Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pagėgių meras vis dėlto supainiojo interesus

Publikuota: 2011 rugpjūčio 26 Kategorija: Aktualijos

regionai.lsa.lt nuotr.regionai.lsa.lt nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi atmetė Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio apeliacinį skundą panaikinti jam nepalankų 2010 m. rugsėjo 14 d. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (toliau – komisija) sprendimą.

Komisija konstatavo, kad Pagėgių savivaldybės meras V. Komskis, dalyvaudamas sprendžiant klausimą dėl savo brolio Seimo nario Kęsto Komskio kandidatūros skirti jam apdovanojimą Tauragės apskrities viršininko garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai” teikimo, nevykdė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 3 straipsnio 2 punkte nustatytos prievolės vengti interesų konflikto ir tokiais veiksmais pažeidė šio įstatymo 11 straipsnio 1 ir 2 dalių nuostatas.

Teismas, atsižvelgęs į mero statuso politinę ir visuomeninę reikšmę, pažymėjo, kad jo veiksmai visuomenės viešosios nuomonės požiūriu neturi kelti jokių abejonių dėl galimų asmeninio suinteresuotumo prielaidų priimant vienokio ar kitokio pobūdžio sprendimus.

Teismo nuomone, jau vien faktas, kad sprendimas priimamas dėl artimo asmens (brolio) yra pakankamas pagrindas interesų konfliktui kilti. Todėl nebūtina papildomai nustatyti, kokią naudą (pavyzdžiui, ekonominę) galėjo gauti artimas asmuo (brolis).

Teismas atmetė argumentus, kad apdovanojimas nėra reikšmingas ir kad mero vaidmuo skiriant apdovanojimą buvo tik techninis. Anot Teismo, Tauragės apskrities viršininko garbės ženklas „Už nuopelnus Tauragės apskričiai” įsteigtas siekiant skatinti gyventojų pilietinį aktyvumą, pripažinti ir įvertinti jų nuopelnus profesinėje ar visuomeninėje veikloje, pilietiškus poelgius, tarptautinius ar respublikinius pasiekimus, Tauragės apskrities vardo garsinimą. Todėl apdovanojimu atkreipiamas visos Tauragės apskrities ir, tikėtina, nemažos kitos Respublikos dalies visuomenės dėmesys į asmenis, kurie įvertinami už savo pozityvią veiklą, reikšmingus pasiekimus įvairiose srityse, todėl garbės ženklo įteikimas laikytinas svarbiu įvykiu ypač vietos bendruomenėje. Meras yra vietos bendruomenės atstovas, politikas, veikiantis jos interesais, jo daromi sprendimai, teikimai negali būti vertinami kaip techninio darbuotojo atliekamos funkcijos, nes toks vertinimas akivaizdžiai neatitinka mero statuso.

Teismas, nustatęs, kad V. Komskis pats užpildė ir pasirašė teikimą skirti broliui apdovanojimą, jo veiksmus įvertino kaip betarpišką dalyvavimą viename iš sprendimo skirti apdovanojimą procedūros etapų. Teismas sutiko su Komisijos pozicija, kad teikimo vizavimas yra sprendimo rengimo ir svarstymo procedūros sudedamoji dalis. Aplinkybę, kad teikimą dėl asmens apdovanojimo vėliau svarsto ir atranką vykdo Tauragės apskrities viršininko sudaryta komisija, Teismas atmetė kaip neturinčią įtakos vertinant interesų konfliktą, nes svarstymas, anot teisėjų kolegijos, negalėtų vykti be teikimo.

1 skaitytojų komentaras
japis 2011 rugpjūčio 28d., 14:3588.216.83.64

as visai ne pries komskius.paziurekit kaip pagegiai ir kiti miesteliai ispuosti. cia kiekvienam merui turetu buti pavyzdys kaip reikia rupintis savo miestu. paziurekit kaip tvarkosi pagegiai, taurage ir palyginkit su silute…

Įvertink komentarą: Thumb up 3 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą