AB „Vidaus vandens kelių direkcija“ (VVKD), bendradarbiaudama su Šilutės rajono savivaldybe, pradėjo svarbius vandens kelio valymo darbus Šyšos upėje. 2025 m. balandžio 9 d. žemsiurbė „Nemunaitis“ pradėjo vykdyti valstybinės reikšmės vandens kelio valymo darbus, apie kuriuos, kaip nustatyta Aplinkos ministro tvarka, buvo informuotas Aplinkos apsaugos departamentas (AAD), praneša VVKD.
Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas
Šie darbai leis užtikrinti saugią ir patogią laivybą Šyšos vandens keliu, taip pat geresnę jungtį su Šilutės pramoginių laivų prieplauka. Tai atvers naujas galimybes vietos verslui, turizmui bei bendruomenės iniciatyvoms, skatins darnią regiono plėtrą ir dar labiau įtvirtins vidaus vandens kelių svarbą Lietuvoje.
„Džiaugiamės prasmingu bendradarbiavimu su Šilutės rajono savivaldybe – tai pavyzdys, kaip kartu galime kurti vertę regionui, skatinti darnų judumą bei plėtoti rekreacinį ir pramoginį vandens transportą“, – sako VVKD generalinis direktorius Vladimiras Vinokurovas.
Valymo metu iš upės dugno pašalinamas sąnašinis gruntas, kuris vėliau išpilamas į specialiai tam Šilutės rajono savivaldybės įrengtą sėsdintuvą. Dalį grunto taip pat planuojama supilti atskirose upės pakrantės vietose.
Darbams naudojama žemsiurbė „Nemunaitis“, kuri yra kompaktiška, nedidelė ir pritaikyta darbui sekliuose ir siauruose vandens telkiniuose, dėl savo universalumo galinti siurbimo būdu šalinti lengvą gruntą susiklosčiusį vandens telkinio dugne. Jos faktinis našumas – apie 500 m3 „pulpos“, kurią sudaro siurbiamas vanduo ir iki 20 proc. grunto..
Planuojama darbų apimtis
Ruožas: Šyšos upė nuo 4,0 iki 4,7 km (nuo prieplaukos iki siurblinės).
Valymo darbų metu šalinamas sąnašinis gruntas pilamas į tam tikslui Šilutės rajono savivaldybės įrengtą teritoriją (sėsdintuvą).
Dalį grunto planuojama pilti upės pakrantėje.
Gylis po valymo – 1,5 metro.
Darbai vykdomi šviesiuoju paros metu, planuojama pabaiga – iki gegužės 5 d.
Šyšos vandens kelias turi tiesioginę jungtį su Atmata, iš kur galima pasiekti Miniją, Karaliaus Vilhelmo kanalą, Kuršių marias (Nida, maršrutai abiejose marių pakrantėse), Pakalnę – Rusnaitę ir kt. VVKD ne tik atlieka vandens kelių valymo darbus, bet ir aktyviai prisideda prie tvarumo iniciatyvų. Renkame atliekas bei šiukšles iš upės ir jos pakrančių, siekdami užtikrinti švaresnę ir saugesnę aplinką. Tai dalis mūsų tvarumo politikos – rūpinamės, kad Lietuvos upės būtų švarios, gyvybingos ir prieinamos ateities kartoms.
vvkd.lt inf.
JO paciu laiku kai nersia ar ikrus ismetusios visos zuvys, nu nupusejimas visiskas.
Įvertink komentarą:
4
1
Kodėl nesausinamos visos pelkės.
Nato vėl nuskęs,
KAM savaitėmis ieškos.
Įvertink komentarą:
2
2