Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui – prokurorų kirtis

Publikuota: 2024 kovo 08 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje, Teisėtvarka

www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.www.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

S. Kazlauskas ir A. Gečas, būdami tarybos nariais, gaudavo su šiomis pareigomis susijusių išlaidų kompensavimą iš savivaldybės biudžeto. Remiantis gautais dokumentais, jie teikė savo išlaidų, susijusių su jų, kaip tarybos narių veikla, kuro įsigijimo dokumentus.

Iš pateiktų dokumentų matyti, kad tam tikrais laikotarpiais degalai buvo perkami per dieną kelis kartus, tarp kai kurių pylimų trumpas laiko tarpas bei pilti dideli degalų kiekiai. S. Kazlauskas ir A. Gečas turėjo teisinį pagrindą gauti kompensaciją už patirtas išlaidas vykdant tarybos nario funkcijas, tačiau realiai gavo kelis kartus daugiau, negu turėjo išlaidų. Tyrimo metu nustatyti šie bei kiti duomenys leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad remdamasi tokiais dokumentais Šilutės rajono savivaldybė minėtas kompensacijas S. Kazlauskui ir A. Gečui išmokėjo nepagrįstai, todėl prokuratūra siekia nepagrįstai išmokėtą sumą grąžinti į savivaldybės biudžetą.

Taip pat šią savaitę įtarimai pareikšti Pagėgių savivaldybės tarybos nariui R. Špečkauskui. Turimais duomenimis, R. Špečkauskas, eidamas Pagėgių savivaldybės tarybos nario pareigas, galimai piktnaudžiaudamas tarnyba ir siekdamas asmeninės naudos, žinodamas, kad savo kaip tarybos nario išlaidų jis nepatyrė, pateikė apmokėti kvitus už įsigytą dyzeliną, skirtą žemės ūkiui ir šildymui. Dėl to galimai tokiu būdu Pagėgių savivaldybė patyrė daugiau nei 22 000 eurų žalą. Taip pat, įtariama, kad R. Špečkauskas, veikdamas aplaidžiai, neorganizavo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir apskaitos dokumentų išsaugojimo, dėl ko laikotarpiu nuo 2022 m. gegužės iki 2022 m. gruodžio mėnesio negalima iš dalies nustatyti R. Špečkausko veiklos, turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Jam įtarimai pareikšti dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo.

Prokuratūra primena, kad savivaldybių lėšų panaudojimo tyrimuose viešojo intereso gynimo prokurorai vertina, ar pinigų sumos tarybos nariui yra išmokėtos teisėtai, o nustatę teisės aktų pažeidimus – kreipiasi su ieškiniu į teismą dėl konkrečių sumų grąžinimo į biudžetą civilinio proceso tvarka. Generalinės prokuratūros, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių apygardų prokuratūrų Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai apylinkių teismams jau pateikė 8 civilinius ieškinius per 118 tūkst. eurų sumai.

Vadovaujant apygardų prokuratūrų prokurorams šiuo metu Specialiųjų tyrimų tarnyba atlieka ikiteisminius tyrimus dėl 24 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse. Šie tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

prokuraturos.lt inf.

6 skaitytojų komentarai
jo 2024 kovo 8d., 16:2878.60.194.74

vien vagiai aplinkui

Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 0

Atsakyti

na, 2024 kovo 8d., 19:3078.58.51.102
jau kas kas, bet Gečas, toks tiūtia nūdvėsa, vos pralemena, atrodo numirs bekalbėdamas. Bet vogti pasirodo moka. Na, jei S. Kazlauskui dar trūksta pinigų, tai ką čia bekalbėti apie tuos kitus politikus – vagis.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 11 Thumb down 2

Atsakyti

Anonimas 2024 kovo 8d., 20:3784.15.181.98

Aūū.
Dėl Mažeikių naftos pardavimo amerikonui už 1€ ar prokurorai ieškojo.

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 1

Atsakyti

stasys 2024 kovo 9d., 13:0178.62.16.44
S. Kazlauskas , A. Gečas , E.Padimanskas , V. Kamarauskas , D. Plikšnienė – visi iš Mero V. Laurinaičio giriamos valdančiosios daugumos . Komitetų pirmininkai . Kuris bus moralus ir atsiprašys rinkėjų ? Kuris bus pirmas supratęs išdavęs priesaiką . Tepadeda jam Dievas .

Svarstytinas. O kaip tu manai? Thumb up 6 Thumb down 4

Atsakyti

SAVIVALDYBĖS AUDITORIAMS 2024 kovo 14d., 13:435.20.119.247

Sveiki , garbūs AUDITORIAI, JUMS yra pavesta tikrinti tarybos narių Metines finansines ataskaitas. sąžiningai atliekant JUMS pavestą darbą. Betgi po tarybos narių pateiktų metinių ataskaitų dėl finansinių išlaidų , Jūs privalėjote patikrinti , ar šie JŲ pateikti finansinių išlaidų dokumentai yra pagrįsti. Tačiau JŪS šios kontrolės neatlikote ir išmokėjote išmokas pagal jų pateiktas ataskaitas. Šiuos savivaldybės patirtus nuostolius turėtų padengti ne tarybos nariai, o auditoriai, kadangi jie savivaldybėje neatliko savo tiesioginių pareigų kontroliuojant savivaldybės darbą . Tačiau. auditoriams didinami atlyginimai už gerai atliekamą darbą.
ŠLOVĖ TARYBAI

Įvertink komentarą: Thumb up 2 Thumb down 4

Atsakyti

Jonas 2024 kovo 19d., 12:2684.15.187.52

Visada lengvai matosi ką nepadarė kiti, bet labai sunkiai ko nepadarai pats. Arba apsišikus reikia apsiprauti pačiam , o neapšikinėti kitų ir po to aiškinti, jog nuo visų lygiai smirda…

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 1

Atsakyti

Rašyti komentarą