Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Per akciją „Radarom!“ Ukrainai surinkta daugiau nei 8 mln. eurų

Publikuota: 2024 vasario 25 Kategorija: Aktualijos, Lietuvoje

D. Umbraso nuotr.D. Umbraso nuotr.

Šeštadienio vakarą LRT TELEVIZIJOS eteryje buvo transliuojamas baigiamasis „Radarom!“ telemaratonas, kurio metu paaiškėjo per keturias savaites surinkta suma – saugaus kario rinkiniams surinkta daugiau nei 8 mln. eurų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Vasario 24-oji, žyminti antrąsias Rusijos pradėto karo Ukrainoje metines, buvo paskutinė diena, kai Lietuvos gyventojai ir verslai kviesti prisidėti prie paramos akcijos „Radarom!” aukojant pinigus saugaus kario paketams Ukrainoje esantiems kovotojams.

Per keturias savaites – nuo sausio 24-osios iki vasario 24-osios – buvo surinkta daugiau nei 8 mln. 288 tūkst. eurų, už kuriuos bus nupirkta daugiau nei 1 100 saugaus kario paketų.

LRT „Radarom!” telemaratone, trukusiame nuo šeštadienio ryto iki vidurnakčio, buvo transliuojami reportažai iš Ukrainos bei pokalbiai su įvairių sričių ekspertais. Pokalbiuose apie padėtį Ukrainoje kalbės paramos akcijos „Radarom!” organizatoriai, ukrainiečiai, psichologai, menininkai, mokslininkai, žurnalistai, susivieniję vienam tikslui – atkreipti dėmesį į karą Ukrainoje ir padėti ten esantiems kariams.

Baigiamajame telemaratono renginyje jautrius pasakojimus apie karo realybę ir išgyvenimus papildė žinomi atlikėjai, skirdami savo muzikinius kūrinius bei pasirodymus. Tarp jų – ir šių metų „Eurovizijos“ Ukrainai atstovaujančios Alyona Alyona ir Jerry Heil.

Visos dienos transliacijoje dalyvavo ir verslų atstovai, prisijungę prie akcijos įvairiomis iniciatyvomis ir kvietę Lietuvos gyventojus aukoti Ukrainai. Verslai nesustojo aukoti ir paskutinę akcijos dieną – šeštadienio telemaratono metu „Teltonika“ saugaus kario paketams paaukojo 500 tūkst. eurų. Baigiamojo renginio metu tarptautinė biuro baldų įmonė „Narbutas“ dvigubino numeriu 1485 gautas aukas – prie surinktų 750 tūkst. pridėjo dar tiek pat, taip paverčiant skambučiais surinktas aukas 1 mln. 500 tūkst. eurų.

Už akcijai „Radarom!“ surinktas lėšas bus perkami saugaus kario paketai, kuriuos sudarys naktinio matymo monokuliaras, lazerinis taikiklis ir individualus antidronas. Vienas saugaus kario paketas kainuoja 7 500 Eur. Visą profesionalią įrangą pagamino Lietuvoje įsikūrusios įmonės „Brolis semiconductors“ ir „NT service“.

LRT inf.

blue-yellow.lt

Rašyti komentarą