Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Atėjo Stonkaus eilė

Publikuota: 2024 birželio 18 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje, Teisėtvarka

VRK nuotr.VRK nuotr.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniu ieškiniu dėl daugiau negu 20 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariui Ričardui Stonkui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą, praneša Lietuvos Respublikos prokuratūra.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

R. Stonkus, būdamas tarybos nariu, gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą iš savivaldybės biudžeto. Remiantis gautais dokumentais, jis teikė savo išlaidų, susijusių su jo, kaip tarybos nario veikla, kuro įsigijimo, automobilių remonto, telefonų nuomos, telefoninių pokalbių ir interneto paslaugų dokumentus.

Iš pateiktų dokumentų matyti, kad tam tikrais laikotarpiais degalai buvo perkami per dieną net penkis kartus, tarp kai kurių pylimų trumpas laiko tarpas bei pilti dideli degalų kiekiai. Taip pat nustatyti nevienkartiniai atvejai, kuomet jis kurą pildavosi 2-3 kartus per dieną. R. Stonkus turėjo teisinį pagrindą gauti kompensaciją už patirtas išlaidas vykdant tarybos nario funkcijas, tačiau realiai gavo kelis kartus daugiau, negu turėjo išlaidų. Taip pat tyrimo metu buvo nustatyta, kad minėtas tarybos narys kadencijos laikotarpiu pateikė sąskaitas-faktūras už jo naudojamų automobilių remontą. Iš pateiktų sąskaitų matyti, kad automobiliai buvo remontuojami vidutiniškai kartą per mėnesį. Atsižvelgiant į remonto darbų dažnumą, jų pobūdį, kainą, darytina išvada, jog visos jo naudotų automobilių remonto ir priežiūros išlaidos buvo kompensuojamos iš tarybos nario veiklai skirtų lėšų, tačiau remontuotais automobiliais R. Stonkus naudojosi ir savo reikmėms. Tyrimo metu nustatyti šie bei kiti duomenys leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad remdamasi tokiais dokumentais Šilutės rajono savivaldybė minėtas kompensacijas R. Stonkui išmokėjo nepagrįstai, todėl prokuratūra siekia nepagrįstai išmokėtą sumą grąžinti į savivaldybės biudžetą.

Šis Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorų civilinis ieškinys yra vienuoliktas, pateiktas Tauragės apylinkės teismui. Prokurorai jau kreipėsi į teismą dėl 2019-2023 m. kadencijos laikotarpiu minėtos savivaldybės narių: Lilijanos Lekavičienės, Algirdo Gečo, Zigmanto Merliūno, Genovaitės Kimbrienės, Arūno Jagmino, Stepono Kazlausko, Sandros Tamašauskienės, Daivos Žebelienės, Antano Martinkaus ir Vlado Kainovaičio nepagrįsto praturtėjimo. Prokurorai pateikė teismui ieškinių daugiau negu 169 tūkst. eurų sumai, kuri turėtų būti grąžinta į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

prokuraturos.lt inf.

2 skaitytojų komentarai
stasys 2024 birželio 20d., 05:3278.62.16.44
J. Stonkuvienei klausimėlis – kodėl minimos pavardės , 26 tarybos nariams kažkieno nurodymu Jūs suteikėte kažkokius kodus . Ar jau laikas atkoduoti ?
Čia nebėra nei pozicijos , nei opozicijos .

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 6 Thumb down 1

Atsakyti

Marija 2024 birželio 20d., 06:0579.248.109.94
Pagaliau Arūna Jagmina prigriebė uẓ̌ šiknos.
Normaliai jis ten privoges….

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 7 Thumb down 0

Atsakyti

Rašyti komentarą