Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“

Publikuota: 2024 birželio 10 Kategorija: Kultūra, Renginiai

Organizatorių.Organizatorių.

Kiekviena vietovė turi savo išskirtinių bruožų. Etnografinio Mažosios Lietuvos savitumai itin ryškūs: jūra, marios, potvyniai, vėjai. Žmogaus tapatybei turi įtakos vietos tapatybės pojūtis.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kiekvienas šiandien gyvenantis tapatinasi su jūros, marių artumu. Laikui bėgant keičiasi vietos gyventojai, jų įpročiai ir gyvenamoji aplinka. Kinta ir tapatybės sąvoka. Šiandien amatas tapo nebe pragyvenimo šaltiniu, o meninės saviraiškos priemone, bažnyčioje šiandien vyksta ne tik pamaldos, bet ir kultūriniai renginiai. Šiandien gimę žmonės kuria savo vertybes, formuoja laikmečio tapatybę. Tačiau visada išlieka krašto istorijos ženklai, todėl šiandien vietos tapatumas gali būti atskleistas ir per kultūrinius bei gamtos ženklus.

Festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ siekia šiuolaikinio meno išraiškos priemonėmis skleisti žinią apie penktąjį etnografinį Lietuvos regioną – Mažąją Lietuvą. Tai Lietuvos kraštas, kuris unikalus savo tarme, švelnia gamta, marinistiniais garsais, didžiais veikėjais ir lėtu gyvenimo tempu. Festivalyje „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ išvysti profesionalaus meno pasirodymus, kurie papasakos apie magišką Lietuvos kraštą – Mažąją Lietuvą.

BITĖNAI | MARTYNO JANKAUS MUZIEJUS | BIRŽELIO 21 | 19:00

Pirmasis festivalio renginys numatomas birželio 21 dieną šalia Mažosios Lietuvos panteono – Martyno Jankaus muziejuje. Skambant Klaipėdos kamerinio orkestro (meno vadovas Mindaugas Bačkus) muzikai, renginio metu bus skaitomi dramaturgo Mindaugo Valiuko tekstai. Dalyviai išgirs šio krašto istoriją, pajaus iškiliausių, čia amžino poilsio atgulusių, Mažosios Lietuvos knygų milžinų: Vydūno, Martyno Jankaus bei Kristijono Donelaičio dvasią ir svarbą ne tik Mažosios Lietuvos regionui, bet ir visai Lietuvai.

NIDA | ANT PARNIDŽIO KOPOS PRIE SAULĖS LAIKRODŽIO | LIEPOS 13 | 22:00

Antrasis festivalio renginys vyks liepos 13-ąją, Nidoje, prie Parnidžio kopos saulės laikrodžio. Klausantis Lauritos Peleniūtės su grupe muzikinės programos ir saulėlydžio prieblandoje „gaudant“ gintarą per mistifikuotas šviesos projekcijas, festivalio dalyviai pateks į vietovę, kurioje gyvena, vis dar legendas šnabždantys gintarai.

VENTĖS RAGAS | ŠVYTURYS | RUGPJŪČIO 16 | 21:00

Paskutiniojo festivalio renginio diena vyks švyturių dieną, rugpjūčio 16, Ventės Rage. Čia stebint šokio trupės „Nuepiko“ modernaus šokio programą, klausant užburiančios šiuolaikinės ir folkloro motyvais apipintos muzikos, festivalio žiūrovai susipažins su seniausiu Mažojoje Lietuvoje esančio švyturio dvasia ir tikėjimu, kuris bangomis saugiai parnešdavo žvejus į krantą.

FESTIVALIO KŪRYBINĖ GRUPĖ:
Projekto vadovė Viktorija Binkulienė,
Režisierius Marius Tumšys,
Kompozitorius Marius Salynas,
Dramaturgas Mindaugas Valiukas,
Vaizdo režisierius / operatorius Mindaugas Praninskas,
Klaipėdos kamerinis orkestras, meno vadovas Mindaugas Bačkus,
Aktoriai Jonas Baranauskas, Edvardas Brazys,
Laurita Peleniūtė su grupe,
Šokio trupė „Nuepiko“, choreografas Marius Pinigis.

ORGANIZATORIAI: Šilutės kultūros ir pramogų centras, nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“.

PROJEKTĄ FINANSUOJA: Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė.

INFORMACINIS PARTNERIS – LRT.

PARTNERIAI: Dvaro kavos, Uostadvaris.lt, Mizgirių gintaro muziejus, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Ventės rago ornitologinė stotis.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą