Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Vaikams – galimybė nemokamai pažinti baidarių irklavimą

Publikuota: 2024 kovo 27 Kategorija: Aktualijos, Rajone

Organizatorių nuotr.Organizatorių nuotr.

Klaipėdos, Tauragės ir Telšių apskrityse netrukus bus pradėtas projektas, kurio metu vaikai galės nemokamai susipažinti su baidarių irklavimo teikiamais privalumais, daugiau sužinoti apie judėjimo ir sveikos gyvensenos naudą bei gilinti gamtos pažinimo įgūdžius išskirtiniuose patyriminiuose irklavimo užsiėmimuose.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Projektas skirtas spręsti opias problemas

Projekto iniciatorių teigimu, ši iniciatyva suteiks galimybę vaikams iki 18 metų naudingai ir turiningai praleisti laisvalaikį šiltuoju metu sezonu, taip pat svariai prisidės ir prie vaikų fizinio aktyvumo skatinimo, geresnio gamtos pažinimo ir sveikos gyvensenos puoselėjimo.

„Šiuo projektu stengsimės šviesti projekte dalyvaujančius vaikus apie fizinio aktyvumo naudą jų fizinei ir emocinei gerovei, suteiksime detalią informaciją apie irklavimo plaukiant baidare teikiamas naudas raumenų sistemai, Išsamiai pasakosime apie šių veiklų poveikį sveikatai ir gerai savijautai. Taip pat projektas prisidės prie vaikų gamtos pažinimo ir orientavimosi aplinkoje įgūdžių ugdymo“, – teigia projekto vadovas ir „Baidarė Minija“ direktorius Šarūnas Zamaščikovas.

Pasak Ž. Zamaščikovo, projektu siekiama prisidėti ir prie Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) išsikeltų strateginių tikslų kuo labiau didinti žmonių fizinį aktyvumą visame pasaulyje.

„PSO fizinio aktyvumo veiksmų plane 2018–2030 m. yra iškeltas tikslas: 15 proc. santykinis suaugusiųjų ir paauglių fizinio neaktyvumo sumažėjimas iki 2030 metų. Tad mūsų projektas tiesiogiai prisideda prie minėto PSO strateginio tikslo įgyvendinimo, nes jo veiklomis siekiame ne tik įtraukti jaunimą iki 18 metų į aktyvias fizines veiklas gryname ore, bet ir sukuriamas visas ir integruotas patyriminio mokymosi ciklas“, – teigia projekto vadovas.

Projektas vyks net 8 savivaldybėse

Patyriminio fizinio ugdymo baidarėmis užsėmimai bus vykdomi Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono, Kretingos, Plungės, Šilalės, Šilutės, Tauragės bei Telšių rajonų savivaldybėse.

Užsiėmimai „Fiziškai žingeidūs ir aktyvūs“ startuos jau nuo gegužės 1 d. ir tęsis iki rugpjūčio pabaigos.

Pasak projekto organizatorių, kiekvienoje savivaldybėje bus suformuota 30 dalyvių grupė. Kiekvienoje grupėje iki 5 vietų bus skirta vaikus lydintiems asmenims, likusios 25 vietos bus skirtos vaikams nuo 5 iki 18 metų. Taip pat projekto metu kiekvienoje grupėje numatoma skirti 10 vietų mažiau galimybių turintiems vaikams iš socialiai remtinų šeimų arba vaikams netekusiems vieno ar abiejų tėvų.

Nuo 2 iki 3 val. trunkančio užsiėmimo metu projekto dalyviai turės galimybę patys išmėginti baidarių irklavimą. Taip pat užsiėmimų metu profesionalūs treneriai suteiks išsamią informaciją apie šio irklavimo teikiamas naudas žmogaus fizinei ir emocinei sveikatai, o licencijuoti gidai praves glaustas orientavimosi aplinkoje ir gamtos pažinimo pamokas.

Daugiau apie projektą - https://www.baidare.com/lt/patyriminis-fizinis-ugdymas.

Organizatorių inf.

Rašyti komentarą