Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Šilutėje vyko karo policijos pratybos

Publikuota: 2024 birželio 25 Kategorija: Aktualijos, Šilutėje

E. Urbono, kariuomene.lt, nuotr.E. Urbono, kariuomene.lt, nuotr.

Birželio 24 d. Šilutėje vyko Lietuvos kariuomenės Karo policijos (KP) organizuojamos tarptautinės pratybos „Šerifas 2024“, per kurias riaušių malšinimo operacijas vykdė Lietuvos kariuomenės KP pareigūnai, sąjungininkų vienetai bei Viešojo saugumo tarnyba (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos, praneša Lietuvos kariuomenė.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Riaušių malšinimo operacijoje buvo pasitelkta vandens patranka, spec. priemonės, vykdomas minios kontroliavimas. Tokios treniruotės yra ypatingai svarbios ruošiantis galimoms taikos meto krizėms ir iššūkiams.

„Džiugu, kad Karo policijos pratybos „Šerifas“ tapo tokio masto, jog treniruotis drauge galime pakviesti ir kitas teisėsaugos institucijas bei mūsų sąjungininkus iš kitų valstybių. Didžiausias dėmesys pratybų metu skiriamas koordinacijai vykdant bendras operacijas stiprinant tarpusavio paramą, veiksmus ir valdymą, reaguojant į besikeičiančias aplinkybes, taip priartėjant prie šiuolaikinių iššūkių ir grėsmių, teikia paramą ginkluotosioms pajėgoms įskaitant ikiteismines operacijas“, – kalbėjo KP vadas plk. ltn. Raimundas Ivanauskas.

Pratybose „Šerifas 2024” padaliniai sinchronizuotai ir sąveikoje vykdo svarbių asmenų apsaugą, asmenų sulaikymo ir jų konvojavimo operacijas. Pratybose dalyvauja karo policijos pareigūnai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Belgijos, Estijos, Čekijos ir Portugalijos. Pratybų tikslas – treniruoti Lietuvos kariuomenės Karo policijos padalinius planuoti ir vykdyti bendras kovinės paramos operacijas su NATO Karo policijos sąjungininkais ir Lietuvos teisėsaugos institucijomis.

Kariai iki birželio 28 d. treniruosis Šilutės, Šilalės, Klaipėdos miesto savivaldybių teritorijose. Pratybos vyks šviesiu ir tamsiu paros metu: kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos imitacines – specialiąsias priemones. Didelė dalis užduočių bus vykdoma civilinėse teritorijose, kurių naudojimas karinių pratybų tikslais yra iš anksto suderintas su vietos savivaldos institucijomis ir jų savininkais.

kariuomene.lt inf.

Rašyti komentarą