Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje – mokymosi ir draugystės tiltas su Erasmus+ partneriais

Publikuota: 2024 birželio 10 Kategorija: Gyvenimas, Švietimas

M. Jankaus mokyklos nuotr.M. Jankaus mokyklos nuotr.

Gegužės 13–17 dienomis, įgyvendindamos Erasmus + projektus, mokykloje lankėsi 5 mokytojų ir 14 mokinių delegacijos iš Slovakijos ir Graikijos mokyklų. Šis partnerių susitikimas buvo antrasis. Pirmąjį kartą susitikome Pyrgos mieste, Graikijoje.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Svečių priėmimui paruošėme turiningą savaitės veiklų programą, susijusią su tvarumu ir gamtosauga. Pirmadienio rytą juos mokyklos foje pasitiko tautiniais rūbais vilkinčios mūsų mokyklos šokėjos ir palydėjo į aktų salę, kur dalyvių laukė mokyklos bendruomenė. Po mokyklos vadovų įžanginio žodžio puikią nuotaiką kūrė liaudiški šokiai ir dainos.

O tada ,,kibome” į rimtus darbus. Svečiai pasidalijo pristatymais apie mokinių skatinimą laikytis tvarumo principų savo mokyklose, bendruomenėse, miestuose bei šalyse. Vėliau, kūrybinėse dirbtuvėse, mokiniai dalyvavo ,,Reuse” veikloje, kai iš makulatūros gamino padėkliukus arbatos puodeliams.

Mokytojai buvo pakviesti į atviras tarptautines pamokas, vedamas mūsų mokyklos pedagogų. Po veiklų stengėmės kuo įvairiau supažindinti su mūsų krašto istorijos raida: svečiams parodėme istorijos įvykius vizualizuojančią Šilutės sieną, apžiūrėjome sekretus miesto gatvėse bei lankėmės Hugo Šojaus dvare.

Antradienį projekto dalyviai domėjosi žuvininkyste Žemaičių Naumiesčio žuvivaisos centre, vėliau klausėsi paukščių čiulbėjimo bei įdomaus ornitologo pasakojimo Ventės ornitologijos stotyje. Pakeliui į ją stabtelėjome prie Aukštumalos pažintinio tako bei supažindinome su fauna ir flora šioje aukštapelkėje. ,,Šilutės vandenų” panaudoto vandens valymo stotyje darbuotojai supažindino su vandens valymo svarba bei ilgu vandens valymo procesu. Trečiadienį vykdomu projektu domėjosi mus maloniai priėmę savivaldybės darbuotojai. O nuvykus į Klaipėdą Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje mokėmės senųjų amatų: gaminome žalvario papuošalus, raižiniais puošėme lininius maišelius, kuriais bus naudojamasi vietoj vienkartinių plastikinių maišelių. Ketvirtadienio rytą gyvenimą saldinome šviežiu medumi su agurkais, bičių pikiu ir bičių duonele bitininkės vedamoje paskaitoje. Tikimės, pačių pagamintos vaško žvakelės jaukiai sušildys kiekvieno iš dalyvių namus, pasakojant apie Lietuvoje patirtus įspūdžius. Palangos gintaro muziejuje gintarą teko pažinti visais savo pojūčiais: gintarą pamatėme, išgirdome, pajutome, užuodėme ir net paragavome. Darbo savaitę baigėme pažintimi su jūros žinduoliais ir žuvimis Klaipėdos jūrų muziejuje. Dienos nuovargį palikome įspaustą pajūrio smėlyje, o kai pamatai iš džiaugsmo verkiančius ir spiegiančius ne tik mokinius, bet ir mokytojus, žodžių apie projekto sėkmę nebereikia…

Ilgos darbo dienos, kupinos lėkimo, bėgimo, smalsumo. Bet jauni žmonės tuo neapsiribojo – vakarais vaikų laukė maudynės karšto vandens kubile, pramogos pirtyje, sportiniai žaidimai šeimose, tradicinių patiekalų degustacijos ir kitos pramogos.

Liūdniausia projekto dalis – graudus partnerių išsiskyrimas šeštadienio rytą. Tačiau ir dabar kasdien girdime iš savo mokinių, ką veikia jų draugai mokyklose Slovakijoje ir Graikijoje, kaip jiems sekasi mokslai, kuo užsiėmę laisvalaikiu. Tai tik įrodo, kad tarp partnerių užsimezgė tvirtas ryšys ir nei viena pusė jo nutraukti neketina.

Projekto vadovės, mokytojos Aida Skarbalienė ir Rita Barkauskienė

Rašyti komentarą