Sekite mūsų naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Etikos sargai Šilutės savivaldybės administracijos direktorės neužtarė

Publikuota: 2011 liepos 29 Kategorija: Aktualijos, Savivaldybėje

silutesetazinios.lt archyvo nuotr.silutesetazinios.lt archyvo nuotr.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (toliau – VTEK), išnagrinėjusi Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorės Idos Vasiljevienės skundą dėl rajono tarybos opozicijos jai pareikšto viešo nepasitikėjimo, nusprendė nepradėti tyrimo dėl vienuolikos politikų elgesio atitikties viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms.

Nepasitikėjimo administracijos direktore pareiškimas buvo perskaitytas birželio 30 d. tarybos posėdyje. Jį pasirašė 11 opozicijos narių iš 12.

Tarybos opozicija kaltino I. Vasiljevienę buvusio savo darbdavio ir idėjinio vado S. Stankevičiaus verslo įmonių protegavimu ir aplaidžiu savo pareigų vykdymu, – esą dėl jos kaltės praeitą mėnesį vėlavo socialinės išmokos valstybės remiamiems gyventojams.

Sauliaus Stankevičiaus vadovaujama tarybos darbo frakcija šiuose kaltinimuose įžvelgė šmeižto ir mano, kad jį viešai skleisdami tarybos nariai pažeidė pagrindinius politikų elgesio principus – padorumo, sąžiningumo, nešališkumo ir kitus. Todėl liepos 21 d. Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje rajono “darbiečių” lyderis perskaitė Šilutės r. savivaldybės etikos komisijai ir VTEK adresuotą pareiškimą, kuriuo prašoma įvertinti, ar interpeliaciją direktorei pasirašiusieji opozicijos nariai kartais nepažeidė etikos ir politikų elgesio principų.

Savo ruožtu, pasirodo, į VTEK su skundu kreipėsi ir pati I. Vasiljevienė. Tačiau liko nieko nepešusi.

“Jie apkaltino mane nebūtais dalykais, – esą aš pažeidžiau viešųjų ir privačių interesų derinimo tarnyboje įstatymo, siekdama asmeninės naudos. Buvau apkaltinta konkrečiu nusižengimu, todėl į tai negalėjau nereaguoti, – telefonu paaiškino Šilutės r. savivaldybės administracijos direktorė. – Nežinau, kokiais argumentais remdamasi komisija atsisakė pradėti tyrimą, nes dar negavau oficialaus paaiškinimo. Tačiau Lietuvoje yra daugiau instancijų, kurios gali tai tirti…”

Beje, I. Vasiljevienė išvengė slapto balsavimo Taryboje dėl jos atleidimo iš darbo, nes valdančioji koalicija pasistengė, kad jos klausimas nebūtų įtrauktas į pastarojo posėdžio darbotvarkę.

3 skaitytojų komentarai
stebėtojas 2011 liepos 30d., 14:5678.61.24.50

Direktorė – atpirkimo ožys

Įvertink komentarą: Thumb up 4 Thumb down 2

Atsakyti

? 2011 liepos 30d., 21:2578.61.57.176
Jei direktorė atpirkimo ožys, tai kas tikrasis ožys?
Žinau, žinau ką pagalvojot, bet juk jo firminis ženklas kitos.

Patinkantis. Įvertink komentarą: Thumb up 10 Thumb down 0

Atsakyti

Anevas 2011 liepos 30d., 22:3278.61.237.27

Na čia idomu,jei direktore ožiu vadina,suprasčiau dar kad ožka pavadintu…kažkaip kitaip skamėtu,…

Nemėgstamas. Įvertink komentarą: Thumb up 1 Thumb down 5

Atsakyti

Rašyti komentarą