Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pasieniečiai sutrukdė brakonieriams – nutraukė karšių žvejybą draudžiamu laiku

Publikuota: 2024 gegužės 03 Kategorija: Teisėtvarka

 AAD Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus nuotr. AAD Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus nuotr.

Plaškių pasieniečiai sulaikė du alytiškius, kurie Nemune, Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, neteisėtai gaudė karšius. Jie gaus atlyginti gamtai padarytą žalą – po 300 eurų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Trečiadienio rytą VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Plaškių pasienio užkardos pareigūnai per vaizdo stebėjimo sistemą ties Šilininkų kaimu (Šilutės r.) užfiksavo du Nemune žvejojančius vyrus. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje gaudoma šiuo metu uždrausta žvejoti žuvis – karšiai. Apie tai pranešę Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Šilutės gyvosios gamtos apsaugos skyriaus darbuotojams, VSAT pareigūnai tuojau pat nuvyko į stebėtą vietą.

Pamatę atvažiuojantį pasieniečių, o netrukus – ir gamtosaugininkų automobilį, brakonieriai puolė nuo meškerių nutraukinėti kabliukus, tačiau sugautos žuvies nepaleido. 24-erių ir 25-erių alytiškiai buvo spėję sugauti šešis karšius.

Brakonieriai teisinosi nežinoję, kad žvejoja Nemuno deltos regioniniame parke ir kad iki gegužės 20 d. ten esančiuose vandens telkiniuose galioja draudimas žvejoti karšius.

Abu vyrai turės atlyginti gamtai padarytą žalą – sumokėti po 300 eurų už neteisėtai sugautus karšius. Brakonieriams taip pat skirtos 60 eurų baudos ir konfiskuoti žvejybos įrankiai.

VSAT Pagėgių pasienio rinktinės inf.

Rašyti komentarą