Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: kultūros darbuotojai mokėsi kurti naujas idėjas

Publikuota: 2024 birželio 21 Kategorija: Kultūra, Naujienos

O. Kuldos nuotr.O. Kuldos nuotr.

Kaip išvengti idėjų kartojimosi ir nesąmoningo pamėgdžiojimo? Kaip atsikratyti stereotipinio mąstymo ir sukurti originalią idėją? Į šiuos klausimus Šilutės rajono kultūros darbuotojai ieškojo atsakymo birželio 12-13 dienomis dalyvaudami mokymuose „Ką daryti, kai reikia Naujų idėjų?“.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Juos vedė lektorė prof. dr. Jolanta Zabarskaitė – lingvistė, tyrinėjanti semantiką, kalbos kūrybiškumą, efektyvios ir efektingos komunikacijos technikas, ji veda pokalbių laidas apie kalbą, kalbininkus, yra parengusi monografijų, mokslo šaltinių, mokslo straipsnių.

J. Zabarskaitė sukūrė ir daug kartų išbandė praktiškai unikalų kalbos kūrybiškumo metodą. Mokymų metu lektorė dalyviams pristatė technikas, kaip per rašymą, asociacijas, diskusijas atskleisti ir aktyvuoti kiekviename glūdintį kūrybiškumą. Dalyviai, dirbdami grupėse analizavo prasminius žodžius per rašomus tekstus, sudarinėjo žodžių – simbolių sąrašus, o juos skaitydami ir aptardami rinkosi idėjas konkretaus projekto kūrimui. Naudojantis kalba ir ryšiais sukurtos išskirtinės idėjos – „Kinobusas“, klubas „Kultūros kapitonai“, ,,PUPOS“, bendruomenės stovykla „Visi savi“. Mokymų dalis „Pakišk draugui keulę“ padėjo komandoms išplėtoti idėjas ir jas patobulinti. Grupės sukūrė kognityvinius scenarijus ir visiems pristatė galutinius projektus.

Mokymų dalyviai patyrė įdomią bei vertingą praktinę patirtį, kaip iš kelių žodžių gimsta, vystosi ir kinta idėjos, galinčios tapti realiais projektais. Per 2 dienas kultūros darbuotojai išplėtė asmeninio kūrybiškumo ribas, sustiprino komandinio darbo įgūdžius, o gautos žinios bus pritaikomos darbe, rašant ir įgyvendinant projektus, kuriant scenarijus šventėms, kt. Mokymai vykdomi įgyvendinat Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Sėkmės žingsniai kultūros bendruomenių iniciatyvoms“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.

Jolita Baltutienė, Šilutės rajono savivaldybės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja

Rašyti komentarą