Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

A. Jako liberalcentristams nepavyko iškovoti penkto mandato

Publikuota: 2011 rugpjūčio 24 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė liberalcentristų prašymą įpareigoti Vyriausiąją rinkimų komisiją (toliau – VRK) iš naujo nustatyti mandato kvotą Šilutės r. rinkimų apygardoje ir perskirstyti mandatus.

Liberalų ir centro sąjungos (LiSC) Šilutės skyrius ėmėsi žygių, kad jiems būtų suteiktas dar vienas rajono tarybos nario mandatas, po to, kai Lietuvos Konstitucinis Teismas išaiškino, jog mandatų savivaldybių tarybose skirstymas taikant kvotų ir liekanų metodą, kai yra įtraukiami ir visi už pavienius kandidatus paduoti balsai, prieštarauja Konstitucijai.

Pagal VRK apskaičiavimą, po vasario 27 d. rinkimų Šilutėje mandatų skirstymo kvotą sudarė 625 balsai. Liberalcentristai iškovojo 2 684 balsus ir laimėjo 4 mandatus su 0,29 liekana – ji buvo per maža penktam mandatui gauti. Tačiau, jeigu skaičiuojant kvotą nebūtų buvę įtraukti keturių save išsikėlusių pavienių kandidatų gauti balsai (iš viso 1028), tai kvotą būtų sudarę (grubiai skaičiuojant) 585 balsai. Tokiu atveju liberalcentristų balsų liekana būtų buvusi jau nebe 0,29, bet 0,59 mandato, ir jie būtų galėję pretenduoti į penktą Tarybos nario mandatą Naujosios sąjungos (socialliberalų) sąskaita, kuri po rinkimų gavo 3 mandatus.

Trečias socialliberalų sąraše pagal gautus pirmumo balsus po rinkimų buvo Darijus Pundžius (457 pirmumo balsai), tas pats politinis veikėjas, kuris dar prieš pirmąjį naujai išrinktos Tarybos posėdį perbėgo pas „darbiečius“, su kuriais vėliau įsitvirtino rajono valdančiojoje koalicijoje. Todėl, jeigu teismas būtų priėmęs liberalcentristams palankų sprendimą, būtent šis „darbiečių“ naujokas greičiausiai ir būtų praradęs savo mandatą.

Iš pradžių liberalcentristai raštu kreipėsi į VRK, kad pastaroji priimtų jiems palankų sprendimą ir suteiktų penktą rajono tarybos nario mandatą. Tačiau komisija jų prašymo nepatenkino. Tada buvę Artūro Zuoko bendražygiai kreipėsi į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą.

Tačiau čia paaiškėjo, kad Šilutės liberalcentristai praleido savivaldybių tarybų rinkimų įstatyme įtvirtintus VRK sprendimų apskundimo terminus. Todėl teismas jų skundą atmetė.

Ši Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis neskundžiama.

Šiuo metu Šilutės r. savivaldybės tarybos valdančioji dauguma turi 15 mandatų iš 27.

1 skaitytojų komentaras
Ema 2011 rugpjūčio 24d., 18:4684.32.208.138
Nu tai žiopliai.

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 8 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą