Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Kokias apsaugas naudoti važinėjant paspirtuku?

Publikuota: 2023 gruodžio 27 Kategorija: Paslaugos, Reklama

Greitas transportas reikalauja apsaugų.Greitas transportas reikalauja apsaugų.

Elektriniai paspirtukai kasmet tampa vis populiaresni. Tačiau kad ir koks patogus ir prieinamas būtų toks transportas, jis negali būti vadinamas visiškai saugiu – kaip ir bet kuris kitas transportas. Šiame straipsnyje kalbėsime apie tai, kaip apsisaugoti vairuojant. Greitas transportas reikalauja apsaugų.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Paspirtuku tikrai patogu nuvykti į biurą ar susitikti su draugais, ypač didmiestyje su amžinomis spūstimis. Įstrigti tvankiame autobuse per karščius ir vėluoti, arba atvykti laiku, pučiant vėjeliui ir grožėtis kraštovaizdžiu, jei leidžia atstumas – pasirinkimas akivaizdus. Svarbiausia laikytis paprastų saugos taisyklių.

Tikrai nederėtų važiuoti elektriniu paspirtuku su aukštakulniais, su nepatogiais drabužiais, ribojančiais judesius, ar su galvos apdangalu, kuris riboja vaizdą, net jei vykstate į verslo susitikimą. Geriau avėkite patogius sportbačius, o pakaitinius batus pasiimkite su savimi. Ir žinoma, nepamirškite apsaugos priemonių. Dažnai galite išgirsti frazę: „Aš nenukrisiu, kam man reikia šios apsaugos, ji tiesiog trukdo“. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nelaimingų atsitikimų. Tik atrodo, kad 25 km/h nėra toks didelis greitis: be šalmo, kelių ir alkūnių pagalvėlių nukritus galima gauti bent jau gilių nubrozdinimų, o kartais net ir rimtesnių sužalojimų: išnirimų ir lūžių.

Apsauginės priemonės yra nebrangios, o užsidėti užtrunka vos kelias minutes. Geriau taip apsisaugoti, nei ilgai atsigaudinėti po kritimo. Be to, naujos kelių eismo taisyklės draudžia važiuoti elektriniais paspirtukais be šalmo.

Prisiminkite taisykles

Elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo laikytis kelių eismo taisyklių. Per kelią galima kirsti tik degant leistinam šviesoforo signalui, o greitis neturi viršyti 25 km/val. Paspirtukas turi būti su kojiniu stabdžiu ir garso signalu. Negalite vežti krovinių, vežti vaikus, draugus, gyvūnus ir kitus „keleivius“ – juo gali važiuoti tik vienas asmuo.

Naktį mieste apšvieskite kelią specialiu žibintuvėliu, o ne apgyvendintose vietose taisyklės taip pat reikalauja dėvėti šviesą atspindinčią liemenę. Tai padės kitiems eismo dalyviams pamatyti jus iš toli ir išvengti susidūrimo su jumis.

Svarbu atsiminti, kad nors elektrinis paspirtukas yra gana stabilus ir ant jo nėra taip sunku išlaikyti pusiausvyrą, jis pats savaime neapsaugo vairuotojo – neturi nei ilgo variklio dangčio, nei oro pagalvių, nei diržo. Atsakomybė už savo ir kitų eismo dalyvių gyvybes tenka tik jums. Todėl nepamirškite apie apsaugas, bei išlaikykite dėmesį ir susikaupimą.

.

.

Užsakymo Nr. 231227

Rašyti komentarą