Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Patarimai, kaip išsirinkti sveikus ir derlingus sodinukus

Publikuota: 2023 gruodžio 20 Kategorija: Paslaugos, Reklama

Pirkdami sodinukus atkreipkite dėmesį į tai, kokios būklės yra jų šaknys.Pirkdami sodinukus atkreipkite dėmesį į tai, kokios būklės yra jų šaknys.

Sodinukas – tai augalo dalis, galinti išauginti naują individą. Jis gali būti gautas iš ūglių, šaknų arba lapų ir, tinkamai auginamas ir prižiūrimas, greitai įsišaknija ir sveikai auga. Lietuvos soduose vis dažniau auga ne tik dekoratyviniai augalai, bet ir sultingi vaisiai bei traškios daržovės. Aptarkime, kaip turi atrodyti kokybiškas sodinukas bei kaip jį prižiūrėti.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Kaip nusipirkti gerą sodinuką?

Pasirinkę geros kokybės sodinukus, būsite užtikrinti, kad augalas gerai įsišaknys naujame substrate ir bus atsparus ligoms. Paprastai vazoninius sodinukus galima įsigyti ir sodinti nuo pavasario iki rudens. Tačiau geriausia pirkimo laiką derinti su sodinimo data, kad įsigijus augalą nereikėtų jo laikyti per ilgai – tiesiog duokite jam kelias dienas aklimatizuotis ir pasodinkite į žemę. Sodinukus geriausia pirkti patikimose vietose – sodo parduotuvėse, medelynuose, šiltnamiuose ir tiesiogiai iš sodininkų.

Pirkdami sodinukus atkreipkite dėmesį į tai, kokios būklės yra jų šaknys. Jei pramoniniame inde šaknų daugiau nei substrato, vadinasi, augalas vazonėlyje buvo per ilgai. Tokiomis sąlygomis laikomo sodinuko šaknys bus susisukusios, o maisto medžiagų prieinamumas sumažėjęs. Taip pat venkite augalų, kurių lapai pageltę ar sudžiuvę, o šaknys rudos – kuo baltesni stiebai, tuo daigas sveikesnis ir tuo didesnė tikimybė, kad jis prisitaikys naujoje vietoje. Daugiau informacijos apie augalų sodinukus galite rasti: nojus.lt.

Kaip prižiūrėti augalų sodinukus?

Auginti augalus – tai aistra, kuri suteikia pasitenkinimo jausmą, atpalaiduoja, leidžia nusiraminti ir atsiriboti nuo pasaulio. Didžiausią džiaugsmą teikia stebėjimas, kaip augalas auga ir vystosi nuo mažo daigiuko iki visaverčio individo. Kad įsišaknijimo procesas vyktų efektyviai ir veiksmingai, daržovių, vaisių ir gėlių sodinukams turi būti sudarytos optimalios augimo sąlygos:

…….• šviesa – dėl šviesos augaluose vyksta fotosintezė, nuo kurios priklauso teisinga gėlių, krūmų ir medžių išvaizda. Jei šviesos nepakanka, atsarginės medžiagos išeikvojamos ir daigai nustoja vystytis;

…….• vanduo – drėgmė svarbi augalo vystymuisi. Per sausas substratas skatina ląstelių žūtį, o perteklius – daigų puvimą. Tinkamam drėgmės lygiui užtikrinti naudingas tenziometras – prietaisas kuris rodo, kada substratas sausas, drėgnas ar šlapias;

…….• CO2 – daigai geriau įsišaknija, kai ore yra padidėjęs anglies dioksido kiekis, kuris sumažina vandens nuostolius. Pakankamas CO2 kiekis yra 800-1000 ppm;

…….• deguonis – deguonies buvimas sudaro sąlygas ląstelių dalijimuisi ir šaknų formavimuisi. Substrato, į kurį dedamas daigas, struktūra turi būti puri ir erdvi, kad šaknys nuolat gautų oro.

.

.

Užsakymo Nr. 231220

Rašyti komentarą