, dujinė viryklė, patikrinti, ar uždarytos krosnies durelės ir kt. Vaikui augant, šie pamokymai peraugs į įpročius.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, kaip ir kasmet, spalio – lapkričio mėnesiais šalyje organizuoja akciją „Būk saugus, moksleivi“, kurios tikslas – supažindinti pradinių klasių mokinius su saugaus elgesio taisyklėmis namuose, mokykloje, gamtoje, paaiškinti, kaip išvengti gaisro ir kaip reikėtų elgtis jam kilus.

Susitikimų su moksleiviais metu Šilutės PGT valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai demonstruos mokomuosius filmus, organizuos pažintines ekskursijas į priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą ir kt.

Šios jau keletą metų vykstančios akcijos duoda laukiamų rezultatų, nes, palyginti su 2010 metais, gaisrų dėl vaikų išdykavimo su ugnimi šiemet sumažėjo daugiau kaip 2 kartus.

Šilutės PGT VPPP viršininkas Arūnas Ališauskas
tel. 62053

Rašyti komentarą