Sekite m?s? naujienas feisbuke
Drabužiai iš gamtos
                             Saulės ir žemės energetika, UAB "Bera Lt", Lietuvininkų 30, Šilutė, tel. 8 645 42747                             

Mums rašo: fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių…“

Publikuota: 2023 spalio 19 Kategorija: Gyvenimas, Įvairenybės

 Šilutės aeroklubo nariai su vadovu V.Kensgaila (stovi antras iš dešinės). Šilutės aeroklubo nariai su vadovu V.Kensgaila (stovi antras iš dešinės).

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale nuo liepos vidurio lankytojai galėjo susipažinti su fotodokumentikos paroda „Reikėjo berniukams padangių gilių…“. Nuotraukose užfiksuotos Šilutės aviacijos techninio sporto klubo gyvenimo akimirkos.

Matome, kad jaunuoliai, pasirinkę aviacinį sportą, ne tik įdomiai, bet ir turiningai leido laiką. Parodą bibliotekininkė parengė iš savo asmeninio archyvo nuotraukų. Tai jos tėčio Albino Petro Lomsargio palikimas, kuris 1962–1975 m. Šilutės aeroklube užsiėmė aviaciniu sportu.

Parama portalui „Šilutės ETA Žinios”, kad išliktų nepriklausomas

Šilutės aeroklubas įsteigtas vienas pirmųjų Lietuvoje. Įkūrimo metai įvairiuose šaltiniuose skiriasi, bet oficialiai minimi 1961-ieji, tada pavyko jį įregistruoti, nors veiklą vykdė jau keletą metų. Šilutės aeroklubo įkūrėjas ir vadovas – sklandytojas, aviakonstruktorius Vladas Kensgaila. Jis vadovavo klubui iki 1973 m., vėliau įsidarbino Prienų aviacijos gamykloje lakūnu-bandytoju ir konstruktoriumi. V. Kensgaila nuo 1981 m. iki šių dienų gyvena Panevėžyje. Šilutės aeroklubo 60-mečio šventėje dalyvavęs klubo įkūrėjas pasidžiaugė, kad į šventę atvyko daug neabejingų sportinei aviacijai žmonių. Šilutiškiams palinkėjo, kad jų aeroklubas būtų išsaugotas ir gyvuotų toliau.

2023 m. rugsėjo 23 d. V. Kensgaila atšventė 90-ąjį jubiliejų. Linkime jam tvirtos sveikatos ir taikaus dangaus, to paties linkime visiems esantiems ir buvusiems Šilutės aeroklubo nariams.

Paroda skirta Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metams.

Šią parodą nuo spalio mėnesio pakeitė Archibaldo Bajorato grafikos darbų paroda.

Raimonda Lomsargytė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo bibliotekininko padėjėja

Rašyti komentarą