Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Pusiaužiemio „prognozės“

Publikuota: 2024 sausio 25 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

Pusiaužiemis Šilutėje.Pusiaužiemis Šilutėje.

Šiandien – pusiaužiemis. Ši diena nuo seno buvo ypatinga tuo, kad visi įdėmiai stebėdavo orus. Buvo tikima, kad pusiaužiemio dienos priešpiečio oras atitinka pirmąją, o popietinis – antrąją žiemos pusę.

Saulėti orai žadėdavo būsiant gražią vasarą ir gerus metus, debesuoti – esą daug žmonių mirsią, jeigu lyja arba sninga – bus didelis brangymetis, nes javai supus, o jei smarkus vėjas pučia – tarp žmonių galintys kilti dideli neramumai. Paprasčiau tariant, visi orų sąlygų variantai, išskyrus saulėtus, nulemia „blogą prognozę“.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Dar kitokie liaudies spėjimai remiasi sausio 25 d. vidurdienio orų sąlygomis. Senoliai galvojo, kad jei barsukas išlenda iš savo olos ir diena yra saulėta, žvėrelis, pamatęs savo šešėlį, išsigąsta ir eina atgal į guolį, apsiverčia ant kito šono ir užmiega. Tai reiškia, kad pavasaris bus vėlyvas. Jeigu oras apniukęs, nesaulėtas, barsukas išlenda iš urvo ir pripėduoja. Tuomet pranašaujama, kad kita žiemos pusė bus šiltesnė, o pavasaris ankstyvas.

Ši diena dar vadinama ir Kirmėline (arba kirmėlių diena), nes tikėta, kad šiandien trumpam iš žiemos miego pabunda gyvatės ir žalčiai. Taip pat per pusiaužiemį žmonės žadindavo gyvybę: papurtydavo sode obelis, kad būtų derlingesnės, pastuksendavo į avilius ir taip žadindavo bites.

Kaip pildosi liaudiški pusiaužiemio spėjimai galite jau dabar skaityti Lietuvos hodrometeorologijos tarnybos svetainės naujienų skyrelyje, o moksliškai sudarytos ilgalaikės prognozės žada, kad likusi žiemos dalis bus šiltesnė ir drėgnesnė už daugiametį vidurkį.

LHMT inf.

Rašyti komentarą