Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Medžioklės žiūronai – kaip išsirinkti?

Publikuota: 2024 vasario 05 Kategorija: Reklama, Verslas

www.medzioklis.com nuotr.www.medzioklis.com nuotr.

Turbūt sunku būtų įsivaizduoti medžiotoją be žiūronų. Žiūronai yra labai svarbus medžioklės atributas ir praktinis įrankis, leidžiantis iš arti stebėti toli horizonte esančius laukinius gyvūnus. Be žiūronų neišsiverstų net ir labiausiai patyręs medžiotojas, todėl jie jam yra būtini. Nesvarbu, koks patyręs medžiotojas bebūtumėte – nuo tinkamo pasiruošimo ir įrangos naudojimo didele dalimi priklauso medžioklės sėkmės šansai.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Svarbiausi pasirinkimo kriterijai

Metas išsirinkti sau tinkamiausius medžioklės žiūronus atsižvelgiant į šiuos toliau aprašomus pasirinkimo kriterijus.

Žiūronų didinimas. Didinimas yra bene svarbiausias gerų žiūronų rodiklis. Pravartu atkreipti dėmesį į tai, jog žiūronų didinimo savybės yra išreikštos skaičiais, pvz. x8. Tai reiškia, jog žiūronai gali didinti 8 kartus. Jeigu stebimas objektas yra už 400 metrų, tai matysite jį kaip už 50 metrų. Medžioklei geriausia rinktis nuo 8 iki 10 kartų didinančius žiūronus. Kuo labiau priartina žiūronai, tuo geriau, tačiau nepamirškite, jog per didelis artinimas suteikia žiūronams daugiau jautrumo, todėl juos gali būti sunkiau valdyti.

Objektyvo lęšiai. Kitas svarbus kriterijus yra objektyvo lęšiai. Jie gali būti maži, vidutiniai, pilno dydžio arba pritaikyti didžiausiems žiūronų modeliams. Objektyvo lęšių dydis lemia šviesos patekimo kiekį ir gerą matomumą. Kuo didesni, tuo geresnis ir matomumas, tačiau žiūronai daugiau sveria ir yra ne tokie patogūs.

Žiūronų dydis. Žinoma, kad labai svarbus ir pats žiūronų dydis. Kuo mažesnis žiūronų dydis, tuo patogiau juos naudoti. Idealiausia, jeigu žiūronai ir galingi, ir nedideli – tuomet atrasite geriausią pasirinkimo variantą. Perkant kokybišką produkciją net ir nedideli žiūronai gali būti pakankamai vertingi, ypač esant geram lęšių padengimui.

Lęšių padengimas. Objektyvo lęšiai labai svarbūs, tačiau jeigu jie prastai padengti, tai iš jų maža naudos, todėl renkantis svarbu atsižvelgti ir į lęšių padengimą. Lęšiai turėtų būti padengti pilnai, padengtas visas jų paviršius, geriausia, keliais sluoksniais. Geras lęšių padengimas lemia aiškesnį tolimų objektų matymą, nes mažina šviesos atspindžius ant stiklo paviršiaus.

Be abejonės, svarbi visų kriterijų visuma. Nepamirškite atsižvelgti ir į matymo lauką, akies reljefą, žiūronų fokusavimo savybes bei kitus aspektus. Jeigu renkantis kiltų klausimų, susisiekite su specialistais, kurie padės išsirinkti.

Aukštos kokybės žiūronai – platus pasirinkimas gera kaina. Įsigykite tai, ko reikia Jūsų medžioklei ir neprašausite pro šalį!

.

.

Užsakymo Nr. 240205

Rašyti komentarą